تبلیغات کلیکی گوگل در ایران چیست؟ وضعیت تبلیغات کلیکی گوگل در ایران

تبلیغات کلیکی گوگل
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

قبل از اقدام برای تبلیغات کلیکی گوگل در ایران باید نیاز خود را بشناسید و شرکت مناسبی برای انجام تبلیغات انتخاب کنید. تبلیغات کلیکی گوگل به چه معناست؟ تبلیغات کلیکی یا همان pay per click (هزینه به ازای هر کلیک) یکی از روش های مفید برای جذب مشتری و افزایش فروش اینترنتی می باشد. توجه داشته باشید برای تبلیغات کلیکی شما به ازای هر کلیک هزینه می دهید. یعنی کلیک های تکراری و تقلبی برای شما هزینه ای ندارد. درواقع سرویس ادوردز یکی از محبوب ترین مدل های ppc می باشد. تبلیغات کلیکی گوگل با واژه ی ad در کنار سایت ظاهر می شود.

تبلیغات کلیکی گوگل در ایران

مزایای تبلیغات کلیکی گوگل در ایران چیست؟

  • امروزه اکثر مردم خرید خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند. یا حداقل ۱ بار این کار را انجام داده اند! حتی برای یافتن مکان ها، رستوران ها و … از سرچ موتور گوگل استفاده می کنند. بنابراین در صفحه ی اول گوگل بودن مزایای بسیار مثبتی را برای سایت یا کانال تلگرام و اینستاگرام شما می باشد.    
  • در تبلیغات کلیکی گوگل هزینه به ازای هر کلیک را خودتان مشخص میکنید. البته گوگل برای این بالاترین جایگاه، مزایده انجام می دهد. اما شما می توانید برای کلمه های کلیدی خود هزینه ی مد نظرتان را انتخاب کنید.
  • تنظیم بودجه بندی روزانه به عهده ی خود شماست! یعنی می توانید مشخص کنید در روز چقدر تبلیغ شما نمایش داده شود و وقتی به آن مقدار هزینه رسید تبلیغ متوقف شود. همچنین می توانید در بعضی روز ها هزینه ی بیشتری معین کنید. به این ترتیب مشخص میکنید مبلغ کل در چند روز تمام شود.
  • یکی دیگر از مزایای تبلیغات کلیکی گوگل در ایران تنظیم ساعت و روز نمایش تبلیغ می باشد.مثلا می توانید برای روزهای تعطیل تبلیغتان را از حالت نمایش خارج کنید. بنابراین هزینه ی تبلیغات کاملا به صرفه مصرف می شود.
  • با تبلیغات کلیکی گوگل شما می توانید به راحتی و در کمتر از ۲۴ ساعت در صفحه اول گوگل دیده شوید.
  • وقتی در سرچ اول گوگل نشان داده شوید می توانید مشتری و کاربرهای دائمی برای سایت خود پیدا کنید.

برای ثبت سفارش تبلیغات کلیکی گوگل در ایران با ما تماس بگیرید

تماس با ما

دسته بندی مشتری های تبلیغات کلیکی گوگل در ایران

  1. کسانی که نمی دانند تبلیغات کلیکی گوگل در ایران چیست؟
  2. کسانی که اطلاعات کامل از تبلیغات کلیکی گوگل در ایران دارند اما نمی دانند به درد آن ها می خورد یا نه.
  3. کسانی که قبلا تبلیغات کلیکی گوگل در ایران را انجام دادند اما بنا به دلایلی که در ادامه گفته می شود از آن راضی نیستند.

دسته ی اول که تابحال از این ویژگی استفاده نکرده اند، ضرر کرده اند! چرا که امروزه با افزایش پیشرفت تکنولوژی ۷۵ درصد مردم برای خرید و اطلاع از خرید خودشان به سراغ گوگل می روند. بیشتر آن ها توجهشان به صفحه اول گوگل می باشد. بنابراین افرادی در کسب و کارشان موفق هستند که در حوزه ی خودشان، سرچ اول گوگل می باشند.

دسته ی دوم افرادی هستند که از تبلیغات کلیکی گوگل در ایران اطلاع دارند اما نمی دانند برای کار خودشان به درد می خورد یا نه.

دسته ی سوم افرادی هستند که از تبلیغات کلیکی گوگل خود ناراضی هستند. این افراد احتمالا کار خود را به شرکت های نامناسب سپرده اند.

به همین دلیل فکر می کنند تبلیغات کلیکی گوگل در ایران راه خوبی برای افزایش کسب و کار نیست.

تبلیغات کلیکی گوگل در ایران هدمند و ارزان

برای تبلیغات کلیکی گوگل باید بسیار هدفمند بود. مدیریت کمپین ها کار چندان ساده ای نمی باشد.تبلیغات کلیکی زمانی به نتیجه ی مطلوب می رسد که نرخ بازدید به کلیک بالا باشد. یعنی متن ها و شعار های تبلیغاتی به قدری جذاب باشد که کاربر از رسیدن به هدف خود با کلیک بر روی تبلیغ مطمئن باشد.

تبلیغات کلیکی گوگل

باید دقت کنید تبلیغات کلیکی خود را دست شرکت هایی بسپارید که از همه لحاظ حالت منطقی داشته باشند! به طور مثال شرکت هایی که تبلیغات کلیکی گوگل را با قیمت های بسیار ارزان در اختیار شما قرار می دهند یک جای کارشان می لنگد! چون علاوه بر هزینه ای که باید به گوگل پرداخت شود، منطقی است آن شرکت ۵ درصد سود را برای خود بردارد. از مشارکت با شرکت هایی که گزارش روزانه و یا هفتگی از روند کار و خرج شدن بودجه نمی دهند خودداری کنید. مدیریت کمپین شامل چک کردن هزینه و بودجه بندی روزانه، قرار دادن قیمت برای هر کلمه کلیدی، ساخت سایت لینک و … می باشد. برای بررسی دقیق هر سایت، باید هروز کلمه های کلیدی مرتبط را اضافه و کلماتی که مناسب نیست را از لیست حذف کنید تا هزینه به درستی مصرف شود. این ها بخشی از دلایل این است که چرا تبلیغات کلیکی گوگل نشان داده نمی شود. به طور کلی اگر این مسائل مدیریت نشود تبلیغات در گوگل نتیجه ی منفی خواهد داشت. 

چه کارهایی برای تبلیغات کلیکی گوگل در ایران نیاز است؟

برای تبلیغات کلیکی در ایران باید به سمت شرکت های معتبر در این زمینه رفت. گوگل اکانت ادوردز را در ایران تحریم کرده است. از همین رو ساخت اکانت ادوردز برای تبلیغات کلیکی در ایران بسیار دشوار شده است. برای ساخت، نیاز به مستر کارت و موارد مورد تایید هویت گوگل می باشد. اما فقط ساخت اکانت مرحله ی نهایی نیست. مدیریت اکانت گوگل ادوردز کار آسانی نیست. برای داشتن بهترین تبلیغات کلیکی گوگل در ایران نیاز به دانستن علم گوگل ادوردز داریم تا بتوانیم از کلیک ها به نحو احسنت استفاده کنیم و call to action خوبی برقرار کنیم. اگر کمپین را فقط راه اندازی کنیم و آن را به حال خودش بگذاریم، هیچ تاثیری در افزایش ورودی یا بازدید ترافیک سایت خود نخواهیم داشت. تاپ سئو با داشتن متخصصان در زمینه ی ادوردز، کمپین شما را به صورت لحظه ای مدیریت و پشتیبانی می کند. همچنین با هدفگیری هوشمندانه و ابزار های اختصاصی برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط، هزینه های هر کلیک را به حداقل می رساند. تیم ادوردز تاپ سئو مدارک رسمی ادوردز را از گوگل دارد. علاوه بر پشتیبانی کمپین شما، آن را بهینه سازی می کند. گوگل بعد از بستن کمپین، شروع به پیشنهاد هایی برای بالاتر قرار گرفتن جایگاه سایت شما می کند. به طور کلی رعایت نکاتی که مد نظر گوگل هست (از نظر بهینه سازی) باعث کاهش هزینه ها توسط خود گوگل می شود. در نتیجه سوددهی کار شما بیشتر می شود.

نتیجه ی تبلیغات کلیکی در ایران

تنها موارد مورد نیاز برای راه اندازی کمپین، ذکر کلمات کلیدی مد نظرتان که می خواهید کاربر با آن ها وارد سایت شما شود، می باشد. ما مطابق با کلمات کلیدی و حوزه ی کاری سایت شما، بهترین شعار ها و متن تبلیغاتی را ساخته و در کمپین قرار می دهیم. برای تعداد کلمات کلیدی هیچ محدودیتی وجود ندارد! ما کلمات کلیدی را دسته بندی کرده و در گروه های مختلف قرار می دهیم. برای انجام تبلیغات کلیکی گوگل، باید سایت یا کانال تلگرام و یا اینستاگرام داشت. بدون این ها نمی توان تبلیغ انجام داد.

صفحات فرود بهینه سازی شده هم در بهبود افزایش بازدید سایت نقش مهمی دارد.وقتی کاربر تبلیغ شما را می بیند و با کلمه ها و متن آن جذب می شود، روی لینک کلیک می کند. اما اگر سایت دیر باز شود و سرعت پایینی داشته باشد ممکن است کاربر آن را ببندد. به همین دلیل قبل از انتخاب صفحه ی فرود موارد فنی مورد نظر را از لحاظ موبایل و سیستم های مختلف چک کنید.

کلمات کلیدی باید برای تبلیغات کلیکی گوگل در ایران چگونه باشد؟

کلمات کلیدی را باید طوری انتخاب کنید که کاملا مرتبط با حوزه ی کسب و کارتان است. علاوه بر این، کلمه ی کلیدی باید دقیق باشد. پیدا کردن کلمه کلیدی مرتبط می تواند دشوار و وقت گیر باشد. اما برای بهینه سازی هزینه های کلیک امری ضروری به شمار می آید. نکته ی مهم اینجاست که کلمات کلیدی به طور مدوام تغییر می کند. بعد از بستن کمپین، گوگل هرچند وقت یکبار لیست کلمات کلیدی پر سرچ را می دهد. از بین آن ها باید کلماتی که مرتبط هست را جدا کرد و به گروه های کمپین اضافه کرد. کلماتی که با حوزه ی کاری مرتبط نمی باشد هم باید به عنوان کلمه کلیدی منفی به لیست اضافه شود. کلماتی که اضافه می کنید نباید ” کلی” باشد. مثلا کلمه ی ” کفش ” ممکن است کاربر هدف را به سایت جذب نکند. اما کلمه ی ” خرید کفش اسپورت نایک ” مناسب می باشد.

برای آگاهی دقیق از قیمت ها و انجام مشاوره ی رایگان تماس بگیرید. شماره تماس: (۰۹۱۰۷۲۵۴۸۶۱)

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

topseo logo

با توجه به پیشرفت روزافزون علم اینترنت و افزایش رقابت‌های تجاری در دنیای وب، متخصصین ما گرد هم آمده‌اند تا تمام تجربه، تخصص، سابقه و تلاش خود را در جهت آسان‌تر کردن مسیر هدف و رشد شما بگذارند و تمام سعی ما بر این است تا شما در مدت‌زمان کوتاه به بالاترین حد خود برسید.

خبرنامه

برای آگاهی از جدیدترین اخبار و مقالات تاپ سئو ایمیل خود را وارد کنید.