گوگل: مشکل لغو شدن ایندکس سایت ها برطرف شد. مشکل بر اثر یک “مشکل فنی” بوده است!

google deindexing issue
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

صاحبان سایت ها مشاهده کردند که تعداد بسیار زیادی از صفحات آن ها دیگر در سرچ کنسول گوگل به صورت ایندکس شده دیده نمی شوند. اکنون این مشکل برطرف شده است.

بسیاری از متخصصین سئو و صاحبان وب سایت ها گزارش کردند که صفحات زیادی طی دو روز پیش از ایندکس گوگل خارج شده اند. این مشکل در سرچ کنسول گوگل نیز قابل روئیت بود.

مشکل فنی گزارش شده بر طرف شده است. ظاهرا این مسئله به دلیل یک مشکل فنی در گوگل بوده است. جان مولر این مسئله را تایید کرده و اکنون اعلام کرده است که این مشکل برطرف شده است.

توئیت جان مولر در صبح روز شنبه:
“یک مشکل فنی از سمت ما برای مدت کوتاهی وجود داشت”. او عنوان کرد که مشکل برطرف شده است و “آدرس های تحت تاثیر این مشکل مجددا پردازش شده اند”.

مشخص نیست که مشکل فنی چه بوده است و مولر اعلام کرده که احتمال اینکه گوگل دلیلش را توضیح دهد بسیار نا محتمل است. کسانی که این مشکل را تجربه کرده اند اکنون باید صفحات خود را مجددا ایندکس شده ببینند. با این وجود، هنوز هم گزارشاتی مبنی بر ادامه دار بودن این مشکل وجود دارد.

ابزار بررسی آدرس یا URL Inspection Tool. جان مولر افزود: “بسیار خوب است که این ابزار در چنین شرایطی بسیار کاربرد داشته است!”

چرا باید به چنین مسائلی اهمیت داد؟

این مشکل یادآور این مسئله است که صاحبان وب سایت ها همواره می توانند دستخوش باگ های مهندسی یا هرگونه “مشکل فنی” قرار بگیرند و باید حتما گزارشات سرچ کنسول را به طور مستمر چک کنند تا از چنین مشکلات احتمالی با خبر شوند.

این مشکل در تاریخ چهارم و پنجم آوریل سایت ها را تحت تاثیر قرار داده است و با توجه به برطرف شدن این مشکل از سمت گوگل، پیش بینی می شود که دیگر سایتی شاهد مشکل لغو ایندکس نباشد.

Share:

نظرات

۲ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *