نکاتی برای انتخاب بهترین شرکت سئو (توصیه های گوگل)

بهترین شرکت سئو
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

زمانی که ماهیت سئو برای شما کاملا شفاف نباشد، شاید استخدام سئو کار هم کار سختی باشد. دلیل آن هم این است که دقیقا نمی دانید بهترین شرکت سئو چه ویژگی هایی دارد و از کجا باید فهمید که آن ها تخصص لازم برای در دست گرفتن سایت شما را دارند یا خیر.

خوشبختانه، راهنماهای زیادی وجود دارند که می توانند در انتخاب یک سئو کار یا یک کمپانی سئو به شما کمک کنند. امّا توضیحاتی که در این مقاله در اختیار شما قرار خواهیم داد، توضیحات گوگل برای انتخاب سئو کار مناسب است که به تازگی منتشر شده اند. برای آگاهی از توصیه های گوگل برای انتخاب بهترین سئو کار، با این مقاله تاپ سئو همراه باشید.

چگونه بهترین شرکت سئو را انتخاب کنیم؟

انتخاب بهترین شرکت سئو

سری ویدئو های آموزشی Search for Beginners گوگل که به آموزش نکات پایه و مهم در خصوص موتور جستجوی گوگل و سئو می پردازد، در ویدئوی دیگری نکاتی را برای انتخاب سئوکار مناسب در اختیار کاربران قرار داده است.

قطعا اهمیت استفاده از سئو سایت برای رشد کسب و کار برای هر کسی مشخص است. امّا کمک گرفتن از یک شرکت سئو در مقایسه با اینکه خودتان سئو سایتتان را در دست بگیرید نیز فواید بسیاری دارد.

با سپردن کار بهینه سازی سایت خود به بهترین شرکت سئو، شما می توانید تا حد بسیار زیادی در وقت خود صرفه جویی کنید و به جای درگیر کردن خود با اصول فنی سایت و سایر موارد مربوط به سئو، تمام انرژی خود را روی کسب و کارتان بگذارید.

علاوه بر این، با سپردن کار به دست یک متخصص، در خصوص نتیجه مثبت آن نیز آرامش خاطر خواهید داشت.

امّا در عین حالی که همکاری با بهترین شرکت سئو می تواند برای شما مزایای شگفت انگیزی داشته باشد، کمک گرفتن از افرادی که دانش سطحی داشته و تخصص کافی ندارند نیز می تواند لطمه جبران ناپذیری را به سایت شما بزند.

گوگل به کسب و کارها هشدار داده است که کار کردن با سئوکاری که تبحر کافی را ندارد، می تواند به نام، برند و درامد شما آسیب وارد کند!

با در نظر گرفتن نکات بالا، گوگل یک فرآیند سه مرحله ای را برای انتخاب بهترین شرکت سئو مطرح کرده است که شامل موارد زیر می شود:

  1. مصاحبه
  2. بررسی سوابق
  3. بررسی تحلیل فنی سایت

در ادامه، جزئیاتی را در خصوص هریک از این مراحل در اختیار شما قرار خواهیم داد.

مرحله اوّل – مصاحبه با سئو کار

مصاحبه سئو

اوّلین مرحله برای انتخاب بهترین شرکت سئو، مصاحبه با سئو کار و صحبت در مورد همه چیز است. در خصوص مصاحبه، توصیه گوگل این است که شما باید به تمام حرف های سئو کار با دقت گوش دهید و ببینید که تمرکز او روی چه مواردی است و آیا این موارد درست هستند یا خیر.

به عنوان مثال، در حالت ایده آل، تمرکز سئو کار باید روی بهبود وضعیت کلی کسب و کار از طریق بهبود نحوه نمایش آن در نتایج جستجو باشد. گوگل معتقد است، اینکه سئو کار بیش از حد روی رنک و رتبه جایگاه سایت تمرکز داشته باشد یک نکته منفی و زنگ خطر است.

اگر سئو کار هریک از سوالات زیر را از شما بپرسد نشانه خوب و مثبتی خواهد بود:

  • خدمات و کسب و کار شما چه ویژگی منحصر به فردی دارد؟
  • مشتری ایده آل شما چه دسته افرادی هستند؟
  • مشتری ها در حال حاضر وب سایت شما را چگونه پیدا می کنند؟
  • مدل کسب درآمد کمپانی شما در حال حاضر چگونه است؟ (و سرچ گوگل چگونه می تواند به آن کمک کند؟)
  • در حال حاضر غیر از سئو از چه کانال های بازاریابی دیگری استفاده می کنید؟
  • آیا از تبلیغات آفلاین استفاده می کنید یا شبکه های اجتماعی؟
  • رقبای شما چه کسانی هستند و در چه زمینه ای موفق بوده اند؟

اگر در مصاحبه با سئو کار متوجه شدید که به وضعیت و ماهیت کسب و کار شما توجهی ندارد و در موردش سوالی هم نمی پرسد، حتما باید آن را نکته منفی در نظر بگیرید. اگر در مصاحبه چنین اتفاقی افتاد، توصیه گوگل این است که شرکت دیگری را برای سئو سایت خود پیدا کنید!

نکته منفی دیگری که البته بسیار مهم هم هست بحث فرا فکنی زیاد و دادن قول های دور از باور است. حتی بهترین شرکت سئو در ایران یا هر جای دیگر هم نمی تواند به شما ضمانت رنک یک را بدهد. پس اگر قول و ضمانت غیر واقع گرایانه دیدید، حتما روی آن شرکت یک خط قرمز بکشید!

مرحله دوّم – بررسی سابقه و نمونه کار ها

بررسی سوابق

مرحله ی بعدی که گوگل برای انتخاب بهترین شرکت سئو توصیه کرده است، بررسی تمام سایت هایی است که سئو کار مدنظر روی آن ها کار کرده.

اگر امکان این را داشتید که با صاحبان آن سایت ها صحبت کنید، بهتر است از آن ها بپرسید که تلاش های آن سئو کار برای آن ها چقدر مفید بوده است. گوگل همچنین توصیه می کند که از آن ها در خصوص میزان پایدار بودن نتایج حاصل از سئو سایت سوال کنید.

یک ویژگی بهترین شرکت سئو این است که بتواند سئو را به یکی از پایه های اصلی عملکرد کسب و کار تبدیل کند.

در بررسی سوابق مطمئن شوید که سئوکار مدنظر روی اهداف بلند مدت مشتری تمرکز داشته است، نه فقط راهکارهای کوتاه مدت و رفع مشکل های سرسری.

مرحله سوّم – درخواست تحلیل فنی از بهترین شرکت سئو

درخواست تحلیل فنی

زمانی که با مصاحبه و بررسی سوابق کاری شرکت های سئو به چند گزینه رسیدید، وقت آن رسیده که از آن شرکت سئو بخواهید که یک تحلیل فنی روی سایت شما انجام دهد.

در پاسخ به این درخواست، شرکت سئو باید لیستی از مواردی که در سایت شما نیاز به بهبود دارد ارائه دهد و آن ها را به ترتیب اهمیت و الویت ذکر کرده باشد. تمام این موارد باید در راستای بهینه سازی سایت شما برای موتور جستجو باشد.

توصیه های سئو کار باید بر اساس داده های باشد که حین انجام تحلیل فنی سایت شما جمع آوری کرده و هدف تمام آن توصیه ها این باشد که سایت شما برای کاربر بهتر و بهینه تر شود (نه فقط برای موتور جستجو).

علاوه بر موارد بالا، شرکت سئو باید قادر باشد برای شما تخمین بزند که چقدر باید برای سئو سایتتان سرمایه گذاری مالی کنید و مشخص کند که در نتیجه این سرمایه گذاری، چه اهداف مثبتی محقق خواهند شد.

بعد از انتخاب بهترین شرکت سئو باید چه کاری انجام دهیم؟

بهترین کمپانی سئو

در نهایت، گوگل چند نکته کوتاه در خصوص اینکه بعد از انتخاب سئوکار چه باید کرد، در اختیار ما قرار می دهد.

قبل از استارت کار بسیار مهم است که کامل تمام اهداف، معیارها و نحوه سنجش نتایج و میزان موفقیت مشخص شود و به توافق هر دو طرف برسد.

در واقع، شما باید از همان ابتدا کامل بدانید که نهایتا از این همکاری چه چیزی عاید شما خواهد شد.

می توانید این ویدئو آموزشی گوگل را در ادامه با زیر نویس اختصاصی تاپ سئو تماشا کنید.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد. می توانید سوالات خود را بر بخش نظرات مطرح کنید.

منبع مقاله: Search Engine Journal

تماس با ما

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *