آموزش استفاده از ابزار Moz Keyword

moz keyword
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

ابزار moz keyword برای تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی می باشد که برای سئو سایت نیز کاربرد دارد.

با  moz keyword  مشخص میکنید کدام کلمات کلیدی برای هدف قرار دادن در موتور های جست و جو مناسب است. اگر در انتخاب مبحث برای نوشتن محتوا مشکل دارید به سراغ moz keyword بروید!  این ابزار میزان حجم جستجوی کلمات کلیدی و مقایسه حجم جستجوی عبارات مشابه را به شما می دهد. ابزارهای یافتن کلمات کلیدی شمارو در افزایش رتبه ی سایت بسیار کمک میکنه. بنابراین از اون ها به درستی استفاده کنید.

طبق تصویر زیر معیار های moz keyword رو توضیح می دیم:

moz keyword

  • volume:  تعداد کلمات کلیدی که در ماه سرچ می شود.
  • difficulty: مقدار ریسک و چالش پذیری کلمه ی کلیدی را برای کسب رتبه ی خوب از گوگل نشون می دهد. معمولا بر اساس Domain Authority و Page Authority و میزان بک لینک‌ها و بازنشر نتایج برتر با جستجوی کلمه کلیدی محاسبه می شود.
  • Organic CTR: در حال حاضر در صفحه اول گوگل علاوه بر نتایج جستجوی عادی موارد دیگری نیز (مانند تبلیغات ) نمایش داده می شود. بنابراین عوامل ارزیابی CTR ارگانیک برای برخی کلمات کلیدی پایین‌تر است. هر چه قدر ویژگی ها و نتایج دیگر بیشتری درصفحه اول نتایج نمایش داده شود، CTR ارگانیک پایین‌تر خواهد بود. این متریک ارزشمند است.
  • priority: ترکیب ۳ معیار دیگر در ابزار moz keyword ، همین معیار می باشد. هرچه این عدد بالاتر باشد شانس بیشتری در نشان دادن رتبه ی بالای گوگل دارید. پس یک کلمه کلیدی با امتیاز اولویت بالاتر، معمولا حجم جستجو و رقابت کمتری دارد. در کل، میزان سختی کسب نتایج بالاتر را مشخص می کند.

گوگل برای نشان دادن کلمات کلیدی محدودیت ایجاد کرده است اما moz keyword از داده‌های Clickstream استفاده می‌کند بنابراین محدودیت‌های داده‌ای گوگل تاثیری بر آن نخواهد داشت.

لیست کلمات کلیدی در moz keyword

لیست کلمات کلیدی به شما کمک میکند تا لیست‌های حداکثر ۵۰۰ کلمه‌ای از کلمات کلیدی مورد نظرتان را ایجاد کنید و معیارهای بالا را برای هر یک از کلمه ها بررسی کنید و رتبه ی سایت را در هر یک از کلمات کلیدی ببینید. حتی می توانید کلمات کلیدی را با معیارهای خودتان رتبه بندی کنید و به هر یک از ۱ تا ۱۰ رتبه دهید.

بعد از ایجاد لیست کلمات کلیدی با کلیک بر روی آن کلمه می توانید جزئیات بیشتر (در صفحه Explore by Keyword) را مشاهده کنید.

moz keyword

SERP آنالایتیکس در moz keyword 

این بخش تکرار نتایج صفحه جستجوی گوگل است. اگر سایت شما جزو لینک‌های صفحه اول نیست، احتمالا مقایسه اطلاعات سایت‌هایی که رتبه بهتری دارند،‌ می‌تواند به شما کمک کند تا تصمیم بگیرید چه کلماتی را انتخاب کنید. برای رسیدن به رقبا بر روی page authority و domain authority تمرکز کنید، اساس این معیارها بر پایه لینک‌های کسب شده توسط دامنه و صفحه است و همچنین تعداد اشتراک‌گذاری‌ها در شبکه‌های اجتماعی بزرگ مثل فیسبوک.

moz keyword همچنین نشان می‌دهد که برای کلمات کلیدی مربوطه چند تبلیغات گوگل ادوردز در بالا و پایین صفحه نمایش داده می‌شود و یا چه اطلاعات خاص دیگری مانند Rich Snippets (برای مثال نمایش محصولات و بررسی ستاره‌ای آنها) Universal Results (مانند نتایج تصویری) و Knowledge Graph (مانند وضعیت آب و هوا یا تبدیلات نرخ ارز) نمایش داده می‌شود. در واقع گاهی به جای ۱۰ نتیجه تنها ۶ نتیجه ارگانیک در صفحات نخست نتایج گوگل نمایش داده می‌شود.

moz pro  یک ابزار وب (SaaS) است،برای اتصال به آن نیاز به اکانت دارید (فقط به مدت ۳۰ روز رایگان می باشد). البته می‌توانید افزونه رایگان و پیشرفته MozBar را بر روی گوگل کروم نصب کنید.

 ابزارهای مفید دیگر برای پیدا کردن کلمات کلیدی 

Google Keyword Planner

Google Trends

kwfinder

تماس با ما

,
Share:

نظرات

۵ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *