تکنیک آسمان خراش (Skyscraper Technique) در سئو چیست؟

تکنیک آسمان خراش
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

تکنیک آسمان خراش (Skyscraper Technique) توسط یکی از متخصصان سئو برایان دین Brian Dean مطرح شد و اگر به طور صحیح پیاده سازی شود، نتیجه‌ی فوق العاده عالی خواهد داشت. شما نیز بعد از شروع فعالیت کسب‌وکار خود در فضای آنلاین سعی می‌کنید به جایگاهی بهتر در صفحه اول گوگل دست‌یابید.اما برای رسیدن به سرچ اول گوگل باید استراتژی های سئو را به درستی انجام داد تا گوگل رتبه ی خوبی به وب سایت شما بدهد.

گوگل تکنیک ها و روش های خود را همیشه به صورت مبهم قرار می دهد و به‌صورت پیوسته الگوریتم‌هایش را تغییر می دهد.همین موضوع باعث می شود بازار رقابت همیشه گرم بماند.تکنیک های سئو سایت بسیار مختلف هستند و هر کدام نقاط ضعف و قدرت خودشان را دارند. تکنیک آسمان خراش یا همان Skyscraper Technique یکی از ترفند های مفید سئو می باشد. در این قسمت موثرترین تکنیک ۲۰۱۸ که  تکنیک آسمان خراش یا Skyscraper Technique است را توضیح می دهیم.

تکنیک آسمان خراش چیست؟

تکنیک آسمان خراش

این تکنیک به این صورت عمل می کند که ابتدا شما به جستجوی عناوین و روندهای شناخته شده و معروف یا محتوای پرطرفدار در مورد موضوعی که معمولاً در کسب و کارتان با آن سروکار دارید می پردازید. بعد از این به دنبال یک راه کار منحصر به فرد می گردید تا محتوایی تولید کنید که حاوی همان پیام مشابه باشد. شاید در این راه طراحی خود را بهتر کنید یا آمارها را به روز کنید و یا از واسطه های بیشتر استفاده کنید. ارتقا محتوای باکیفیتی که اثبات‌شده است مخاطبان زیادی دارد و افراد بسیاری به آن لینک دهی کرده‌اند می‌توانید پستی را منتشر کنید که در زمان کمی تعداد زیادی بازدیدکننده جذب کند و در شبکه‌های اجتماعی این بازدیدکننده‌ها آن را به اشتراک بگذارند.

این تکنیک بیشتر برای راحت شدن لینک دهی می باشد.

عمده فعالیت این تکنیک مربوط به محتوا می شود. همانطور که قبلا هم گفتیم محتوا پادشاه سئو می باشد. بنابراین باید روی محتواهایی که برای سایت ها می زنیم متمرکز شویم.در واقع شما ابتدا با جستجو و تحقیق درباره ترند های محبوب در حوزه کسب‌وکار خود که بازدید زیادی داشته‌اند و برای مخاطبان جذاب بوده و بارها به آن‌ها لینک داده‌شده است، می‌توانید محتوا را پیدا کرده و به صورت حرفه ای آن را بازسازی کنید.در این صورت است که در مدت‌زمان کمی قادر هستید رتبه یک گوگل را تصاحب کنید و ماهانه صدها هزار بازدیدکننده برای این پست جذب کنید.

راهکارهایی که در تکنیک آسمان خراش باید انجام شود:

هدف اصلی تکنیک آسمان خراش ایجاد محتوای با کیفیت ،جذاب است به گونه ای که فرد مایل باشد لینک محتوای شمارا در سایتش به اشتراک بگذارد.                                                 

تکنیک آسمان خراش

  • برای این کار باید مقالات سرچ های اول موضوع مورد نظر را بررسی کنید و مطالب آن ها را بهبود ببخشید.
  • با این کاردر واقع بهترین محتوا را بهبود می بخشید.
  • مطالب را بروزرسانی و طولانی تر کنید.
  • برای این کار می توانید از سایت های رقیب هم استفاده کنید.

اگر محتوایی کامل تر ،جامع تر و جذاب تر از محتوای اصلی تولید کنید میتوانید مخاطبان مطلب اصلی را به آسانی به سمت خود خودتان بکشانید!

  1. برای جذاب شدن محتوا می توانید با کلمات کلیدی بازی کنید و طول محتوا را افزایش دهید.
  2. همچنین از تصاویر و ویدئوهای بیشتری در مقاله ی خود استفاده کنید.
  3. بعد از اینکه محتوا سازی را با رعایت نکات بالا انجام دادید باید به سراغ لینک دهی بروید.
  4. درخواست ایجاد لینک خوب و سالم یکی از مهمترین بخش های تکنیک آسمان خراش می باشد.

توجه کنید که مهم ترین قسمت تکنیک آسمان خراش تبلیغ مطالب به بهترین نحو است. 

نکاتی درباره ی تکنیک آسمان خراش

نکات مهم در تکنیک آسمان خراش

ساخت لینک با استفاده از لینک های شکسته 

 می توانید در سایت های مرتبط با کسب و کار خود به دنبال لینک های خراب یا شکسته بگردید و درخواست دهید که لینک شما را با آن لینک خراب جایگزین کنند.

اما باید حتما آن لینک شکسته کاملا مرتبط با مقاله ی شما باشد.

بعد از پیدا کردن لینک شکسته ی مرتبط، به مالک آن سایت از طریق ایمیل ارتباط برقرار کنید

برای شناسایی لینک های شکسته یا خراب می توانید از ابزار Broken Link Checker استفاده کنید.

بک لینک گرفتن از طریق نقد و بررسی مشتری

شما می توانید به راحتی از طریق نقد و بررسی که به از سوی یک مشتری در سایت فروشگاهی قرار می دهید بک لینک به دست بیاورید.

توجه کنید که فروشگاه های اینترنتی تمایل زیادی دارند که با قرار دادن نظرات مشتریان خود، اعتماد مخاطبان را برای خرید یک کالا بدست بیاورند. چون می دانند که مخاطبان به نظرات مشتریان بیشتر از هر تبلیغ دیگری اعتماد و توجه می کنند.

فروشگاه های اینترنتی در بعضی مواقع لینک وبسایت مشتریان خود را در نقد و بررسی نوشته شده توسط آن ها قرار می دهند تا کاربران و مخاطبان متوجه شوند که این نظرات توسط مشتریان واقعی نوشته شده است. بنابراین می توانید از این فرصت استفاده کنید.

استفاده از تکنیک مصاحبه

یکی از روش های گرفتن بک لینک می باشد. لازم به ذکر است این روش سخت و پیچیده می باشد.

این روش ۲ حالت دارد:

به عنوان مصاحبه شونده: این روش برای زمانی است که شما دارای تخصص و شهرت کافی در زمینه کاری خود باشید. اما اگر همچنان فکر می کنید که به اندازه کافی در زمینه کاری خود توانا هستید، می توانید به وبسایت هایی که با افراد مختلف در زمینه کاری شما مصاحبه می کنند، تماس گرفته و به عنوان داوطلب مصاحبه خود را معرفی کنید. این گونه می توانید تقاضا کنید که در پایان مصاحبه یک لینک به سایت شما اختصاص دهند.

به عنوان مصاحبه کننده: مردم بسیار علاقه مند هستند که با نظرات و تفکرات افراد خبره و تاثیرگذار در حوزه صنعت خود آشنا شوند. شما می توانید با یکی از این افراد تاثیرگذار ارتباط برقرار کنید و تقاضا کنید که اجازه دهد مصاحبه ای با او انجام دهید.بعد از انجام مصاحبه از او بخواهید که لینک صفحه مصاحبه را در سایت خود قرار دهد. از این طریق می توانید مقدار بسیار زیادی ترافیک مرتبط برای سایت خود بدست بیاورید.

لینک های follow و  nofollow

توجه کنید که رقبای برتر شما منبع لینک ها ارزشمند به شمار می آیند. پس باید شماهم لینک های آن ها را برای سایت خود به دست آورید.

این لینک ها تنوع خوبی از لینک های مرتبط ارزشمند follow و nofollow هستند.به همین دلیل با بدست آوردن آن ها بالاترین میزان ترافیک مرتبط را بدست خواهید آورد.برای پیدا کرد لینک های رقبای خود می توانید از ابزار Rank Signal استفاده کنید.

Share:

نظرات

۲ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *