پاسخ جان مولر به هفت سوال متداول در حوزه سئو

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

جان مولر از کمپانی گوگل اخیرا در قالب یک ویدئو به هفت سوال متداول در حوزه سئو پاسخ داد. سوال هایی که جان مولر در این ویدئو پاسخ می دهد سوال های ساده ای هستند که جان مولر برای ایجاد شفافیت هرچه بیشتر برای وب مستر ها پاسخ داده است. ما در این مقاله از وب سایت تاپ سئو، این پرسش و پاسخ ها را در قالب مقاله ای برای شما جمع آوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

۱. تفاوت بین ریدایرکت ۳۰۱ و ۳۰۲ چیست؟

هر دو نوع ری دایرکت کاربر را منتقل می کنند، امّا تفاوت کوچکی بین آن ها وجود دارد. ری دایرکت ۳۰۱ دائمی است، در نتیجه مقصد ری دایرکت جایی است که ما (گوگل) به آن نگاه می کنیم. امّا ری دایرکت ۳۰۲ موقتی است. به همین دلیل ممکن است گوگل به مبدا آن نیز سری بزند. تا جایی که می توانید از نوع صحیح و مناسب ری دایرکت برای خود استفاده کنید. امّا به طور کلی، این دو نوع ری دایرکت از لحاظ سئو تفاوتی ندارند.

۲. تفاوت بین ارور ۴۰۴ و ۴۱۰ چیست؟

هر دو ارور به ما می گویند که یک صفحه دیگر وجود ندارد. از لحاظ تئوری، یک صفحه ۴۱۰ سریع تر عمل می کند. امّا در عمل و در یک وب سایت نرمال هر دو به یک صورت پردازش می شوند. زیاد خودتان را درگیر تفاوت این دو نکنید.

۳. تگ عنوان و تگ دیسکریپشن من باید چقدر باشد؟

باید گفت که هیچ اندازه ثابت و یکسانی تعریف نشده است. بیشتر سعی کنید این تگ ها منحصر به فرد، جذاب و کاربردی باشند. داخل آن ها اطلاعاتی را بیاورید که کاربر به دنبالش است. در نتیجه گوگل می تواند به بهینه ترین حالت ممکن شما را نمایش دهد.

۴. آیا می توان در عنوان از نشانه ها استفاده کرد؟

بله حتما. ما سعی می کنیم نشانه های گمراه کننده را نشان ندهیم و البته افراد کمی هستند که ممکن است در جستجو به دنبال نشانه ها باشند. ولی شما آزاد هستید که از آن ها استفاده کنید.

۵. آیا کلیدواژه ها در URL ها مهم هستند؟

کلیدواژه ها در آدرس صفحات نقش مهمی ندارند امّا بیشتر سیستم های مدیریت محتوا کار به کار بردن کلیدواژه در آدرس صفحات را آسان کرده اند. اگر تا به حال از کلیدواژه در آدرس استفاده می کردید به همین کار ادامه دهید. اگر استفاده نمی کردید هم جای نگرانی نیست. ولی در خصوص عکس ها عنوان اهمیت دارد. به عنوان مثال، اسم cutterbot.gif از image-1138.gif قطعا بهتر است.

۶. آیا PHP بودن یا HTML بودن صفحه اهمیت دارد؟

نه تفاوتی ندارد. هر دو خوب هستند. همچنین توصیه می کنیم این دو را به یکدیگر تغییر ندهید مگر اینکه در حال ایجاد تغییرات بزرگتری روی سایت خود هستید. مجددا، خودتان را درگیر تفاوت این دو نکنید. نکات اساسی تر را در نظر بگیرید.

۷. راز کسب رنک بالا در گوگل چیست؟

خوب، باید گفت رازی وجود ندارد! متاسفم. داشتن سایتی که از لحاظ فنی پایه قوی دارد و محتوای عالی می تواند شروع کاملا مناسبی باشند. این مسئله رو می توانید با شیرینی پزی مقایسه کنید. برای شیرینی خوب شما به مواد اولیه خوب نیاز دارید، امّا شیرینی که یک آشپز ماهر درست می کند چیز دیگری خواهد بود که هیچ جا پیدا نمی شود. بدرخشید، از یک تکنیک خوب استفاده کنید، با محتوای عالی، چیزی تولید کنید که بهترین است. چیزی که بتوانید برای مدت طولانی به آن افتخار کنید. الگوریتم های ما تعداد لغات روی یک صفحه را نمی شمارند، همانگونه که شما خوب بودن یک شیرینی را بنا به وزنش قضاوت نمی کنید. اگر می خواهید صفحه شما به عنوان یک صفحه عالی شناخته شود، پس باید یک صفحه عالی تولید کنید.

برای مشاوره سئو سایت می توانید با کارشناسان تاپ سئو در ارتباط باشید

تماس با ما

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *