ثبت مکان در گوگل مپ – اضافه کردن و ویرایش آدرس کسب و کار در Google Maps

ثبت مکان در گوگل مپ
زمان مطالعه: ۷ دقیقه

میلیون ها کسب و کار کوچک و بزرگ در سرتاسر جهان وجود دارد که همگی در گوگل مپ حضور دارند و کسب و کار خود را در این سرویس گوگل ثبت کرده اند. این کار به مشتریان این کسب و کارها کمک خواهد کرد که بتوانند آن ها به راحتی بر روی نقشه پیدا کنند. شما نیز می توانید محل کسب و کار خود را به گوگل مپ اضافه کنید و از این طریق، قدم بزرگی را در راستای بهبود سئو سایت خود، به خصوص سئو محلی خود بردارید. در این مقاله قصد داریم آموزش ثبت مکان در گوگل مپ را در اختیار شما قرار دهیم. پس اگر مایلید محل کسب و کار شما روی گوگل مپ قابل رویت باشد، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

فواید اضافه کردن محل کسب و کار در گوگل مپ

گوگل مپآیا میدانستید که در سرتاسر جهان بیش از یک میلیارد نفر روزانه در Google Maps جستجو می کنند تا در آن کسب و کارهای محلی را پیدا کنند؟ بیش از ۴۶ درصد از جستجو هایی که در گوگل انجام می شود برای پیدا کردن کسب و کارهای محلی انجام می شود. علاوه بر این، گوگل برای نمایش نتایج جستجو به کاربر موقعیت مکانی او را مد نظر قرار داده و اگر به عنوان مثال شما در تهران ساکن باشید و عبارت «داروخانه» را جستجو کنید، گوگل بر اساس موقعیت شما داروخانه هایی را روی نقشه نمایش می دهد که در شهر شما هستند و به محل شما نزدیک هستند.

امّا تمام این آمار و ارقام برای شما به عنوان یک صاحب کسب و کار محلی چه معنایی دارد؟ این اعداد نشان می دهند که اگر شما محل کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت نکرده اید، بی شک مشتریان محلی زیادی را از دست می دهید!

نکته بسیار جالب دیگر در عباراتی که کاربران سرچ می کنند نهفته است. در دو سال گذشته، استفاده از عباراتی مانند «نزدیک من» یا «امروز» به شدت افزایش یافته است. این بدان معناست که جستجو های گوگل به شدت محلی شده اند و کسب و کار شما تنها در صورتی در نتایج جستجو نمایش داده می شود که شما ثبت مکان در گوگل مپ را انجام داده باشید. کافی است در نظر بگیرید که رقیب شما در گوگل مپ حضور دارد ولی شما نه! در نظر بگیرید که چه تعداد مشتری به رقیب شما مراجعه خواهند کرد ولی به شما نه!

برای ثبت سفارش اضافه کردن آدرس محل کسب و کار به نقشه گوگل با ما تماس بگیرید (۰۹۱۰۷۲۵۴۸۶۱)

اگر در حال حاضر کار ثبت مکان در گوگل مپ را انجام نداده اید، باید بدانید که هنوز هم دیر نشده است! در ادامه ما قصد داریم روش اضافه کردن محل کسب و کار به نقشه گوگل مپ را به صورت مرحله مرحله به شما آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

روش ثبت مکان در گوگل مپ

گوگل سرویس های بسیار متنوعی دارد که همه آن ها بسیار کاربردی هستند. یک از این سرویس ها، سرویس کسب و کار من (Google My Business) است. بی شک استفاده از این سرویس و سرویس های دیگر گوگل به بهبود روند استراتژی بازاریابی سایت شما کمک می کند ولی متاسفانه به دلیل تحریم های آمریکا، سرویس کسب و کار من در ایران مسدود است و حتی اگر با ابزار تغییر دهنده آی پی وارد این سرویس شوید، از بین لیست کشورها نام ایران را برای انتخاب پیدا نخواهید کرد! امّا خوشبختانه این بدان معنا نیست که امکان ثبت مکان در گوگل مپ وجود ندارد. با استفاده از روش زیر شما می توانید محل کسب و کار خود را به نقشه گوگل اضافه کنید.

قدم اول 

در اولین مرحله شما باید وارد حساب گوگل خود شوید. اگر در حال حاضر جیمیل ندارید باید ابتدا یک حساب گوگل بسازید.

google map

قدم دوم 

در مرحله بعدی، گوگل مپ را روی مرورگر خود بازکنید. در باکس سرچ سمت چپ صفحه، نام شهر و خیابان اصلی محل کسب و کار خود را برای ثبت مکان در گوگل مپ جستجو کنید. پس از جستجوی خیابان روی منوی همبرگری سمت چپ سرچ باکس کلیک کنید.

گوگل مپ

قدم سوم

بعد از باز شدن منو از لیست بر روی گزینه Add a missing place کلیک کنید.

google map

قدم چهارم

در این مرحله شما باید کلیه اطلاعات مربوط به کسب و کار خود را وارد کنید. در اولین بخش نام کسب و کار خود را وارد کنید. سپس دسته بندی نوع کسب و کار خود را از بین دسته های موجود انتخاب کنید. در بخش آدرس بر روی نقشه محل دقیق کسب و کار خود را پین کنید و نهایتا در بخش آخر سایر اطلاعات مانند شماره تماس، ساعات کاری، آدرس وب سایت و تصاویر دلخواه خود را اضافه کنید. بعد از اضافه کردن کامل اطلاعات روی Send کلیک کنید.

گوگل مپ

بعد از طی کردن این مراحل و ثبت مکان در گوگل مپ، بین ۱۰ تا ۲۴ ساعت طول خواهد کشید تا گوگل درخواست شما را بررسی و ثبت کند. توجه داشته باشید که تغییرات و ویرایش هایی که انجام میدهید همگی توسط ربات های گوگل بررسی و اعمال می شوند. پس ممکن است فرآیند اعمال تغییر ها کمی طولانی باشد.

بررسی وضعیت مکان ثبت شده در گوگل مپ

پس از اینکه تمامی مراحل بالا را با موفقیت گذراندید، ممکن است مایل باشید وضعیت ثبت مکان در گوگل را بررسی کنید و از تایید شدن یا نشدن آن با خبر شوید.

برای بررسی می توانید مجددا وارد گوگل مپ شوید و از نوار سمت چپ روی گزینه منوی همبرگری کلیک کنید. در قسمت بعدی بر روی گزینه Your Contributions به معنی «مشارکت های شما» کلیک کنید. در این بخش می توانید لیبست تغییراتی که به عنوان یک کاربر گوگل مپ اعمال کرده اید را مشاهده کنید. علاوه بر این، با استفاده از دکمه Edit در این بخش می توانید مواردی که اضافه کرده اید را ویرایش کنید.

در این بخش، تغییراتی که در گوگل مپ اضافه کرده اید می تواند در سه وضعیت قرار بگیرد.

 • منتظر تایید (Pending)
 • تایید شده (Approved)
 • اعمال نشده (Not applied)

این وضعیت ها نشان می دهند درخواستی که ثبت کرده اید در چه وضعیتی قرار دارد و هنوز تایید شده است یا نه.

ویرایش یک مکان ثبت شده در گوگل مپ

بعد از اینکه با گذراندن مراحل بالا موفق به ثبت مکان در گوگل مپ شدید، ممکن است مایل باشید جزئیاتی مربوط به مکان ثبت شده را ویرایش کنید. در نظر داشته باشید برای ویرایش مکان ها در گوگل مپ شما باید در گوگل یک کاربر با امتیاز بالا باشید. شما به عنوان یک کاربر، با انجام ویرایش های صحیح می توانید امتیاز کسب کنید. توجه داشته باشید که انجام ویرایش های اشتباه می تواند منجر به این شود که شما در لیست سیاه گوگل قرار بگیرید! در نتیجه، تنها زمانی اطلاعات را ویرایش کنید که در مورد آن ها مطمئن هستید. برای ویرایش یک مکان ثبت شده در گوگل باید مراحل زیر را طی کنید.

قدم اول

گوگل مپ را باز کنید و سپس از منوی سمت چپ آدرس محل مورد نظر خود را بنویسید و روی نقشه آن را انتخاب کنید. سپس از منوی جدید روی گزینه Suggest an edit کلیک کنید.

گوگل مپ

قدم دوم

در قسمت بعدی باید انتخاب کنید که آیا می خواهید اطلاعات مربوط به آن مکان خاص را ویرایش کنید و یا می خواهید آن مکان را به طور کلی حذف کنید.

google map

با کلیک بر روی گزینه های بالا صفحه جدیدی برای شما باز خواهد شد که در آن می توانید جزئیات مربوط به آن مکان را ویرایش کنید.

اگر مایل هستید مکان را حذف کنید، باید روی گزینه پایینی کلیک کنید. با کلیک روی آن صفحه جدید برای شما باز خواهد شد که باید در آن دلیل درخواست حذف این مکان را از بین گزینه ها انتخاب کرده و سپس با اضافه کردن یک عکس گفته خود را به نحوی اثبات کنید.

بعد از اعمال تغییرات و گزینه های مد نظر، بر روی گزینه Send کلیک کنید تا درخواست شما به گوگل ارسال شده و مورد بررسی قرار بگیرد.

گوگل مپ

آسان ترین روش ثبت مکان در گوگل مپ

اگر مایل هستید محل کسب و کار خود را به نقشه گوگل اضافه کنید ولی مایل نیستید برای این کار زمان بگذارید، می توانید انجام این کار را به متخصصان تیم تاپ سئو بسپارید.

تنها کاری که نیاز است انجام دهید این است که آدرس محل کسب و کار خود و سایر جزئیات مربوط به آن را برای ما ارسال کنید تا ما در اسرع وقت کار ثبت آن در گوگل مپ را انجام دهید.

همان طور که بالاتر نیز اشاره شد، اهمیت اضافه کردن محل کسب و کار در گوگل مپ بسیار بالاست و تاثیر آن در افزایش فروش و بهبود سئو محلی کاملا اثبات شده است. پس اگر مایل هستید با ثبت آدرس خود در گوگل مپ وضعیت سئو محلی خود را بهبود دهید، همین حالا با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

تماس با ما

سوالات متداول در خصوص ثبت مکان در گوگل مپ (Google Map)

چگونه آدرس خود را در گوگل مپ ثبت کنیم؟

با مراجعه به وب سایت Google Maps و با کلیک بر روی گزینه Add a missing place می توانید این کار را انجام دهید. برای مشاهده مراحل کامل، مقاله ما را بخوانید.

آیا می توان مکان ثبت شده در گوگل مپ را ویرایش کرد؟

بله! اگر شما صاحب مکان ثبت شده هستید، می توانید اطلاعات مربوط به آن را ویرایش کنید. برای مشاهده مراحل انجام این کار مقاله تاپ سئو را از دست ندهید.

چقدر زمان می برد که لوکیشن ما در گوگل مپس ثبت شود؟

ثبت آدرس در مپ گوگل بین چند دقیقه تا چند روز زمان می برد. زمانی که لوکیشن شما تایید شود، اعلانی از طریف ایمیل به شما ارسال خواهد شد.

آیا ثبت مکان در گوگل مپ هزینه دارد؟

اگر مایل هستید ثبت مکان در گوگل مپ را با اکانت گوگل امتیاز بالا انجام دهید، می توانید این کار را با هزینه ای مناسب به تاپ سئو بسپارید.

Share:

نظرات

۸ نظرات

 • سلام
  من یه کسب وکار با مجوز رسمی از اتحادیه مربوطه دارم
  نزدیک ب یه سال پیش یکی از دوستان برام مکان مغازه رو داخل گوگول ثبت کرد، ولی دیگه هیچگونه دسترسی ب این فرد ندارم، شماره ثبت شده مغازه و مجوز و خوده مغازه به نام خودم هست، مدیریت این مرکز در گوگول مپ رو میخواستم خودم بر عهده بگیرم از تغییر ساعت کاری تا تغییر عکس، میشه بهم راهنمایی کنیپ چیکار باید بکنم؟

  • سلام
   ثبت آدرس و اطلاعات مغازه روی گوگل مپ مدیریت خاصی نداره. حتی هر کسی (غیر از صاحب مغازه) می تونه ادیت ثبت کنه و گوگل هم بعد از تایید ویرایش رو ثبت می کنه. حالا شما هم می تونید به راحتی خودتون هر بخشش که خواستید رو ویرایش کنید.
   مدیریت مربوط به سرویس My Business گوگل میشه که متاسفانه این سرویس در ایران قابل استفاده نیست.

 • سلام
  وقت بخیر
  من مدتی هست که میخوام تغییر ادرس شرکتمون رو ثبت کنم ، اما متاسفانه این تغییرات اعمال نمیشه ، دقیقا همه ی مراحلی که شما در مقاله گذاشتید رو طی میکنم اما ، در ابتدا حالت pending میشه و بعد رد میشه

  • سلام و درود
   اکانت های گوگل دارای سطح بندی هستند. گوگل معمولا به اکانت هایی که سطح پایین دارند اعتماد نداره و تغییرات رو اعمال نمی کنه. باید این کار را با یک اکانت لول بالا امتحان کنید. اگر مایل بودید با پشتیبانی تماس بگیرید. ما اکانت سطح بالا و قابل اعتماد گوگل داریم.

 • سلام وقت بخیر
  آدرس و شماره تماس فروشگاه ما عوض شده ولی هرچی ادیت میزنیم تو گوگل تایید نمیشه و عوض نمیشه.
  مشتریان مون مدام به آدرس قبلی مراجعه میکنند و این اصلا خوب نیست.
  میخواستم ببینم شما میتونید ویرایش تایید شده رو انجام بدید و هزینه اش چقدر هست؟

  • سلام. برای اینکه یک ادیت در گوگل اعمال بشه باید با اکانت لول بالای گوگل ادیت زد. وگرنه به سادگی اعمال نمیشه. ما اکانت های معتبر گوگل داریم. با شماره های روی سایت تماس بگیرید تا کامل تر راهنمایی کنن.

 • سلام . من آدرس یک فروشگاه رو در گوگل مپ ثبت کردم اما متاسفانه اشتباها با ایمیل شخصی خودم این کار رو کردم و الان برای اینکه آدرس فروشگاه مد نظرم را با ایمیل خود فروشگاه ثبت کنم چه کاری باید انجام دهم؟ باید از ایمیل خودم آن را پاک کنم و با ایمیل جدید ثبت کنم یا اینکه امکان ویرایش ایمیل وجو داره. اگر یک بار این آدرس رو پاک کنم و دوباره ثبت کنم گوگل اشکال نمی گیره؟

  • سلام. در حال حاضر به دلیل کووید-۱۹ گوگل روی ادیت ها بسیار سخت گیری می کنه. برای اعمال ادیت باید حتما یک اکانت با لول بالا ادیت رو بزنه. اگر مایل بودید تماس بگیرید با پشتیبانی تا براتون انجام بدن

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *