Google Dance چیست؟ چگونه بفهمیم که سایت در دوره Google Dance است؟

google dance
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

Google Dance یا رقص گوگل ( گوگل دنس)، برای بازسازی رتبه بندی نتایج گوگل می باشد. در Google Dance جایگاه وب سایت ها برای چند روز دچار نوسان می شود.

این الگوریتم سبب می‎شود که رنک وب‎سایت شما در نتایج جستجوی گوگل به شکل فزاینده‎ای بالا و پایین شود. گاهی اوقات تا حدی این محک‎ زدن گوگل سخت است که ممکن است غول دنیای جستجو چند روز و یا هفته مقدار زیادی از ایندکس‎های وب‎سایت (صفحاتی که در دیتابیس موتورهای جستجو از هر سایتی ثبت می شود) شما را حذف کند و بعد از انجام ‎آزمایش‎ها دوباره آن‎ها را برگرداند. حتی این احتمال وجود دارد وب‎سایت شما تا چند روز به کل از نتایج جستجو حذف شود! Google Dance به خودی خود چیز بدی نیست، کاملا طبیعی است و همه ی سایت ها دچار آن می شوند. مشکل Google Dance این است که نه زمانی و نه معیاری برای این آزمایش به طور رسمی از طرف گوگل معرفی نشده است. 

google dance

 در گذشته جابجایی رتبه‎ای که به دنبال گوگل رقص رخ می‎داد بسیار کوتاه مدت و از چند ثانیه تا چند روز بود. اخیرا با آخرین آپدیتی که گوگل برای الگوریتم پاندا ارائه داده است، به شکل لحظه‎ای تغییرات در سئو وب‎سایت‎ها رصد می‎شود.

رنک آن‎ها نیز با ترکیبی از آزمایش‎های گوگل و تغییرات سئوی آن‎ها بیشتر نوسان به خود گرفته و به دنبال آن مدت زمان Google Dance افزایش یافته است. در پاندا گوگل علاوه بر آزمایش،گوگل کوچکترین تغییرات در لینک سازی های شما را چک می کند تا ببیند که چه تلاشی برای بهبود آن می کنید. اگر کارشناس سئو نباشید بررسی این‎که این تغییرات امتحان گوگل و رقص آن بوده یا این‎که وب‎سایتتان پسرفت یا پیشرفت داشته است بسیار دشوار است. در این مدت اغلب مدیران بی تجربه و ناآگاه از سئو، خونسردی خود را از دست داده و برای حفظ جایگاه خود در نتایج سرچ، به سراغ استفاده از استراتژی های مخرب مانند خرید بک لینک می‌کنند.

در این لحظه است گوگل می فهمد که یک سایت با اعتبار واقعی در نتایج به رتبه های برتر رسیده است و یا پول! بنابراین اگر تغییر ناگهانی و کوتاه مدت (از چند دقیقه تا چند هفته) در رتبه سایت خود مشاهده کردید چه پیشرفت و چه پسرفت احتمالا ترکش های Google Dance (گوگل دنس)  به شما اصابت کرده است.

چگونه بفهمیم که سایت در دوره Google Dance است؟

اگر در سایت با یک تغییر مکان رتبه ای که فوق العاده کوتاه مدت است (اکثرا چند دقیقه ای) روبه رو شدید حالا چه پیشرفت چه پسرفت، در همان لحظه دچار Google Dance (گوگل دنس) شده اید. توجه داشته باشید که هر تغییری Google Dance (گوگل دنس) نیست. ممکن است رقبای سایت برای مقابله با شما از سئوی کلاه سیاه  استفاده کنند و رنک سایت در نتایج جابه جا شود. پس باید به سایت توجه زیادی کنیم.

حتی ممکن است گوگل در آزمایشات قبلی خود با معیار هایی مانند نرخ کلیک (CTR)، بانس ریت (Bounce Rate)، وقت سپری شده توسط کربران در سایت (Time on Site), و یا بستن زود هنگام به این نتیجه رسیده باشد که شما یک سرچ خوب برای نشان داده شدن در گوگل محسوب نمی شوید.  در این زمان شما باید به بررسی مشکلات سایت بپردازید و مشکل را حل کنید. اما اگر مطمئن هستید که هیچکدام از این موارد غیر طبیعی نیست و رنک شما بی دلیل در حال اوج گیری و یا سقوط هست احتمالا در Google Dance (گوگل دنس) هستید.

در هنگام Google Dance باید چکار کنیم؟

بدترین اقدام در این موقع از دست دادن خونسردی و رو آوردن به کارهایی مانند بهینه‎سازی مجدد کدها، خرید بک‎لینک، تغییرات در کلمات

کلیدی، تغییر عنوان صفحه و هرگونه تغییر در قالب است.                            what is google dance

اگر Google Dance (گوگل دنس) به وب‎سایت شما سر زد، به تولید محتوا اهمیت دهید و مثل همیشه تولید و انتشار آن را ادامه دهید.

این آزمایش گوگل یک فرصت محسوب می شود سعی کنید بهترین نتیجه را بگیرید. چون بارها دیده شده است بعد از این بازه زمانی، سایت جایگاهی به مراتب بالاتر را کسب کرده است. برای دیدن وضعیت Google Dance (گوگل دنس) و تغییرات الگوریتمی گوگل نیز می توانید از سایت Mozcast.com استفاده کنید. این سایت تغییرات الگوریتم گوگل را بر اساس معیارهایی روزانه به صورت متوالی بررسی می کندو نتیجه نهایی را به صورت وضعیت هوای آفتابی، نیمه ابری، ابری، بارانی و طوفانی نشان می دهد که در واقع همان وضعیت تغییر الگوریتم های گوگل نسبت به روز قبل است.

بعضی از سایت ها در مقابل Google Dance (گوگل دنس) همیشه در امان می مانند.

  • سایت هایی که سئو داخلی را به درستی انجام داده اند و سایتی کاملا بهینه دارند، و همچنین طرف تکنیک های ممنوعه نرفته اند.
  • سایت هایی که تنها هدف آن ها رضایت کاربر و تولید مطالب ارزشمند برای کاربر بوده و دنبال رشد سریع به وسیله سئو کلاه سیاه نیستند.
  • همچنین سایت هایی که لینک های داخلی و خارجی آن ها به صورت کامل بهینه می باشد.

معیار های گوگل برای رتبه بندی سایت بسیار زیاد است. در رقص گوگل یک کلمه کلیدی از سایتی که مورد بررسی قرار گرفت و اگر امتیاز مثبت دریافت کند موجب رشد رتبه آن سایت خواهد شد و طبعا دیگر سایت ها نیز افت رتبه را تجربه خواهند کرد.

اهمیت google dance چیست؟

اما تعداد زیادی از سایت ها پس از انجام شدن رقص گوگل به رتبه قبلی خود باز می گردند. در این لحظه نیز چیزی نمی توان گفت جز این که Google Dance تنها برای بررسی مجدد سایت ها به کار برده می شود.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

topseo logo

با توجه به پیشرفت روزافزون علم اینترنت و افزایش رقابت‌های تجاری در دنیای وب، متخصصین ما گرد هم آمده‌اند تا تمام تجربه، تخصص، سابقه و تلاش خود را در جهت آسان‌تر کردن مسیر هدف و رشد شما بگذارند و تمام سعی ما بر این است تا شما در مدت‌زمان کوتاه به بالاترین حد خود برسید.

خبرنامه

برای آگاهی از جدیدترین اخبار و مقالات تاپ سئو ایمیل خود را وارد کنید.