افزایش نصب اپلیکیشن با پوش نوتیفیکیشن

افزایش نصب اپلیکیشن با پوش نوتیفیکیشن
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

آیا با روش استفاده از پوش نوتیفیکیشن برای افزایش نصب اپلیکیشن آشنا هستید؟ این روش افزایش نصب اپلیکیشن یکی از ارزان ترین و پرکاربرد ترین راه های افزایش نصب برنامه می باشد. آمار موجود در خصوص روش های افزایش تعداد نصب های اپلیکیشن ها نشان می دهد که افزایش نصب اپلیکیشن با پوش نوتیفیکیشن بالاترین میزان بازدهی را در تمامی روش ها داشته است. در این مقاله قصد داریم به صورت کامل مزایا، معایب و مقدار هزینه ای که باید برای این روش انجام دهید را توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد رشد اپلیکیشن همین حالا با ما تماس بگیرید

تماس با ما

call us

نحوه ی کار روش افزایش نصب اپلیکیشن با پوش نوتیفیکیشن چگونه است؟

شاید به بار نشستن حاصل تلاش تمام توسعه دهندگان برنامه های اندرویدی یا آی او اس در گرو این باشد که اپلیکیشن آن ها در یک مارکت جهانی یا ایرانی منتشر شود و تعداد زیادی نصب فعال کسب کند.

امروزه همه ی افراد بیشتر وقت آزاد خود را در فضای مجازی و اینترنت می گذرانند. به همین دلیل، بسیاری از کسب و کارها با حضور موفق در فضای مجازی و ارائه اپلیکیشن های کاربردی، به پیشرفت و افزایش درآمد خود کمک می کنند.

یکی از بهترین روش ها برای افزایش تعداد نصب های اپلیکیشن مربوط به کسب و کار شما، استفاده از تبلیغات می باشد و یکی از موثر ترین راه های انجام تبلیغات برای افزایش نصب اپلیکیشن، استفاده از قابلیت ارسال پوش نوتیفیکیشن روی دستگاه های مشتریان بالقوه شما است.

روش ارسال پوش نوتیفیکیشن یکی از ابزارهای بازاریابی آنلاین می باشد که نسبت به ایمیل مارکتینگ عمر جدیدتری دارد و به آن push notification هم می گویند. معنی فارسی آن اعلان، اطلاعیه، خبر، اطلاع و… می باشد.

اپلیکیشن هایی که بعد از نصب، برای نسخه ی جدیدتر و یا حتی تخفیف ها و جشنواره ها خبر می دهند، از پوش نوتیفیکیشن استفاده می کنند. (به عنوان مثال می توان به بازی معروف pou اشاره کرد که در صورت روشن بودن نوتیفیکیشن این بازی در دستگاه، کاربر را مجاب به سر زدن به این بازی می کند).

استفاده از پوش نوتیفیکیشن برای رشد کسب و کار و افزایش فروش بسیار مفید می باشد. این ویژگی برای سایت ها هم جدیدا به وجود آمده است اما کارایی اپلیکیشن ها را ندارد. مشاهدات نشان می دهد کاربرانی که از این روش استفاده می کنند تقریبا ۶ ماه بعد از نصب و کار کردن با نرم افزار، ۲ تا ۳ برابر اشتیاق بیشتری از خود نشان می دهند. فرستادن پوش نوتیفیکیشن برای کاربران تاثیر بسیار چشم گیری بر میزان استفاده آن ها از نرم افزار دارد. (طبق آمارها ۸۸ درصد بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد و فاصله ی زمانی زمان بازگشت کاربر هم ۵۵ درصد کاهش می یابد.)

برای استفاده از روش افزایش نصب اپلیکیشن با پوش نوتیفیکیشن، شما باید حجم دقیق و حوزه ی فعالیتتان را کاملا مشخص کنید. وقتی نوع حوزه ی فعالیتی اپلیکیشنتان مشخص شد، خیلی از دسته بندی های مخاطبین مثل گروه سنی و جنسی و مکانی کاربر مشخص می شود. در مورد حجم هم باید گفت کسانی که حجم اپلیکیشنشان زیاد است همیشه با مشکل کمبود دانلود و نصب مواجه می شوند. بنابراین کم بودن حجم اپلیکیشن در دانلود تاثیر مثبت دارد و یک برتری نسبت به بقیه ی رقبا می باشد.

افزایش نصب اپلیکیشن با پوش نوتیفیکیشن

گام های پیاده سازی روش افزایش نصب اپلیکیشن با پوش نوتیفیکیشن

 • تعیین همه ی ویژگی های مثبت و منفی برنامه: شناخت کاملی نسبت به ویژگی های برنامه ی خود داشته باشید. خیلی از افراد قبل از دانلود برنامه به دنبال عملکرد دقیق اپلیکیشن هستند. در این مواقع وقتی مخاطبان نظرات مثبت کاربران را می بینند قطعا برنامه را نصب می کنند. نکات منفی برنامه را پیدا کرده و برای بهبود آن برنامه ریزی کنید.
 • تعیین خدمات ارزش افزوده: اگر برنامه شما ارزش افزوده دارد، اعلام کنید. خیلی از کاربران از اپلیکیشن هایی که به صورت مخفیانه این کار را انجام می دهند اعلام نارضایتی می کنند. به همین دلیل تعداد حذف نصب این نوع برنامه ها افزایش می یابد. حالا اگر شما این خدمات افزوده را قبل از نصب اپلیکیشن به کاربر اطلاع بدهید، صد در صد احتمال ریزش نصب پایین می آید و کاربر به خواست خودش از خدمات ارزش افزوده استفاده می کند.
 • ارسال تبلیغات پوش نوتیفیکیشن: همان اعلان های ارسال شده گوشی اندرویدی است که با ارسال تبلیغات در گروه های شناسایی شده باتوجه به نوع فعالیت اپلیکیشن صورت می گیرد. توجه کنید افزایش نصب اپلیکیشن با پوش نوتیفیکیشن سرعت بالایی ندارد و افزایش تعداد نصب های برنامه شما زمان بر خواهد بود.
 • درج تبلیغات اپلیکیشن در تلگرام: این روش برای ایجاد و ارسال تبلیغات هدفمند و کاربر پسند در اپلیکیشن تلگرام است. در نهایت به اشتراک گذاری پست ها به صورت گروهی یا تکی در کانال های تلگرامی که در حوزه ی فعالیت اپلیکیشنشان هست منجر می شود. سرعت نصب این مدل تبلیغات بسیار بالا است. زمان ماندگاری پست ها هم بالا است. به طور کلی کسانی که از این روش استفاده کرده اند، نظر مثبت تری نسبت به روش تبلیغات جهت نصب تضمینی (ارسال نوتیفیکیشن) دارند.

نحوه بودجه بندی و تعیین هزینه ارسال پوش نوتیفیکیشن

تعیین هزینه ارسال پوش نوتیفیکیشن برای افزایش نصب اپلیکیشن معمولا به یکی از سه روش زیر انجام می شود.

 • پرداخت به ازای تعداد نصب CPI
 • پرداخت به ازای تعداد نمایش CPM
 • پرداخت به ازای تعداد کلیک CPC

افزایش نصب اپلیکیشن با پوش نوتیفیکیشن

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در خصوص ارسال پوش نوتیفیکیشن در نظر بگیرید این است که محتوای اعلان ارسال شده باید کاملا جذاب و مرتبط باشد تا کاربر راغب به استفاده ی مجدد از نرم افزار و یا نصب اپلیکیشن شما شود. در غیر این صورت ممکن است کاربر به طور کامل نوتیفیکیشن یا اعلان ارسال شده روی دستگاه خود را نادیده بگیرد.

پلتفرم های ارائه دهنده ی سرویس push notification شامل تنظیماتی مثل تاریخ ارسال، تاریخ انقضا، تاریخ ادامه و… می شوند. فیلترهای این پلتفرم شامل موارد زیر می شوند:

 • ارسال به token ID های مشخص
 • ارسال به TAG های مشخص
 • ارسال براساس مختصات جغرافیایی
 • ارسال براساس مشخصات دستگاه
 • ارسال براساس زمان عضویت

در مورد بحث هزینه ی افزایش نصب اپلیکیشن با پوش نوتیفیکیشن هم با توجه به مقدار هزینه ای که در نظر میگیرید، می توانید نوتیف بزنید. مقدار بازدهی این روش بسیار زیاد است. مثلا اگر ۱ میلیون تومان هزینه کنید، می توانید ۱ میلیون نوتیف برای کاربران ارسال کنید. بنابراین بحث هزینه در این قسمت کاملا بستگی به مشتری دارد.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *