رابطه سئو و ادوردز گوگل – سئوکار ها از AdWords چه چیزهایی می توانند یاد بگیرند

سئو و ادوردز
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

سرچ های ارگانیک و پولی همیشه با هم در تضاد نیستند. گاهی اوقات دانستن اینکه چگونه سئو و ادوردز به هم مرتبط هستند سودمند خواهد بود. در واقع، آشنایی با تمام جزئیات AdWords گوگل به شما این امکان را می دهد تا از آن در زمینه بهبود رنک خود بهره ببرید. در این مقاله توضیح خواهیم داد که چگونه سئو کار ها می توانند با درس گرفتن از ادوردز گوگل و سرچ های پولی رنک بهتری را برای سایت خود کسب کنند.

رابطه سئو و ادوردز

برای مشاوره سئو و ادوردز با ما تماس بگیرید (۰۹۱۰۷۲۵۴۸۶۱)

call us

یکی از کاربردی ترین نکات برای صاحبان وب سایت ها زمانی به دست می آید که سئو و ادوردز در کنار یکدیگر کار می کنند.

از نکات قابل توجهی که می توانید از ادوردز یا Google Ads یاد بگیرید چیزهایی هستند که CTR بالایی دارند، چیزهایی که در سرچ پولی خوب عمل می کنند و اینکه چگونه تبلیغات پولی می توانند خیلی سریع شما را به بالای نتایج جستجو بیاورند. در ادامه توضیحاتی در مورد اینکه چه چیزهایی می توانید از ادوردز گوگل یاد بگیرید را در اختیار شما قرار می دهیم.

کلیدواژه های منفی

negative keywords

در زمینه ادوردز گوگل، کلیدواژه های منفی یا negative keywords لغاتی هستند که مایل نیستید تبلیغ شما با آن ها نمایش داده شود. در زمینه سئو نیز کلیدواژه های منفی بسیار مهم هستند. بی شک شما مایل نیستید با لغات نا مرتبط یا نا مناسب در نتایج جستجو گوگل نمایش داده شوید.

وقتی که یک اکانت ادوردز را در دست می گیریم، ممکن است کلیدواژه های منفی زیادی وجود نداشته باشد. امّا اگر اکانت ادوردز اکانت گسترده تری باشد، بی شک کلیدواژه های منفی زیادی وجود خواهد داشت که در مرور زمان به لیست اضافه شده اند. چیزی که نیاز است بررسی کنید این است که رابطه بین آن لغات چگونه است. اگر در زمینه کسب و کار شما عبارت پر سرچی وجود دارد، پس شاید نیاز باشد در مورد آن تولید محتوا کنید. سپس باید ببینید آیا راه متفاوت دیگری برای نمایش آن موضوع خاص وجود دارد یا خیر. کسب و کار شما به دنبال چه چیزهایی نیست؟ آیا مطمئنید که به آنها در محتوای خود اشاره نمی کنید؟ آیا راهی وجود دارد که چیزی خلاف آنچه مردم سرچ می کنند را عنوان کنید؟ از دید تولید محتوا به این مسائل نگاه کنید.

پس کلیدواژه های منفی یکی از جاهایی است که سئو و ادوردز به کمک هم می آیند.

تگ های عنوان و توضیحات متا

adwords title

تایتل تگ ها و تگ های دیسکریپشن نباید به گونه ای باشند که یکبار نوشته شوند و سپس به فراموشی سپرده شوند. اگر شما با اصول سئو سایت آشنایی کامل داشته باشید، هر از چند گاهی به سراغ این تگ ها می روید و سعی می کنید در آن ها تغییراتی ایجاد کنید.

کاری که می توانید انجام دهید این است که به سرچ کنسول گوگل بروید، تایتل تگ هایی را پیدا کنید که رنک بالا ولی CTR کمی دارند و سپس به این فکر کنید که چگونه می توانید آن ها را بهبود دهید.

سپس یک کمپین ادوردز را شروع کنید و آن تایتل تگ ها را در عنوان اد امتحان کنید. ad copy جدید خود را امتحان کنید (که متا دیسکریپشن شما خواهد بود) و ببینید چه چیزی CTR بیشتری را می آورد. هر کدام از آن ها CTR بهتری داشته باشد، می توانید از همان تگ عنوان و توضیحات متا استفاده کنید.

در نتیجه، برای اینکه ببینید چه توضیحات متایی می تواند کلیک بیشتری برای شما بیاورد می توانید اوّل آن را روی اد امتحان کنید.

ترکیب بندی لغات

نکته دیگری که سئو و ادوردز می توانند در آن بهم کمک کنند بحث ترکیب لغات و جمله بندی است.

اگر شما با ادوردز گوگل آشنایی نداشته باشید، ممکن است در مورد broad match modifier هم چیزی ندانید. در ادوردز گوگل عبارات گسترده ای وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها در مورد یک موضوع خاص مانند دستور پخت سرچ کنید و سپس هر چیزی در مورد “دستور پخت” نمایش داده خواهد شد. امّا چیزی که می توانید وارد کنید یک عبارت داخل کوتیشن است. می توانید “دستور پخت غذای تند” را وارد کنید و اگر کسی سرچ کند “من دستور پخت غذای تند” می خواهم، شما نمایش داده خواهید شد. اگر “دستور پخت غذای آرام پز تند” سرچ شود شما نمایش داده نخواهید شد.

حال اگر شما آن را به صورت غذای+تند وارد کرده باشید، هر چیزی حاوی این دو لغت نمایش داده خواهد شد. اما اگر کلیدواژه های زیادی دارید و وقت ندارید تمام آن ترکیب ها را اضافه کنید، می توانید از broad match modifier استفاده کنید.

چیزی که می توانید از این broad match modifier ادوردز به دست آورید، ایده های بسیار جدید و جالبی برای محتوا است. اگر نگاهی به ترکیب هایی که مردم با آن ها کلیک داشته اند نگاه کنید، با ترکیب بندی بسیار عجیبی رو به رو خواهید شد. چیزهای بسیار عجیبی وجود دارد که مردم در گوگل سرچ می کنند!

ادوردز به شما اطلاعات بسیار دقیقی در مورد اینکه مشتری های شما به چه چیزی فکر می کنند، چه احساسی دارند و چه چیزی را سرچ می کنند می دهد. پس چرا از این اطلاعات دقیق بهره نبریم؟ پس حتما broad match modifier را چک کنید و ببینید چگونه سئو و ادوردز به کمک هم می آیند.

افزونه ها

adwords exstensions

افزونه ها در تبلیغات کلیکی گوگل اسنیپت های کوچکی هستند که زیر اد نمایش داده می شوند.

شما باید همواره از تمام افزونه ها استفاده کنید. گوگل ممکن است بعضی از آن افزونه ها را بردارد و یا هیچکدام از آن ها را بر ندارد، امّا به هر حال این افزونه ها به عنوان آپشنی موجود هستند. حال چیزی که بسیار کاربردی است افزونه های callout هستند. این افزونه ها لینک های کوچکی مانند “نسخه امتحانی رایگان” هستند که افراد روی آن ها کلیک می کنند تا اطلاعاتی را به دست آورند. حال بررسی زبان و بیانی که در این افزونه ها استفاده می شود می تواند برای کال تو اکشن محتوای شما بسیار مفید باشد.

این کار می تواند میزان CTR شما را بهبود دهد. علاوه بر این، شما در بیانی که برای تبلیغات استفاده کنید و بیانی که در سایت دارید همخوانی ایجاد خواهید کرد.

نتیجه گیری

سئو و ادوردز باید با هم همخوانی داشته باشند و در کنار هم کار کنند. با درک بهتر ادوردز گوگل و اینکه با آن چه کارهایی می توان کرد می توانید کار سئو سایت خود را پیشرفت دهید. تمام این کار ها باعث می شوند که رنک شما در کنار تجربه کاربری سایت بهبود یابد. اگر مایل هستید سئو سایت خود را به دست متخصصین سئو کار بسپارید یا مایل هستید برای سایت خود تبلیغات کلیکی گوگل را انجام دهید، می توانید با کارشناسان ما ارتباط بر قرار کنید. (شماره تماس تلفنی: ۰۹۱۰۷۲۵۴۸۶۱)

درخواست سئو

درخواست ادوردز

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *