مقایسه تبلیغات گوگل و فیسبوک

مقایسه تبلیغات گوگل و فیسبوک
زمان مطالعه: ۵ دقیقه

مقایسه تبلیغات گوگل و فیسبوک به چه صورت است؟ از کدام تبلیغ برای کسب و کارم استفاده کنم؟ اگر شما هم قصد انجام تبلیغات برای سایت و حوزه ی کسب و کار دیجیتالی تان را دارید حتما انواع حوزه های تبلیغاتی را با هم مقایسه کرده و درباره ی تمام آن ها به صورت کامل تحقیق کرده اید. طبیعتا در انجام تبلیغات معیار هایی مانند هزینه، زمان تبلیغات، بازدهی و مخاطبان آن تبلیغ برای فرد تبلیغ کننده حائز اهمیت است. در این میان همیشه رقابت برتری بین تبلیغات گوگل و فیسبوک وجود داشته است.

در ادامه ی این مقاله به مقایسه تبلیغات گوگل و فیسبوک به صورت کامل پرداخته ایم.در نهایت با این راهنمایی شما می توانید راهی مناسب برای انجام تبلیغات خود پیدا کنید. با تاپ سئو همراه باشید.

جهت مشاوره رایگان تبلیغات کلیکی شما 

call us

مقایسه تبلیغات گوگل و فیسبوک چگونه است؟

اگر بخواهیم از دید بین المللی به این موضوع نگاه کنیم، سالهاست که بین تبلیغات گوگل و فیسبوک یک رابطه ی تنگاتنگی وجود دارد. هر دوی این پلت فرم ها کمپین های موفقی را برای شرکت های بزرگ و مطرح دنیا اجرا کرده اند و در حال اجرا دارند. حتی بسیاری از صاحبان مشاغل بزرگ دنیا، برای بازدهی بیشتر، افزایش تبلیغ و فروش بالاتر از هر دوی این تبلیغات استفاده می کنند.

مقایسه تبلیغات گوگل و فیسبوک

تبلیغات کلیکی گوگل بزرگترین و محبوب ترین تبلیغات PPC جهان به شمار می آید. همانطور که قبلا هم گفته شد تبلیغات کلیکی گوگل یک تبلیغات هدفمند می باشد که تبلیغ کننده به ازای هر کلیک مبلغی را به گوگل پرداخت می کند. امروزه حضور و وجود سایت و برند شما در سرچ اول گوگل امتیازات فراوانی را برای شما به ارمغان می آورد. چرا که همه ی مشتری ها و کاربران روی صفحه ی اول متمرکز هستند.

یکی از مهم ترین مزایای تبلیغات کلیکی مرتبط بودن کاربران می باشد. یعنی شما دقیقا کاربرانی را جذب می کنید که به محصول یا مطلب وب سایت شما نیازمند هستند. این موضوع به تدریج باعث به وجود آمدن مشتری و کاربران وفادار و دائمی نیز می شود. همچنین در مقدار دیده شدن سایت شما تاثیر مثبت دارد که در روند بهبود سئو نیز موثر می باشد. سعی کنید در تبلیغات کلیکی از متن هایی استفاده کنید که کاربر پسند باشد و منجر به کلیک شود. در این صورت گوگل متن تبلیغاتی شما را با کیفیت خوانده و آن را بالاتر از رقبا نشان می دهد.

به طور ساده هیچ مرورگر اینترنتی دیگری نمی تواند مانند گوگل به شما مشتریان بالقوه نشان دهد. در این بین توجه کنید که پرداخت بالاترین مبلغ برای یک کلمه، از واجبات بالاتر نشان داده شدن تبلیغ شما نسبت به سایر رقبا نمی باشد. گوگل علاوه بر هزینه به کیفیت تبلیغ هم توجه ویژه ای می کند. در عین حال مخاطبان گسترده ی گوگل قابل مقایسه با فیسبوک نیستند! اما فیسبوک هم مخاطبان فوق العاده ی خود را به همراه تبلیغات بصری دارد.

برای بستن یک کمپین موفق می توانید از کارشناسان ادوردز تاپ سئو کمک بگیرید. 

call us

تبلیغات فیسبوک از جمله موفق ترین نوع تبلیغات در مدل جامعه ی پولی می باشد. اما به صورت کلی چون شبکه ی فیسبوک در ایران فیلتر و تحریم می باشد، تبلیغات کلیکی گوگل متقاضی بیشتری دارد. 

در مقایسه تبلیغات گوگل با فیسبوک می توان گفت که اگر قصد فروش بیشتر محصول را دارید، تبلیغات کلیکی گوگل موثر تر خواهد بود. ولی اگر صرفا قصد آگاهی از نام تجاری و یا شناخت نام تجاری را دارید، تبلیغات فیسبوک بستر مناسب تری می باشد. یعنی در واقع فیسبوک به مشتریان کمک می کند تا شما را پیدا کنند. 

برای اجرای استراتژی های بازاریابی فیسبوک یکی از بهترین نوع از شبکه های اجتماعی می باشد. این تبلیغات انواع روش ها و راهکارها را با هدف تبلیغات در فیسبوک انجام می دهد.  پر بازدید بودن و سهولت در جذب مخاطب از جمله ویژگی های تبلیغات فیسبوک می باشد. تبلیغات فیسبوک مشابه تبلیغات در سایر شبکه های اجتماعی انواع مختلفی دارد. ممکن است برای کسب و کار خود یک صفحه مستقل در فیسبوک ایجاد نمایید.

این نوع تبلیغات Page Post Ads نامیده می شود. مشخص است دراین نوع تبلیغ ممکن است از تصویر، فیلم و … برای جذب مخاطب استفاده کنید. تبلیغات فیسبوک انواع مختلفی را دارد که یکی از آن هاpage post ads نام دارد. در این تبلیغات می توان از فیلم و عکس و… نیز استفاده کرد. در نوع دیگر تبلیغات فیسبوک که Multi-Product/Carousel Ads نام دارد شما چند محصول را در یک تبلیغ معرفی می‌کنید.

از این نوع تبلیغات فیسبوک معمولا برای معرفی گروهی از محصولات یا خدمات استفاده می شود یا اینکه چند محصول را در یک تبلیغ با یکدیگر مقایسه کرد. Page Post Video Ad نیز از انواع تبلیغات فیسبوک است که از ویدیو های تبلیغاتی استفاده می‌کنید. فیس بوک برای هر بار مشاهده ی کاربران از تبلیغ دهنده هزینه دریافت می کند. در نوعی از تبلیغات فیسبوک، فیسبوک به ازای نصب هر نرم افزار موبایل یا دسکتاپ که تبلیغ می شود، هزینه ای از شما دریافت می کند.

در روش دیگری فیسبوک برای نمایش تخفیف یا موارد پیشنهادی، از شما هزینه ای کم می کند. فقط توجه کنید که تبلیغ خود را به صورت مداوم تغییر دهید و همچنین قبل از اقدام برای بستن تبلیغ در فیسبوک، جامعه ی مخاطبان خود را مشخص کنید تا تبلیغات فیسبوک شما هدفمند اجرا شود.

نکته ی آخر مقایسه تبلیغات گوگل و فیسبوک

نتیجه ی نهایی مقایسه تبلیغات گوگل و فیسبوک این است که اگر از نظر مالی بودجه کافی در اختیار دارید ، به شما استفاده از تبلیغات در گوگل و تبلیغات در فیس بوک را به صورت همزمان پیشنهاد می کنیم. این موضوع رشد قابل توجه ای دارد. صرف کردن بودجه تبلیغاتی در بهترین شبکه اجتماعی و بهترین موتور جستجو ، کسب و کار شما را دارای یک استراتژی جامع خواهد کرد. به این ترتیب میزان احتمال موفقیت تبلیغات شما تا حد زیادی افزایش یابد. تمرکز بر روی نام تجاری از طریق تبلیغات فیس بوک و ارتقاء فروش محصولات و خدمات شما از طریق تبلیغات در گوگل یک تاکتیک است که می تواند به هر نوع کسب و کاری کمک قابل توجهی کند. برای تبلیغات فیسبوکی هم از یک شرکت معتبر و با تجربه کمک بگیرید تا به مشکل بر نخورید و بهترین نوع تبلیغات را از آن خود کنید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *