معرفی افزونه های گوگل ادوردز و روش تنظیم آن ها

google ads-extensions
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

اکستنشن ها یا فزونه های تبلیغات گوگل به شما اجازه می دهند که به تبلیغاتی گوگلی خود اطلاعاتی را بیافزایید و از این طریق کاربران را متقاعد کنید که کسب و کار شما را انتخاب کنند. افزونه های گوگل ادوردز می توانند نرخ کلیک یا CTR تبلیغات شما را بالا ببرند. از جمله پر کاربردترین افزونه های گوگل ادز می توان به افزونه های سایت لینک، توضیحات، تماس و پیام، مکان، مکان وابسته، قیمت، اپلیکیشن، هدیه و … اشاره کرد. این مقاله از وب سایت تاپ سئو به شما اطلاعاتی در خصوص افزونه های گوگل ادز می دهد. با خواندن این مقاله شما می توانید با انواع افزونه های تبلیغات گوگل آشنا شوید و مناسب ترین افزونه ها را برای کسب و کار خود فعال کنید.

چرا باید از افزونه های گوگل ادوردز استفاده کنیم؟

برای بهبود عملکرد و افزایش بازدهی تبلیغات کلیکی گوگل،

معرفی انواع افزونه های Google Ads

  • افزونه سایت لینک : ( site link )

یکی از بهترین افزونه های google ads می باشد که رایگان است. سایت لینک ها در واقع مجموعه ای از لینک های سایت است که در نتایج گوگل، پایین لینک اصلی سایت قرار دارد. اما مثل شمشیر دولبه است چون حتی اگر صاحب سایت حق انتخاب سایت لینک را داشته باشد، تضمینی در مفید بودن انتخاب ها وجود ندارد. رعایت سایت لینک باعث افزایش نرخ CTR می شود. CTR مربوط به بازدید و ترافیک سایت می شود. مزیت دیگر آن این است که کاربر بیشتر ترغیب می شود تا در سایت شما گشت و گذار کند.

به طور کلی هر سایتی که روی سایت لینک کار کند رتبه ی سئوی خود را افزایش می دهد. این کار در تبلیغات کلیکی گوگل بسیار ساده است. اگر خدمات مختلفی دارید می توانید تحت لینک های مختلف در اختیار کاربر قرار دهید. سایت لینک باعث می شود کاربر ها به راحتی خلاصه ی تمام صفحات سایت شما را ملاحظه کنند و هر کدام را می خواهند کلیک کنند. همچنین باعث هدایت ترافیک به قسمت های دیگر سایت هم می شود این موضوع به صورت کلی تاثیر مثبتی روی سایت شما دارد.افزونه سایت لینک به صورت اختصاصی برای مشتری های محصولات موثر است. مثلا اگر فروشگاه الکترونیکی دارید می توانید محصولات را بخش بندی کنید. موبایل ها، تبلت ها و …. به این ترتیب هر مشتری به صورت هدفمند کلیک می کند و هزینه ی هر کلیک هم هدر نمی رود.

توجه کنید لینکی که برای سایت لینک مشخص می کنید باید با صفحه ی فرود اصلی متفاوت باشد. برای هر گروه یا کمپین هم می توانید لینک جدا تعریف کنید. برخی از افراد تصور میکنند به ازای دیده شدن سایت لینک هزینه کم می شود اما اشتباه است و تا زمانی که روی لینک کلیک نشود، هزینه کم نمی شود.

افزونه های google ads

نحوه ی اضافه کردن سایت لینک در محیط گوگل ادوردز به صورت عکس زیر می باشد.

نحوه ی اضافه کردن افزونه سایت لینک

همانطور که در عکس مشخص است، می توانید یک صفحه ی فرود و ۲ توضیح برای هر افزونه داشته باشید. ( توضیحات اختیاری می باشد)

  • افزونه توضیحات ( callout extension )

به طور کلی متن تبلیغ در تبلیغات کلیکی محدود می باشد و دارای تعداد کاراکتر مشخص است. اما افزونه های google ads این مشکل را حل کرده اند. در افزونه ی توضیحات می توانید نکات مهم و جذاب را اضافه کنید. یعنی عبارت چند کلمه ای را می توانید در زیر قسمت توضیحات اضافه کنید که معمولا برای فرصت های ویژه یا اضافه کردن مزایا و… از این اکستنشن استفاده می شود. مثل مشاوره رایگان، ارسال رایگان و پشتیبانی ۲۴ ساعته …. این افزونه باعث می شود کیفیت تبلیغ بالا بیاید و به همین میزان رتبه ی سایت در نشان دادن تبلیغات بین تبلیغات کلیکی گوگل بالا بیاید. در مورد نحوه ی نشان داده شدن این افزونه هم، گوگل به صورت رندمی ۱ تا ۴ callout را برای شما نمایش می دهد. یعنی اگر ۱۰ تا اضافه کرده اید توقع نشان داده شدن همه ی آن ها را نداشته باشید! 

افزونه های google ads کال

نحوه ی اضافه کردن توضیحات در محیط ادوردز به صورت عکس زیر می باشد

معرفی افزونه های گوگل ادوردز

طبق تصویر بالا، ابتدا وارد قسمت ads & extentions می شویم و در قسمت + ، callout را انتخاب می کنیم. بعد موارد لازم را وارد میکنیم و روی add کلیک می کنیم.

  • افزونه تماس و پیام ( call and message extention )

افزونه تماس یکی از پرکاربردترین افزونه های google ads می باشد. به این علت که مشتری به راحت ترین حالت ممکن  CTA را انجام می دهد. ( کال تو اکشن ) یعنی کافی است روی دکمه ی call کلیک کند تا به صورت مستقیم و بدون وارد یا کپی کردن شماره، با آن تماس برقرار کند. از آن جا به بعد باید راه های مناسب برای جذب مشتری را انجام بدهید. اما این افزونه زمانی نشان داده می شود که کاربر از طریق سرچ موبایل تبلیغ را ببیند. جالب است بدانید که بیشتر سرچ ها هم از طریق موبایل انجام می شود(حدود ۷۵ درصد ). با کلیک روی این گزینه وارد صفحه ی تلفن می شود و با شما تماس برقرار می کند. این موضوع برای پیام هم به همین شکل می باشد. برای کاربرانی که سود تجاری آن ها وابسته به برقراری تماس تلفنی می باشد پیشنهاد می کنیم از این افزونه استفاده کنند. نکته ی قابل توجه این است که ایران در زمینه ی افزونه ی تماس و پیام گوگل ادوردز تحریم می باشد اما تیم ادوردز تاپ سئو این مشکل را حل کرده است. نحوه ی آموزش اضافه کردن شماره تلفن برای تماس و پیامک را در این مقاله بخوانید.

افزونه های google (تماس)

در مورد نحوه ی کم شدن هزینه هم به ازای هر تماس هزینه ی جست و جوی آن کلمه ی کلیدی کم می شود.  یعنی گوگل تفاوتی بین هزینه های تماس با موبایل و کلیک بر روی سرچ کلمه قائل نمی باشد.

  • افزونه مکان ( location extension )

افزونه ی مکان در افزونه های google ads به این معنا می باشد که به مشتری محل فعالیت خود را نشان می دهید. در این صورت بدون استفاده از کلمات به راحتی با نقشه آدرس محل خودتان را به مشتری می دهید. متاسفانه این افزونه در ایران تحریم می باشد و کار نمیکند.

افزونه های google ads مکان یابی

  • افزونه قیمت ( price extension )

قبل از هرچیزی قیمت برای مشتری ها خیلی مهم است.برای سودهای تجاری مفید است. به این معنا که اگر محصولات و خدماتی دارید که قیمت رقابتی دارند و قیمت را ارزان تر از بقیه ی رقبا در نظر گرفته اید، می توانید با این افزونه از افزونه های google ads امتیاز کیفی بالایی در تبلیغات در گوگل بگیرید. نکته : اگر متن غیر فارسی در این افزونه استفاده می کنید پیشنهاد می کنیم از آن در تبلیغات کلیکی استفاده نشود.

افزونه های google ads قیمت

افزونه ی قیمت در محیط پنل ادوردز به شکل زیر می باشد.

افزونه ی قیمت در گوگل ادوردز

در این قسمت باید زبان و نوع محصول را انتخاب کنید. قیمت را هم در قسمت مشخص شده وارد کنید و این صفحه را save کنید.

  • افزونه اپلیکیشن ( app extension )

این افزونه برای آن دسته از کاربرانی است که اپلیکیشن هم دارند و می خواهند آن را در تبلیغات به مشتری نشان دهند. برای کاربرانی که از طریق موبایل تبلیغ را سرچ می کنند لینک دانلود را به راحتی در این قسمت می بینند.

افزونه های google ads (اپلیکیشن)

  • افزونه ی ( structured snippet)

این افزونه مناسب افرادی است که خدمات و محصولات متنوعی دارند و می خواهند این خدمات را به صورت لیستی در تبلیغات نشان دهند. مثل همان افزونه ی سایت لینک ( site link) می باشد با این تفاوت که به قسمتی از سایت لینک نمی شود.

توضیح افزونه های google ads

اما برای اضافه کردن این افزونه به تبلیغ باید وارد قسمت ads & extensions می شوید و + را کلیک کنید. گزینه ی structured snippet را انتخاب کنید و موارد مورد نیاز را در قسمت های آن بنویسید.

افزونه ی structure snippet

توجه کنید که برای بهتر نشان داده شدن در گوگل ادوردز باید از این افزونه ها به بهترین شکل استفاده کنید. تیم تخصصی تاپ سئو علاوه بر مدیریت کامل، تمام افزونه های مناسب سایت یا حوزه ی کسب و کار شما به صورت رایگان در کمپین لحاظ می کنند. برای ارتباط با کارشناس تبلیغات کلیکی به آی دی زیر پیام دهید یا تماس بگیرید.

ارتباط با کارشناس ادوردز

شماره تماس : ۰۹۱۰۷۲۵۴۸۶۱

Share:

نظرات

یک نظر

  • بنابراین اضافه کردن این ها هزینه را بالا نمی برد. و همان هزینه کلیک بر روی لینک اصلی، همان است که هست. بسیار عالی. متشکرم از تاپ سیو

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *