کاهش رتبه الکسا – روش های بهبود رتبه الکسا و بازدید سایت

کاهش رتبه الکسا
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

روش کاهش رتبه الکسا چیست؟ آیا ترفند خاصی وجود دارد که با استفاده از آن بتوان رنک الکسا در ایران را کاهش داد؟ آیا اصلا رنک الکسا فاکتور مهمی است؟

برای بسیاری از صاحبان وب سایت، مخصوصا افراد تازه کار، افزایش بازدید سایت و کاهش رنک الکسا ممکن است کار سختی باشد و اگر شما یکی از این افراد باشید، ممکن است سوال های بالا در ذهن شما نیز باشد.

هیچ چیز بد تر از این نیست که ببینید سایت شما بروز است و محتوای جذاب و با کیفیت در آن بارگذاری می شود امّا چون کسی محتوای شما را نمی خواند، هدف مدنظر شما حاصل نمی شود.

قطعا ترفندهای سئو سایت به شما کمک خواهد کرد که بازدید سایت و رتبه گوگل خود را بهبود دهید، امّا در این مقاله قصد داریم خصوصا روی رتبه الکسا و روش های کاهش تضمینی رتبه الکسا تمرکز کنیم. با ما همراه باشید.

برای کاهش تضمینی رتبه الکسا همین حالا با ما تماس بگیرید

تماس با ما

تماس با ما

Alexa و رتبه الکسا چیست؟

الکسا یک کمپانی متعلق به آمازون و جف بزوس است که کار آن نگهداری داده های ترافیکی مربوط به وب سایت ها است. شهرت الکسا بیشتر مربوط به اطلاعاتی در مورد رنک وب سایت ها و سایت Alexa Rank است.

رنک جهانی الکسای سایت شما نشان دهنده میزان اهمیت سایت شما در سرتاسر جهان است و رنک لوکال الکسا نشان دهنده محبوبیت سایت شما در کشوری است که دامنه سایت برای آن ثبت شده است.

رتبه الکسا را از کجا می توان دید؟

سایت الکسا

با استفاده از سایت Alexa Rank شما می توانید رنک الکسا سایت خود را با یک کلیک ببینید.

علاوه بر این، اگر تمایل دارید که به صورت منظم رتبه الکسای سایت خود را چک کنید، یک راه ساده تر این است که افزونه الکسا را بر روی مرورگر کروم خود نصب کنید تا دسترسی سریع تر و ساده تری را به رنک الکسا خود داشته باشید.

آیا رتبه الکسا فاکتور مهمی برای سایت است؟

رتبه الکسا برای بازاریابان ابزار بسیار مهم و مفیدی است، زیرا رنک الکسا پتانسیل یک سایت برای تبلیغات را نشان می دهد. هرچه رتبه الکسا سایت کمتر باشد، یعنی سایت ترافیک بیشتری دریافت می کند و این یعنی افراد بیشتری تبلیغات روی آن سایت را خواهند دید.

دامنه هایی که رنک الکسا پایین تری دارند معمولا از دامنه هایی که رنک الکسای بالایی دارند با ارزش تر محسوب می شوند. به همین دلیل افراد بسیاری به دنبال کاهش رتبه الکسا سایت خود هستند.

داشتن رنک الکسای پایین کمک می کند که از شبکه های تبلیغاتی خود درآمد بیشتری داشته باشید و حتی بتوانید از تبلیغات محلی مناسب روی سایت خود بهره ببرید.

به دلایلی که گفته شد، کاهش رتبه الکسا می تواند به رونق کسب و کار شما کمک بسیاری کند.

چه عواملی روی رتبه الکسا تاثیر دارند؟

در بلاگ الکسا در مورد بهبود رنک الکسا این چنین نوشته شده است:

“الکسا هرروز میانگین بازدیدکنندگان روزانه و بازدید صفحات برای هر سایت طی سه ماه گذشته را محاسبه می کند. سایتی که مجموع بازدید کنندگان و بازدید صفحات آن در سه ماه گذشته از تمام سایت ها بیشتر باشد رنک یک را به دست خواهد آورد.”

بنا بر تجربه سئو کارها و صاحبان وب سایت ها، فاکتورهای دیگری در کنار موارد بالا وجود دارند که همگی می توانند روی کاهش رتبه الکسا تاثیر داشته باشند. مواردی که در ادامه آمده اند، به ترتیب اهمیت برای الگوریتم رنک دهی Alexa لیست شده اند:

 • ترافیک سایت از سمت کاربرانی که از نوار ابزار الکسا (Alexa Toolbar) استفاده می کنند
 • تعداد پیج ویو یا بازدید صفحات
 • مدت زمانی که هر بازدید کننده روی سایت می ماند
 • نرخ پرش (Bounce Rate) و CTR یا نرخ کلیک (Click-through-rate)
 • کیفیت و تنوع بازدید های سایت
 • تعداد لینک های ورودی به سایت (بک لینک)
 • تعداد به اشتراک گذاری ها، لایک ها و کامنت ها در صفحات اجتماعی
 • سرعت لود سایت (سرعت مناسب باعث می شود که کاربران سریع سایت شما را ترک نکنند)
 • وضعیت UI/UX وب سایت

آیا کاهش رتبه الکسا روی وضعیت سئو و بازدید سایت تاثیر دارد؟

همین ابتدا باید بگویم که هیچ گونه رابطه مستقیمی بین سئو و رتبه الکسا وجود ندارد!

با این وجود، رتبه الکسا پایین می تواند نشان دهنده ترافیک بالا باشد که این خود می تواند در اثر داشتن مقالات سئو شده و مرغوب در صفحه اوّل نتایج جستجوی گوگل باشد.

سایت هایی که رتبه الکسا زیر ۱۰ هزار دارند، قطعا از طریق نتایج جستجوی موتورهای جستجو بازدید بالایی را دریافت می کنند.

یکی از راه های افزایش بازدید سایت، تولید محتوای مرغوب و سئو شده است. با افزایش بازدید سایت هم کاهش رتبه الکسا محقق خواهد شد.

دریافت بک لینک از سایت های با آتوریتی بالا باعث می شود که اعتبار دامنه شما بالا رود و رنک سایت شما با کلیدواژه های اصلی شما بهبود یابد. این مورد باعث می شود که بازدید سایت شما بالا رود که این خود منجر به کاهش رتبه الکسا می شود.

برای قرار گرفتن در ۱۰۰ هزار سایت برتر الکسا چقدر بازدید نیاز است؟

رنک الکسا

گوگل آنالیتیکس و الکسا اعداد و گزارشات مختلفی را در اختیار شما قرار می دهند.

بر اساس شواهد و آماری که در وب سایت های موفق وجود دارد، می توان اعداد زیر را به صورت نسبی تخمین زد:

 • ۱۰۰ هزار سایت برتر = ۱۰۰۰ بازدید روزانه
 • ۵۰ هزار سایت برتر = ۵۰۰۰ بازدید روزانه
 • ۲۰ هزار سایت برتر = ۱۰ هزار بازدید روزانه
 • ۱۰ هزار سایت برتر = ۲۵ هزار بازدید روزانه
 • ۵ هزار سایت برتر = بیش از ۵۰ هزار بازدید روزانه

ترفند های کاهش رتبه الکسا به صورت رایگان

تا اینجا متوجه شدید که رتبه الکسا سایت شما به طور کلی ترکیبی از میزان ترافیک و بازدید صفحات سایت شما است. حال با استفاده از ترفندهای زیر می توانید برای سایت خود کاهش تضمینی رتبه الکسا را داشته باشید:

 1. تولید محتوای مرغوب، سئو شده و بالای ۲۵۰۰ لغت. همان طور که گفتیم، دریافت بازدید از سمت کاربرانی که نوار ابزار الکسا را دارند روی رتبه الکسا تاثیر دارد. به همین دلیل می توانید موضوعاتی را برای محتواهای خود هدف قرار دهید که مورد علاقه وب مستر ها است. زیرا وب مسترها کسانی هستند که ممکن است این نوار ابزار را داشته باشند.
 2. مهم تر از نکته دوم این است که محتوای تولید شده را حتما همه جا به اشتراک بگذارید (فیسبوک، توئیتر، ردیت و غیره) تا بتوانید بازدید های منحصر به فرد داشته باشید. استفاده از تبلیغات گوگل برای دریافت بازدید بیشتر نیز توصیه می شود.
 3. بک لینک های با کیفیت دریافت کنید و در سایت های دیگر پست مهمان بنویسید تا دامین آتوریتی سایت خود را بالا ببرید. با بالا رفتن اعتبار دامنه شما، رنک گرفتن برای محتوا آسان تر خواهد شد. رنک گرفتن باعث افزایش بازدید می شود و افزایش بازدید یعنی کاهش رتبه الکسا!
 4. مقالات قدیمی خود را به صورت مستمر بروز رسانی کنید و در جریان جدید ترین تغییرات در سئو سایت قرار بگیرید.
 5. سعی کنید در انواع رسانه ها و شبکه ها حضور داشته باشید تا بتوانید از سمت آن ها ترافیک دریافت کنید.

ده سایت برتر الکسا چه سایت هایی هستند؟

شاید مایل باشید بدانید که رنک یک تا ده الکسا متعلق به چه وب سایت هایی است. در ادامه می توانید لیست این ۱۰ سایت برتر را ببینید.

 1. Google
 2. YouTube
 3. Tmall
 4. Baidu
 5. Facebook
 6. QQ
 7. Sohu
 8. Taobao
 9. Login.tmall.com
 10. Yahoo

مزایای کاهش رتبه الکسا چیست؟

با فرض اینکه رتبه الکسای سایت شما واقعی است و دستکاری نشده است، می توانید مزایای زیر را با کاهش رتبه الکسا روی سایت خود داشته باشید:

 1. کسب و کار شما بهبود می باید. با افزایش بازدید، افراد بیشتری به سایت شما مراجعه می کنند و همین یعنی افزایش درآمد.
 2. بیشتر به سایت شما ارجاع می شود و بک لینک های بیشتری را دریافت می کنید. در سرتاسر اینترنت ربات های زیادی وجود دارند که مطالب را کپی کرده و منشتر می کنند. با افزایش ترافیک سایت، احتمال نشر و کپی شدن مطالب شما بالا می رود و به همین طریق نام شما بیشتر شنیده و دیده می شود.
 3. با افزایش بازدید سایت،  می توانید از تبلیغات روی سایت خود بهره ببرید و کسب درآمد داشته باشید.

نتیجه گیری در مورد رتبه الکسا

همان طور که گفته شد، راه اصلی کاهش رتبه الکسا تولید محتوای سئو شده و افزایش بازدید سایت از این طریق است. برای کاهش رنک سایت قطعا روش های کلاه سیاهی نیز وجود دارد، ولی پیشنهاد ما به شما این است که سراغ این روش ها نرفته و در عوض، بهبود سئو سایت را در برنامه کاری خود قرار دهید.

رتبه الکسا در واقع معیاری است که به خودتان اطلاعاتی در خصوص وب سایت شما می دهد و از آن جایی که تاثیر مستقیمی روی سئو سایت ندارد، استفاده از روش های غیر اصولی و غیر طبیعی برای کاهش آن منطقی به نظر نمی رسد.

تماس با ما

Share:

نظرات

۵ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *