بخش جدید گزارشات سرعت سایت در سرچ کنسول گوگل معرفی شد!

بخش جدید گزارشات سرعت سایت
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بخش جدید گزارشات سرعت سایت در سرچ کنسول گوگل به صورت رسمی در کنفرانس سالانه Google I/O در روز چهارشنبه معرفی شد. امّا کاربران ماه ها قبل از اضافه شدن این ویژگی با خبر شده بودند.

در فوریه سال جاری، گزارشاتی در خصوص ویژگی های جدیدی که امکان دارد به سرچ کنسول اضافه شود ارائه داده شد و جالب است که ارائه بخشی جدید برای گزارش سرعت صفحات نیز در میان ویژگی هایی بود که در گزارش به آن اشاره شده بود.

اضافه شدن بخش گزارش سرعت کاملا تایید شده است و گوگل حتی اسکرین شات هایی از این گزارش را روی دستگاه های موبایل و دسکتاپ به نمایش گذاشته است.

دسترسی اولیه به این بخش جدید فعلا فقط از طریق نسخه بتا سرچ کنسول ممکن است. اگر مایل به کار با نسخه بتا سرچ کنسول هستید باید این فرم را برای درخواست دسترسی پر کنید. تنها کافی است که ایمیل مربوط به سرچ کنسول و آدرس وب سایت ثبت شده خود را وارد کنید و فرم را ثبت کنید. گوگل بعد از بررسی درخواست شما، امکان دسترسی به نسخه بتا را برای شما فراهم خواهد کرد.

speed report

با توجه به این اسکرین شات ها می توان استنتاج های زیادی را در مورد ماهیت و ویژگی های این گزارش جدید داشته باشیم.

به عنوان مثال، مانند گزارشات Index Coverage، کاربران می توانند گزارش سرعت را باز کنند و دیدی کلی در مورد عملکرد صفحه را به دست آورند.

شما می توانید ببینید که چه تعداد از صفحات سریع، معمولی و یا کند هستند. احتمالا این امکان نیز وجود داشته باشد که در هر دسته بتوانید لیست کاملا صفحات را مشاهده کنید.

speed report mobile

علاوه بر این، شما قادر خواهید بود که مشکلات مربوط به هر URL خاص را ببینید و آنالیز کنید.

این بخش بی شک گزارش بسیار مفیدی است که به سرچ کنسول اضافه شده و به شما دیدی جامع در خصوص سرعت سایت می دهد.

قبلا، صاحبان سایت ها می توانستند تعدادی URL را با استفاده از ابزار سنجش سرعت صفحه بررسی کنند تا دریابند به طور کلی سرعت سایت آن ها چگونه است.

حال، گزارشی در سرچ کنسول موجود است که به شما اجازه می دهد وضعیت سرعت تک تک صفحات را بررسی کنید و روند تغییر آن را در یک بازه زمانی بررسی کنید.

علاوه بر این، از این گزارش می توان برای تشخیص مواردی که باعث بهبود یا بدتر شدن سرعت می شوند استفاده کرد. اگر افت یا افزایش ناگهانی در یک تاریخ خاص وجود داشته باشد، می توانید به سرعت دلیل آن را بفهمید و بررسی کنید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *