نحوه ی ایجاد کانورشن در تبلیغات cpa چگونه است؟

کانورشن در تبلیغات cpa
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

کانورشن در تبلیغات cpa چیست و چگونه ایجاد می شود؟ یکی از سوالات متداول همه ی کارشناسان تبلیغات کلیکی نحوه ی ایجاد کانورشن در cpa می باشد. به دلیل تحریم های کشور ایران، انجام این کار کمی دشوار می باشد بنابراین متقاضی آموزش ایجاد این روش در اکانت ادوردز بسیار زیاد می باشد. در این مقاله به توضیح تبلیغات cpa، کانورشن در تبلیغات cpa و ویژگی ها و مزایای آن می پردازیم. با ما همراه باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و ایجاد کانورشن در cpa با شماره ی زیر تماس بگیرید.

شماره تماس کارشناس ادوردز

تماس با ما

منظور از کانورشن در تبلیغات cpa چیست؟

ابتدا با مفهوم cpa آشنا می شویم. به طور کلی cpc، cpa، ctr، cpm، ppc معیارهای مختلف و استاندارد جهت اندازه گیری عملکرد تبلیغات در حوزه ی digital marketing می باشد. cpa تبلیغات cash per action هزینه به ازای عمل یا همان هزینه به ازای خرید است. یعنی یک معیار مبتنی بر عملکرد است. این گونه عملکرد ها می تواند شامل فروش، ثبت نام، پرکردن فرم و نظر سنجی، دیدن فیلم، انیمیشن، دانلود و… باشد. نام دیگر این تبلیغات Cost Per Lead و یا Cost Per Event می باشد. تبلیغ کننده فقط به ازای کاربرانی که تراکنش انجام می دهند هزینه پرداخت می کند. این روش کاملا بهینه می باشد. برای درک بهتر این روش یک مثال می زنیم.وقتی به یک سایت تناسب اندام سر می زنید و در گوشه ی سمت راست مکمل را می بینید، روی آن کلیک می کنید و وارد سایت مکمل می شوید. اگر شما از این سایت خرید کنید، هزینه تبلیغات به سایت تناسب اندام داده می شود. اما توجه داشته باشید که بیشتر این تبلیغات به صورت موبایلی انجام می شود.

از جمله مزایای تبلیغات cpa این است که تبلیغات به صورت کاملا هدفمند می باشد. به همین دلیل کاربران دقیقا زمانی هزینه می دهند که مشتری عملی را انجام داده باشد. اما برای صاحبان تبلیغات ممکن است ریسک باشدو این مدل تبلیغات مورد پسند آن ها نمی باشد. در حقیقت این مدل تبلیغ مورد پسند تبلیغ کننده است و ریسک چندانی برای او ندارد. تنها عیب این روش این است که فرصت تعامل بیشتر با مخاطب را از تبلیغ کننده می گیرد. به همین ترتیب تبلیغ کننده دیگر نمی تواند مشتریان خود را دنبال کند و مخاطبان خود را در مقیاس های بزرگتر آگاهی دهد. (دیگر محصولات خود را معرفی کند) و یا حتی مشتری دائمی را به سمت خود جذب کند.

نحوه ی ایجاد کانورشن در تبلیغات cpa

در این قسمت قصد داریم نحوه ی ایجاد کانورشن را در تبلیغات cpa را به صورت تصویری توضیح دهیم. مراحل انجام کار به این صورت می باشد که ابتدا باید وارد اکانت تبلیغات گوگل ادز شوید. روی علامت + در قسمت campaign بزنید تا کمپین جدید جهت انجام کانورشن ایجاد شود. در قسمت انتخاب مدل کمپین گزینه ی sales یا leads را بزنید. سپس در همان صفحه باید مدل تبلیغات را انتخاب کنیدو مدل تبلیغات در مکانی که مد نظر شما است.

نحوه ایجاد کانورشن در تبلیغات cpa

اگر تبلیغات را برای بازدید سایت در نظر دارید، روی گزینه ی website visits کلیک کنید. اگر برای تماس تبلیغات می کنید، روی گزینه ی phone calls، برای بازدید از فروشگاه گزینه ی store visits و برای دانلود اپلیکیشن گزینه ی app downloads را بزنید. در ادامه صفحه ی جدیدی برایتان باز می شود که باید اطلاعات و مشخصات کمپین را در آن وارد کنید. این اطلاعات شامل نام کمپین، موقعیت نشان داده شدن تبلیغ، زبان، مخاطبان (مثلا فقط دسته ی خانم های بین ۲۰ تا ۳۰ سال را مخاطب قرار دهید و…). اگر target خاصی را مد نظر ندارید می توانید گزینه ی observstions را انتخاب کنید.

مراحل ایجاد کانورشن در تبلیغات cpa

بعد از پر کردن این موارد، گزینه ی save and continue را بزنید تا وارد مرحله ی بعد شوید.

مراحل نحوه ی ایجادکانورشن در تبلیغات cpa

این مرحله مربوط به ساخت گروه های مختلف برای دسته بندی راحت تر کلمات کلیدی می باشد. وقتی آن را تکمیل کردید، save را بزنید. سپس به مرحله ی نهایی می رسیم. در این قسمت باید آدرس سایت و متن های شعاری و توضیحات مشخص شود. بعد از پر کردن آن ها، کمپین ایجاد می شود.

در قسمت بالای پنل، علامت آچار را مشاهده می کنید. یکی از گزینه های آن conversion می باشد که برای ایجاد کانورشن در تبلیغات cpa باید آن را انتخاب کنید.

ایجاد کانورشن در تبلیغات cpa

در این قسمت هم روی علامت + کلیک کنید تا کانورشن جدید برای شما باز شود. با توجه به تصویر زیر باید گزینه ی مناسب با حوزه ی کاری که هدف قرار دادید، انتخاب کنید.

کانورشن در تبلیغات cpa

حتی می توانید مشخص کنید که کلیک بر روی تبلیغ برای بار اول چه قیمتی داشته باشد و برای بار دوم چه قیمتی داشته باشد ویا اینکه تمام دفعات قیمت ها یکسان باشد. در نهایت زمان نشان داده شدن را مشخص میکنید که به صورت پیش فرض ۳۰ روز می باشد. بعد از پر کردن این مراحل، به قسمت بعدی می روید.

در قسمت بعدی باید کدی را از پنل گوگل ادوردز دریافت کرده و سپس آن را داخل سایت خود بگذارید. این کد باید دقیقا در زیر تگ head قرار بگیرد.

تگ کانورشن در تبلیغات cpa

بعد از گذاشتن این تگ باید منتظر تایید گوگل بمانیم. اما این تایید ممکن است چندین روز طول بکشد. اگر مدل کانورشن تبلیغات cpa را فروش گذاشته اید، می توانید خودتان یک خرید انجام دهید تا سریع تر مورد تایید گوگل قرار بگیرد. زیرا گوگل به درگاه ها مخصوصا درگاه های ایرانی حساسیت دارد و باید بدون هیچگونه نقضی باشد تا آن را تایید کند. بعد از تایید گوگل، کمپین را به طور مداوم چک کنید و آن را به حال خود رها نکنید. کلمات کلیدی و کلمه هایی که با آن ها خرید انجام شده و یا عملکردی صورت گرفته است را پررنگ تر کنید. جهت مشاوره ی رایگان بهینه سازی کمپین ها کلیک کنید.

جهت مشاوره برای سئو و بهینه سازی سایت و تبلیغات در گوگل با ما تماس بگیرید

تماس با ما

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *