نحوه ی کسب درآمد با روش نوتیفیکیشن در اپلیکیشن

روش نوتیفیکیشن در اپلیکیشن
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

نحوه ی کسب درآمد با روش نوتیفیکیشن در اپلیکیشن چگونه می باشد؟ تمامی صاحبان اپلیکیشن ها به دنبال کسب درآمد از برنامه ی خود می باشند. همانطور که در مقاله روش نصب تضمینی نوتیف دار در اپلیکیشن گفته شد، روش نوتیفیکیشن در اپلیکیشن یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد از اپلیکیشن می باشد. در این مقاله قصد داریم نحوه ی کسب درآمد با روش نوتیفیکیشن در اپلیکیشن را به صورت کامل توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

نحوه ی کسب درآمد با روش نوتیفیکیشن در اپلیکیشن چگونه است؟

ارسال پوش نوتیفیکیشن هم برای تبلیغات اپلیکیشن ها مناسب است و هم وب سایت ها و کانال های تلگرام. ظرفیت ارسال آن نیز تا ۱ میلیون کاربر با ارائه ی گزارش می باشد. مهم ترین مزیتی که پوش نوتیفیکیشن برای اپلیکیشن ها دارد، افزایش آمار دانلود نصب برنامه ها می باشد. (اپلیکیشن های تازه منتشر شده و قدیمی). وقتی میزان دانلود بالا برود می توانید تبلیغات در داخل اپلیکیشن را شروع کنید و این خود اولین گام برای رسیدن به کسب درآمد با نوتیفیکیشن در اپلیکیشن ها می باشد.

طبق آمار ها، تبلیغات موبایل بالاترین پتانسیل را در بازاریابی و کسب درآمد دارد. زیرا کاملا هدفمند، در دسترس و محبوب می باشد. نوتیفیکیشن لینک های مختلفی دارد که می توان هر کدام را به یک پیام تبلیغاتی پیوند داد. مثلا اگر می خواهید تبلیغ اپلیکیشنی در بازار را انجام دهید، باید از لینک اینتنت بازار استفاده کنید تا وقتی کاربر اعلان دریافت شده را می بیند و آن را کلیک می کند، وارد صفحه ی دانلود اپلیکیشن بازار شود و دیگر در مرورگر نمایش داده نشود.

روش نوتیفیکیشن در اپلیکیشن

پوش نوتیفیکیشن ها کمک می کند تا تعامل بهتر و بیشتری با کاربران خود برقرار کنید. نرخ باز کردن پوش نوتیفیکیشن ها ۵۰ درصد بیشتر است و احتمال کلیک بر روی آن ها ۱۰۰ درصد بیشتر از ایمیل مارکتینگ ها است. همچنین پوش نوتیفیکیشن ها جذاب تر و کاربر پسند تر از ایمیل ها هستند. مزیت نوتیفیکیشن ها در ساده بودن ظاهر آن ها است. طبق آمار ها پوش نوتیفیکیشن ها تعامل با اپلیکیشن را ۸۸ درصد افزایش می دهد. کسب درآمد با روش نوتیفیکیشن در اپلیکیشن از طریق پیام های شخصی سازی شده توسط پوش نوتیفیکیشن ها می باشد. یکی دیگر از ویژگی های پوش نوتیفیکیشن ها این است که شما می توانید با کاربران به صورت real time ارتباط برقرار کنید. به همین دلیل می توانید سریع به نتیجه ی مورد نظر خود برسید. پوش نوتیفیکیشن های شخصی سازی نرخ تبدیل را افزایش می دهد.

کارهایی که باید برای کسب درآمد با روش نوتیفیکیشن در اپلیکیشن انجام دهید به صورت زیر می باشد:

  • راغب کردن کاربران برای ثبت نام = همانطور که می دانید ماهیت پوش نوتیفیکیشن ها، تبلیغاتی می باشد. بنابراین باید آن ها را با صفحه ی opt-in ارسال کنید تا از نظر اجازه ی کاربر مطمئن باشید. یعنی بلافاصله بعد از دانلود و باز کردن اپلیکیشن توسط کاربر، پیام opt-in نمایش داده شود.
  • تحلیل فعالیت های مشتریان = در فعالیت کاربران، یکپارچه سازی در کمپین ها بسیار آسان می شود. شما می توانید مشتریان را برا اساس سن، موقعیت مکانی، مهارت و فعالیت در اپلیکیشن تقسیم بندی کنید. بعد از آن پیام های شخصی سازی شده را بر اساس دسته بندی ها ارسال کنید.
  • زمانبندی را پشتیبانی کنید = حتما پوش نوتیفیکیشن ها را زمانبندی کنید تا بهترین نتیجه را بدست بیاورید. یعنی سعی کنید زمان هایی که کاربر خواب و یا سرکار است، پیامی ارسال نکنید. می توانید کاربران خود را تست کنید تا بهترین زمان بازدهی را کشف کنید. مثلا در زمان تعطیلات پیام ارسال کنید، سالگرد ازدواج یا تولد را تبریک بگویید و یک آپشن را رایگان کنید. محصولات مشابه را نشان کاربرانی بدهید که محصولات مشابه دارند.
  • یکپارچه سازی = از یکپارچه سازی کمپین های اپلیکیشن غافل نشوید. این کار به بهبود و ارتقای نرخ بازگشت سرمایه کمک می کند. مثلا یک پایگاه داده اشتراکی از مشتریان را که برای چندین کانال مورد استفاده قرار گرفته و شامل موبایل هم هست امتحان کنید.

پوش نوتیفیکیشن ها بسیار به sms شباهت دارند و به همان میزان کوتاه و تعاملی هستند. اما در بیشتر مواقع این پیام ها به همراه عکس می باشد. پیام هایی که برای کاربران ارسال می شود مرتبط با آن ها است حتی براساس  موقعیت مکانی آن ها می باشد. امکان ارسال تبلیغات در انواع دستگاه ها (موبایل، تبلت و لپ تاپ) وجود دارد. روش نوتیفیکیشن در اپلیکیشن در انواع فیلترهای مختلف قابل اجرا می باشد. همچنین توانایی ارجاع مستقیم کاربران به صفحات وب، مارکت های موبایل و ایمیل و تماس تلفنی و… را دارد.

برای ارسال تبلیغات در روش نوتیفیکیشن در اپلیکیشن مانند انواع تبلیغات دیگر، نیاز به توسعه دهندگان و تبلیغ کنندگان داریم. در حال حاضر سرویس دهندگانی مانند پوشه که به توسعه دهندگان اجازه اتصال برنامه ها به سرویس آن ها را می دهند، کار تبلیغاتی نمی کنند و فقط ارائه دهنده خدمات ارسال نوتیفیکیشن به توسعه دهندگان هستند.

هزینه تبلیغات در روش نوتیفیکیشن در اپلیکیشن چقدر می باشد؟

هزینه ی تبلیغات پوش نوتیفیکیشن بر اساس تعداد ارسال تبلیغ می باشد. به همین دلیل هزینه ها با توجه به تعداد دریافت یا نمایش و یا کلیک آن ها می باشد. تعداد دریافت یا همان ویوی تبلیغ بین ۶۰ تا ۸۰ درصد است که به آنلاین بودن کاربران طی ۱۲ ساعت ماندگاری نوتیفیکیشن بستگی دارد. توجه کنید که تعداد کلیک نیز به میزان جذابیت تبلیغ بستگی دارد. برای کسب درآمد از این روش فقط کافیست بعد از انجام تبلیغات، پیام ها را شخصی سازی کنید.

تماس با ما

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *