تبلیغات کلیکی چه قوانینی دارد؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

تبلیغات کلیکی شامل قوانینی می باشد. گوگل برای تبلیغات کلیکی گوگل یک سری قوانین و سیاست ها دارد.

قوانین تبلیغات کلیکی

  • محتوای محدود شده = محتوایی که برای تبلیغ آن محدودیت دارید اما می توانید آن را تبلیغ کنید.
  • محتوای ممنوع = محتوایی که نمی توانید بر روی شبکه گوگل آن را تبلیغ کنید.
  • تمرینات و فعالیت های ممنوع = کار هایی که نمی توانید در گوگل انجام دهید.
  • موارد ویراستاری و فنی =  استانداردهای کیفیتی برای تبلیغات، سایت ها و اپلیکیشن هاست.

محتوای ممنوعه شامل ۲ بخش، کالای تقلبی و محصولات و خدمات خطرناک هستش. 

قوانین گوگل ادوردز تبلیغ کالای تقلبی را ممنوع اعلام کرده است. کالاهای تقلبی شامل نشان های تجاری یا لوگوهایی هستند که مربوط به شرکت یا نشان دیگری اند و این شرکت ها متمایز از این کالاها هستند و هویت منحصر به فردی دارند. این نوع کالاها ویژگی های برند اصلی را در مورد محصولات تقلید می‌کنند و تلاش دارند خود را به جای برند اصلی معرفی نمایند.

 گوگل می خواهد افراد را چه به صورت آنلاین و چه به صورت آفلاین در امان نگه دارد و نمی تواند تبلیغ محصولات و خدماتی که باعث ایجاد آسیب و ضرر به افراد می شوند را  مجاز اعلام نماید. به طور مثال داروهای روان گردان و مواد مخدر و….همچنین رعایت صداقت در تبلیغ بسیار مهم است. مثلا هک کردن و گرفتن ترافیک به صورت جعلی از جمله قوانین ممنوع گوگل ادوردز می باشد.

محتوای تهدید آموز و تهدیدات نژادی و اعمال خشونت آمیز از جمله مواردی هست که در سیاست های ممنوع قوانین گوگل است.

محتوای بزرگسال برای تبلیغات کلیکی

تبلیغ باید بر اساس ترجیح مخاطب نمایش داده شود بنابراین گوگل اجازه نمایش محتوای خاص بزرگسالان را نمی‌دهد. برخی از انواع تبلیغات مرتبط با بزرگسالان در صورتی مجاز هستند که با سیاست های بیان شده گوگل همخوانی داشته باشند، اما این تبلیغات نیز بر اساس سناریوهای خاصی نمایش داده می شوند و بر اساس کوئری های جستجو شده کاربر، سن کاربر و قوانین محلی که تبلیغ نمایش داده می شود، محدود می گردند.

   

     

       گوگل در تبلیغات کلیکی اجازه تبلیغ مشروبات نوشیدنی های الکلی را هم نمی دهد.

       حق قانون کپی رایت هم در گوگل به صورت کامل رعایت می شود.

 گوگل قماربازی و شرط بندی را هم پشتیبانی می کند اما به صورت محدود شده.تبلیغ قمار باید کشورهای تایید شده را هدف قرار دهد و صفحه فرودی داشته باشد که نشان دهد این یک قمار مسئولانه است و هرگز موارد بد را هدف قرار نمی دهد. قوانین محلی را برای نواحی که میخواهید هدف قرار دهید بررسی میکند.

 گوگل محتواهای سیاسی رو در تبلیغات کلیکی  پشتیبانی نمیکنه. از جمله حمایت از مشکلات سیاسی یا تبلیغ حزب ها و کاندید های خاص.

 اهمیت مقصد یا آدرس صفحه در تبلیغات کلیکی

گوگل قصد دارد کاربر زمانی که روی تبلیغی کلیک می‌کند، بهترین تجربه را بدست آورد. بنابراین مقصد و آدرس صفحه باید ارزش منحصر به فردی داشته باشد همچنین کاربردی و مفید باشد.

نمونه تبلیغ هایی که نیازمندی های مقصد را برآورده نمی‌کنند:

  • URL نمایشی که به طور دقیق آدرس صفحه فرود را مشخص نمی‌کند همچون google.com که کاربر را به gmail.com می‌برد.
  • سایت‌ها یا اپلیکیشن‌هایی که تحت ساخت هستند، روی park domain هستند یا کار نمی‌کنند.
  • سایت‌هایی که در مرورگرهای رایج قابل مشاهده نیستند.
  • سایت‌هایی که دکمه بازگشت مرورگر را غیر فعال کرده اند.

در مورد سیاست های تبلیغات کلیکی گوگل 

قوانین تبلیغات گوگل به همه کسب و کارهای کوچک و بزرگ جهان  اجازه می‌دهد  محصولات، خدمات، برنامه ها و سایت ها را بر روی گوگل و شبکه آن تبلیغ کنند. گوگل شما را در رساندن به مشتریان بالقوه و فعلی یاری می کند. به طور منظم گوگل تلاش می کند تمرین ها و ترندهای آنلاین، هنجارهای صنعت و مقررات خود را تغییر دهد و در نهایت به هنگام نوشتن سیاست‌ها به ارزش ها و فرهنگ خود فکر می‌کند. به همین خاطر گوگل مجموعه ای از سیاست‌ها را ایجاد کرده است که بر روی همه تبلیغات شبکه گوگل اعمال شود. گوگل تبلیغ کنندگان را ملزم می‌سازد خود را با قوانین و مقررات همگام سازند. به همین خاطر شما باید خود را با این نیازها آشنا سازید و درباره بروزرسانی‌های این قوانین اطلاع داشته باشید تا بتوانید تبلیغ خوبی نشان دهید. اگر گوگل محتوایی بیابد که این نیازمندی ها را رعایت نمی کند آن را مسدود می‌سازد و  اگر این مورد تکرار شود ممکن است اکانت گوگل ادوردز و سایت شما برای همیشه ساسپند شود.

,
Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *