روش نصب تضمینی با ادوردز چیست؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

نصب تضمینی با ادوردز برای افزایش نصب در اپلیکیشن ها در مقاله ی روش های افزایش نصب اپلیکیشن، یکی از راه های مفید و هدفمند در این حوزه معرفی شد و به صورت خلاصه از روند کار آن صحبت کردیم. در این بخش قصد داریم این روش را به صورت کامل و با توجه به در نظر گرفتن معایب و مزایا توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

مهم ترین هدف یک اپ دولووپر از طراحی برنامه بعد از انتشار اپلیکیشن در پلی استورها (اپ استور، گوگل پلی، بازار)، نصب بالا و وجود کاربران فعال در آن می باشد. یکی از بهترین راه های جذب کاربر و افزایش نصب، نصب تضمینی با ادوردز می باشد.

افزایش نصب تضمینی با ادوردز چیست؟

افزایش نصب با ادوردز

این موضوع به این معنا می باشد که کاربر اپلیکیشن را به صورت تبلیغات مشاهده می کند و اگر مورد پسندش باشد، روی آن تبلیغ کلیک می کند. در صورتی که این موضوع به مرحله ی نصب برسد، به ازای هر نصب توسط کاربران، گوگل هزینه ای از شما می گیرد. این حالت کاملا به نفع مشتری ها می باشد. چون به ازای کلیک از شما هیچ هزینه ای کسر نمی شود.

این روش نیازمند داشتن اکانت گوگل ادوردز می باشد. سرویس ادوردز در ایران تحریم است اما نگران این موضوع نباشید! تیم فنی تاپ سئو آماده ی پاسخگویی و مشاوره رایگان جهت بستن کمپین نصب تضمینی اپلیکیشن با ادوردز برای شما می باشد.

دومین نیازمندی برای نصب تضمینی، انتشار برنامه در گوگل پلی و یا خرید اکانت دولوپر گوگل می باشد. اگر هنوز برنامه ی خود را در گوگل پلی منتشر نکرده اید با آی دی زیر ارتباط بگیرید.

call us

تماس با ما

لینک انتشار برنامه در گوگل پلی را در اختیار ما قرار می دهید. ما با توجه به نوع اپلیکیشن، موضوع آن و حوزه ی رقابتی متن تبلیغاتی مناسبی را برای نمایش داده شدن، تهیه می کنیم. سپس کمپین را طبق تنظیمات خواسته شده توسط مشتری تنظیم می کنیم. زمانی که طول می کشد این کمپین از دید گوگل تایید شود، معمولا کمتر از ۲۴ ساعت می باشد. باید برای کمپین بودجه بندی روزانه در نظر گرفته شود. توجه داشته باشید که هرچه این بودجه بندی بیشتر باشد، می توان تعداد نصب های بیشتری از گوگل دریافت کرد.

تبلیغات نصب تضمینی با ادوردز در کجا نمایش داده می شود؟

تبلیغات در ۳ قسمت، گوگل پلی، گوگل کروم، یوتیوب و همکارهای گوگل (شبکه های display) نمایش داده می شود. توجه داشته باشید که این نشان داده شدن کاملا رندمی و براساس تصمیم گیری های گوگل می باشد. بنابراین شما در انتخاب مکان نشان داده شدن نقشی ندارید. اما این نکته که گوگل شما را در بهترین حالت ممکن نشان می دهد را فراموش نکنید! گوگل ادوردز با امکانات و ربات هایی که دارد، تبلیغات نصب تضمینی شما را برای کاربرانی نشان می دهد که اپلیکیشن هایی مشابه با برنامه ی شما در گوشی خود نصب کرده اند و در حال حاضر از آن استفاده می کنند. به این ترتیب کاربران کاملا فیلتر شده و مرتبط هستند.

مزایا و معایب نصب تضمینی با ادوردز کدامند؟

بخشی از مزایای نصب تضمینی در ادامه آمده است:

  • عدم وجود محدودیت در تعداد نصب اپلیکیشن: برای نصب تضمینی هیچ گونه محدودیتی در تعداد نصب ها ندارید. یعنی می توانید به میزانی که می خواهید هزینه کنید و نصب بگیرید. تیم تاپ سئو نمونه کارهای زیادی در نصب های بزرگ (۵۰۰هزارتایی) داشته است. فقط توجه کنید که سقف تعداد نصب در یک روز ۲۰۰۰۰ می باشد.
  • مشخص کردن مکان و محدوده ی خاص برای نصب اپلیکیشن: برای نمایش و نشان داده شدن تبلیغ اپلیکیشن خود می توانید مکان خاصی را مشخص کنید و یا حتی تاکید کنید در یکسری کشور ها تبلیغ شما نشان داده نشود! از آنجایی که بیشتر کاربران ایران به دلیل تحریم ها از فیلتر شکن استفاده می کنند، پیشنهاد ما به شما این است که تمامی کشور ها را برای نصب آزاد بگذارید. به این دلیل که کاربران هربار با یک آی پی خاص و از کشورهای مختلف از گوشی خود استفاده می کنند.
  • عدم محدودیت زمانی و تنظیم زمان: گوگل ادوردز این امکان را دارد که نمایش تبلیغ شما را محدود به یک ساعت خاص بکند. به طور مثال می توانید جمعه ها را از محدوده ی زمانی نمایش تبلیغتان حذف کنید. همچنین می توانید ۲۴ ساعت شبانه روز را زمانبندی کنید. یعنی مشخص کنید تبلیغ از ساعت ۹ صبح تا ۱۴ عصر و از ساعت ۱۸ عصر تا ۲۳ شب نمایش داده شود. به این ترتیب زمان بندی نشان داده شدن تبلیغ دست خودتان است.
  • گزارش دقیق از تعداد و محل نصب ها: ما می توانیم در هر لحظه که شما بخواهید گزارش دقیقی از تعداد نصب ها و محل نصب به شما بدهیم. گوگل ادوردز این امکان را به شما می دهد تا از طریق پنل اطلاعات کافی و مفیدی را بدست بیاورید. می توانید آمار دقیق تعداد نصب ها، نمایش و کلیک ها را مشاهده کنید. همچنین از طریق آن می توانید بهینه سازی را شروع کنید. بهینه سازی شامل مواردی چون بررسی ساعات نصب بیشتر توسط کاربر، بررسی کشورهای نصب کننده و فیلتر کردن کشورهایی که کم نصب کرده اند.
  • امکان تبلیغ نمایش برای رده سنی و جنسیت خاص: این امکان فقط در شبکه های display وجود دارد.
  • ریزش نصب بسیار کم: به دلیل اختیاری بودن نصب، این روش کمترین میزان ریزش را دارد. چون کاربران کاملا واقعی هستند و به انتخاب خودشان اپلیکیشن را نصب می کنند.
  • چیدن استراتژی جهت صرفه جویی در هزینه: می توانید با مشخص کردن یک استراتژی مناسب، در هزینه ها صرفه جویی کنید.

تنها عیبی که میتوان روی این روش گذاشت، هزینه ی بالای آن نسبت به بقیه ی روش های افزایش نصب می باشد. البته به نسبت کاری که گوگل انجام می دهد، هزینه ی چندانی ندارد!

کارشناسان تاپ سئو کمپین شما را مدیریت و بهینه سازی می کنند تا به بهترین نحو ممکن افزایش نصب اپلیکیشن را داشته باشید. هزینه های هر نصب با توجه به قیمت دلار در حال تغییر می باشد و باید به صورت دقیق محاسبه شود سپس در اختیار شما قرار داده بگیرد. برای اطلاع دقیق از قیمت های نصب تضمینی با روش ادوردز تماس بگیرید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *