گزارشات لینک ها در سرچ کنسول جدید گوگل

گزارشات لینک ها
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

گزارشات لینک ها در سرچ کنسول جدید گوگل به شما اطلاعاتی در خصوص منابعی که از آن ها بیشترین لینک ها را دریافت کرده اید، صفحاتی از سایت شما که بیشترین لینک را دریافت کرده اند و … را در اختیار شما قرار می دهد.

ورود به بخش Links report سرچ کنسول

نکاتی در مورد اطلاعات موجود در گزارشات لینک ها:

لینک ها در سرچ کنسول

 • صفحات بر روی وب سایت شما بر اساس آدرس کانونیکال دسته بندی شده اند. این بدان معناست که تگ های آنکر و یک سری از پارامتر ها قبل از دسته بندی حذف می شوند.
 • لینک های تکراری با هم ترکیب می شوند. یک لینک تکراری لینکی است که بعد از حذف تمام پارامتر ها، از مبداءی یکسان به مقصدی یکسان لینک می دهد.
 • ردیف های جدول ها محدود به هزار مورد هستند و به همین دلیل داده ها ممکن است خلاصه شده باشند.
 • اگرچه در گزارش از واژه “Site” استفاده می شود، داده ها بر اساس دامنه اصلی دسته بندی می شوند. پروتکل ها (http/https)، زیر دامنه ها (m./www) و ساب دایرکتوری ها همه با هم دسته بندی می شوند. در نتیجه، تمام موارد زیر به عنوان example.com در نظر گرفته می شوند:

example.com
m.example.com
/example.com/pet_store
https://example.com
http://example.com

 • هنگام دسته بندی، دامنه های تاپ لول یا TLD ها با هم ترکیب نمی شوند. در نتیجه موارد زیر با هم یکسان نخواهند بود:

example.com
example.com.de

 • هرچیزی خارج از سایت شما با عنوان سایت یا لینک خارجی شناخته می شود.

گزارشات لینک ها در سرچ کنسول گوگل چه اطلاعاتی به ما می دهد؟

گزارشات لینک ها

گزارشات لینک ها در ابزار سرچ کنسول جدید گوگل به شما اطلاعات جامعی در خصوص لینک های دریافتی سایت شما، دامنه های که به شما لینک می دهند، عباراتی که با آن ها لینک شده اید و تک تک صفحاتی که به شما لینک داده اند می دهد.

دامنه هایی که بیشترین لینک را به شما داده اند

در این بخش می توانید ببینید کدام دامنه ها به شما بیشترین تعداد لینک را داده اند. برای دیدن این بخش از قسمت Links report به بخش Top linking domains table بروید.
این گزارش دامنه سایت هایی که بیشترین لینک را به شما داده اند نشان می دهد که به ترتیب تعداد مرتب شده اند. سایت ها با دامنه های اصلی شان نشان داده می شوند و زیر دامنه های آن ها حذف خواهند شد (به عنوان مثال دامنه www.example.com به صورت example.com نمایش داده می شود).

با انتخاب یک سایت مشخص از لیست می توانید صفحاتی که بیشترین لینک را به شما داده اند مشاهده کنید. اگر در گزارش دامنه ای را می بینید که با سایت شما یکسان است، این مساله به این دلیل است که زیر دامنه در جدول حذف شده است. به عنوان مثال اگر یک لینک از دامنه m.example.com آمده باشد، در جدول به صورت example.com نمایش داده می شود.

کاربردهای این گزارش

 • تایید کنید که سایت هایی که در این لیست آمده اند را می شناسید. اگر در این لیست سایت های نا شناخته یا اسپم مشاهده کردید نیاز است که درخواست حذف آن ها را ثبت کنید تا رنک شما تحت تاثیر آن ها قرار نگیرد.
 • چک کنید سایت هایی که برای شما مهم هستند به شما لینک می دهند. به عنوان مثال، اگر یک سایت رستوران دارید، چک کنید که آیا در بلاگ های آشپزی و غذا نامی از شما برده شده است یا خیر.

صفحاتی که بیشترین لینک را دریافت کرده اند

در این بخش از گزارشات لینک ها می توانید ببینید کدام صفحات از سایت شما بیشترین تعداد لینک را از سایر سایت ها دریافت کرده اند. برای دیدن این بخش از قسمت Links report به بخش Top target pages table بروید.
یک آدرس خاص از لیست را انتخاب کرده تا سایت های برتری که به آن صفحه لینک داده اند را ببینید. سایت ها با دامنه اصلی شان نمایش داده می شوند و زیر دامنه ها حذف شده اند.

کاربردهای این گزارش

تایید کنید که صفحاتی از سایت شما که بیشترین لینک ها را دریافت کرده اند همان صفحاتی هستند که شما انتظار داشته اید.

کدام صفحات از یک سایت خاص بیشترین لینک را دریافت کرده اند؟

در این بخش می توانید ببینید که کدام صفحات از یک صفحه مدنظر لینک دریافت کرده اند. لیست بر اساس تعداد لینک مرتب شده است. برای دیدن این بخش از قسمت Links report به بخش Top linking domains table بروید و سپس دامنه مدنظر را انتخاب کنید.
می توانید یک URL خاص در لیست را انتخاب کنید تا تمام لینک هایی که از یک سایت خاص به آن صفحه شده است را مشاهده کنید. سایت ها با دامنه اصلی خود نشان داده می شوند و زیر دامنه های آن حذف شده اند.

کاربردهای این گزارش

 • اگر سایت لینک دهنده مناسب است، ببینید که کدام صفحات از آن سایت سود می برند.
 • اگر سایت لینک دهنده اسپم است، سعی کنید لینک آن سایت به صفحات خود را حذف کنید. در مورد سایت هایی که به عنوان اسپم برای گوگل شناسایی شده اند، لینک ها توسط گوگل نادیده گرفته می شوند. امّا بهتر است که خودتان نیز این لینک ها را حذف کنید.

چه عباراتی به سایت من لینک شده اند؟

در این بخش از گزارشات لینک ها می توانید ببینید چه عباراتی در سایت های دیگر به سایت شما لینک شده و اشاره می کنند. در این بخش، فقط لینک از سایر سایت ها به سایت شما شمرده می شوند.

در این بخش لینک های تکراری با هم ترکیب می شوند. به عنوان مثال “HELLO WORLD” و “Hello World” و “hello world” یکسان در نظر گرفته می شوند.

لینک های بدون متن (به عنوان مثال لینک تصاویر)، در ستون Link Text به صورت Empty نمایش داده می شوند.

برای دیدن این بخش از قسمت Links report به بخش Top anchor text table بروید. متن لینک ها بر اساس مطابقت دقیق و تعداد مرتب شده اند.

کاربردهای این گزارش

 • تایید کنید که متن لینک همان چیزی است که انتظارش را داشته اید، نه یک متن اسپم.
 • تایید کنید که سایت های دیگر سایت شما را به درستی توصیف می کنند. اگر نه، شاید نیاز باشد محتوای سایت خود را واضح تر بنویسید.

از یک سایت مشخص چه لینک هایی را دریافت کرده ام؟

در این بخش از گزارشات لینک ها می توانید تمام لینک هایی که از یک سایت خاص روی یک صفخه خاص دریافت کرده اید را ببینید.

برای دیدن این بخش به قسمت Links report رفته و از آن جا دامنه مدنظر و سپس URL مدنظر را انتخاب کنید. با انتخاب یک URL از لیست می توانید تمام لینک هایی که از یک سایت مشخص به آن صفحه شده است را مشاهده کنید.

جدول شامل ستون های زیر می شود:

 • صفحه لینک شده: صفحه ای در سایت هدف که حاوی لینک به صفحه مدنظر شما است.
 • URL هدف: اگر این بخش خالی است، به این معناست که لینک URL با URL صفحه هدف یکسان است. اکر این بخش خالی نباشد، به این معناست که URL لینک در صفحه لینک شده با URL صفحه هدف متفاوت است. دو دلیل وجود دارد که چرا چنین حالتی ممکن است پیش بیاید. ۱) سایت شما کاربران را از لینک URL به URL هدف ری دایرکت می کند. ۲) گوگل تصمیم گرفته است که آدرس کانونیکال برای صفحه لینک شده، URL هدف می باشد.

کاربردهای این گزارش

مسیر راه یافتن کاربر از یک سایت مشخص به یک صفحه مشخص را دنبال و بررسی کنید.

کدام سایت ها بیشترین لینک را به صفحات من داده اند؟

این بخش از گزارشات لینک ها به شما اطلاعاتی در خصوص سایت هایی که بیشترین لینک را به یک صفحه مشخص داده اند را در اختیار شما قرار می دهد.

برای دیدن این بخش از قسمت Links report به بخش Top Target Pages بروید و سپس URL مدنظر را انتخاب کنید. با انتخاب یک URL مشخص می توانید تمام لینک هایی که از یک سایت مشخص به آن صفحه شده است را ببینید.

کاربردهای این گزارش

بفهمید که چه سایت ها یا چه نوع از سایت ها بیشتر متوجه یک صفحه خاص در سایت شما هستند. اگر این سایت ها برای شما اهمیت دارند، سعی کنید پوشش مطلب خود را در آن حوزه مشخص افزایش دهید.

چه صفحاتی از سایت من بیشترین لینک داخلی را دریافت کرده اند؟

در این بخش می توانید ببینید کدام صفحات از سایت شما بیشتر در داخل خود وب سایت لینک دریافت کرده اند.

برای دیدن این بخش از قسمت Links report به بخش Top internally-linked pages table بروید.

در این بخش می توانید یک URL مشخص را انتخاب کنید تا ببینید کدام یک از صفحات خودتان به آن لینک داده اند.

کاربردهای این گزارش

تایید کنید که صفحات اصلی سایت شما (صفحه هوم یا صفحه تماس با ما) به شیوه مناسبی لینک داخلی دریافت کرده اند.

کدام صفحات در سایت به یک صفحه مشخص لینک می دهند؟

این بخش از گزارشات لینک ها به شما نشان می دهد که کدام صفحات از سایت شما به یک صفحه مشخص لینک داده اند.

برای دیدن این بخش از قسمت Links report به بخش Top internally-linked pages table بروید و URL مد نظر را انتخاب کنید.

کاربردهای این گزارش

جریان ترافیک در سایت خود را بهینه کنید. مطمئن شوید که کاربر می تواند با کمترین تعداد کلیک از صفحه A به صفحه B برود.

تفاوت سرچ کنسول قدیمی و جدید در زمینه گزارشات لینک ها

سرچ کنسول جدید گوگل

به طور کلی، اطلاعات در سرچ کنسول جدید گوگل بسیار دقیق تر شده اند. در نتیجه، مقادیر ممکن است در گزارشات جدید کمتر باشند. امّا این بدان معنا نیست که میزان لینک های شما کاهش یافته است. این گزارشات در واقع راهی دقیق تر و مطمئن تر برای گزارش جزئیات لینک ها هستند.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *