گوگل در حال تست کردن ورژن جدیدی از گوگل بات (GoogleBot) است!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

گفته می شود که گوگل در حال تست کردن ورژن جدیدی از گوگل بات است که قادر است محتوای بیشتری را رندر کند. پیش بینی می شود گوگل بتواند وب اپلیکیشن های پیشرفته و مدرن را زودتر از آنچه فکرش را بکنید به طور کامل کرال کند! 

شرکت DeepCrawl که یک کمپانی سئو و کرال وب سایت ها است به تازگی متوجه شده است که گوگل در حال تست کردن ربات جدیدی است که می تواند وب را مانند یک مرورگر مدرن کروم کرال کند.

ما در حال حاضر می دانستیم که گوگل به دنبال افزایش توانایی گوگل بات برای رندر کردن صفحات وب بوده است و این کار را با استفاده از جاوا اسکریپت های پیشرفته تر یا وب اپ های پیشرفته انجام می دهد. مارتین اسپلیت (یکی از توسعه دهندگان گوگل) انجام این آزمایش ها را تایید کرده است.

ربات گوگل می تواند محتوای بیشتری را کرال کند. در ادامه می توانید اسکرین شات هایی از DeepCrawl را ببینید که نشان می دهند ربات گوگل آزمایشی جدید چه چیزهایی را می تواند رندر کند که از ورژن ۶۹ گوگل کروم بالا تر است:

new google render support

امّا تصویر زیر چیزهایی را نشان می دهد که ربات معمولی گوگل می تواند رندر کند که مشابه ورژن ۴۱ گوگل کروم است:

old google render support

گوگل این مسئله را تایید کرده است. مارتین اسپلیت از گوگل در توئیتر تایید کرده است که این در واقع چیزی است که گوگل در حال تست آن است. او در این مورد گفته است: «ما همیشه در حال تست کردن چیزهای مختلف هستیم و گاهی اوقات این آزمایش ها مشهود هستند.»

twitter martin split

چرا باید به این آزمایش جدید گوگل اهمیت دهیم. اگر ربات گوگل قادر باشد که صفحات وب را مانند یک مرورگر مدرن رندر کند، سئو کارها و تولید کنندگان محتوا دیگر نیازی نخواهند داشت که حین ساخت وب اپلیکیشن های مدرن نگرانی خاصی داشته باشند. این وب اپلیکیشن ها دیگر نیازی به راه حلی (مانند داینامیک رندرینگ) برای کرال شدن، ایندکس شدن و رنک گرفتن در سرچ گوگل نخواهند داشت.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *