سوالات متداول درباره بهینه سازی سایت و سئو

faq-seo
زمان مطالعه: ۷ دقیقه

چقدر زمان نیاز است تا بتوانیم نتایج حاصل از سئو را ببینیم؟

در حالی که پرسش و پاسخ های زیادی در مورد کار موتور های جست و جو در فضای وب وجود دارد، تعداد کمی از آنها به سوال ” چقدر طول می کشد ”  پاسخ مناسبی داده اند. پاسخ کوتاه این است که “بستگی دارد”. متاسفانه نمیتوان یک زمان مشخص برای مشاهده نتایج سایت بر روی serp  گوگل مشخص کرد. تعیین زمان دقیق تقریبا غیرممکن است و هیچ فرمول مخفی هم برای این سوال وجود ندارد.

search-engine-optimization

با این حال برای پاسخ به این سوال در واقع به عوامل مختلفی بستگی دارد و برای هر وبسایت با توجه به موضوع آن و رقیبانش متفاوت میباشد.

سه معیار اصلی وجود دارد که نقش مهم خود را در اینکه چه زمانی نتایج حاصل استراتژی های سئو سایت قابل مشاهده میشود ، ایفا میکنند :

  • رقابت
  • لینک های ورودی 
  • محتوا

رقابت

اگر وبسایت شما درباره موضوعی مثل فروش شیرینی های تازه و خوشمزه کار میکند ، احتمالا درگیر رقابت بسیار کمتری هست . در مقایسه ، کسب و کار هایی وجود دارند که بسیار پر رقابت هستند ؛ به عبارتی همان طور که در دنیای واقعی خدمات گسترده تری ارائه میدهند ، کسب و کارشان در صفحات وب نیز با خدمات حرفه ای و در رقابت با حریفان شکل میگیرد.

به عنوان مثال، یک متخصص لوله کش با کار در یک بازار داخلی کوچک با رقابت کمتری نسبت به یک مشاوره املاک در همان شهر مواجه خواهد شد که آن نیز در رقابت کمتری نسبت به یک شرکت وام مسکن قرار دارد.

با این تقاسیر واضح شد که ، سایت هایی که دارای رقیبان قدر هستند ، برای ظاهر شدن در نتایج جست و جو و serp گوگل و عملی شدن استراتژی های سئو اعمال شده به مدت زمان طولانی تری احتیاج خواهند داشت.پس دو فاکتور میزان رقابت و زمان را برای ظاهر شدن در نتایج جست و جو باید در نظر گرفت.

bell-curve for seo

لینک های ورودی

نقش لینک های ورودی به هر وبسایت و اهمیتی که در موتورهای جست و جویی همچون گوگل دارند ، غیر قابل انکار است. هیچ شکی نیست که پیوندها و لینک های ورودی به هر وبسایت هنوز نقش بزرگی در جستجوگرها دارند، اما اینکه اعمال شدن تأثیر آنها چقدر طول می کشد بستگی به عوامل متعددی دارد.

 حجم لینک ها به وب سایت شما :

به طور کلی، لینک های بیشتر به سایت شما در ظاهر شدن سریعتر سایت در نتایج جست و جو کمک خواهند کرد. اما فقط حجم و تعداد لینک های گرفته شده مهم نیست. تعداد زیادی لینک از وب سایت های با کیفیت پایین نه تنها به رتبه بندی شما کمک نمی کند؛ بلکه آسیب هم میرساند و مانع رشد وبسایت شما میشود و پیشرفت شما را کند می کند. در عوض، باید روی لینک های با کیفیت  از وب سایت های مرتبط تمرکز کنید.

محتوا

محتوای سئو شده در وبسایت شما نیز نقش مهمی در ظاهر شدن سایت در نتایج موتور جستوجو دارد. اولین چیزی که باید درباره محتوا و اثرگذاری آن بدانید؛ کیفیت محتوا است که بسیار مهم است.

خوشبختانه، روزهایی که صدها مقاله ۳۰۰ کلمه ای که د رسایت ها سفارش داده میشد به پایان رسیده و دیگر اثری بر رتبه بندی وبسایت شما ندارد. این تفسیر به معنای این نیست که هر قطعه محتوایی که شما منتشر میکنید باید یک جانور ۴۰۰۰ کلمه باشد. در حقیقت، فاکتوری برای حداقل طول ارتفاع محتوا وجود ندارد – محتوا به سادگی باید به اندازه بلند و کافی باشد تا مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند.

content in seoاگر محتوایی عالی برای آماده شدن داشته باشید، هیچ دلیلی وجود ندارد که از دیدگاه SEO، آن را فورا منتشر نکنید. هرچه زودتر آن را نشر دهید، تا زودتر بتونانید تاثیر مثبتی که بر رتبه بندی شما خواهد داشت را ببینید.

و یا برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل به ما بپوندید.

شایان ذکر است که رتبه بندی یک صفحه وب با سن یا تاریخ تولید آن ارتباط دارد. به عبارت دیگر، صفحات جدیدتر تمایل دارند که صفحات قدیمیتر را رتبه بندی کنند.

وب سایت من محتوای تکراری دارد، چه کاری باید انجام دهم؟

My website has duplicate content, what should I do

همه وب سایتها ممکن است محتوای تکراری داشته باشند. گوگل تخمین زده است که حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد از کل محتوای کپی شده است. اگر کار مضری انجام ندهید یا به صورت خودکار  و طیبعی محتوا ایجاد کنید، پس روند کاری ویسایت شما بسیار خوب است و در مورد این موضوع نگران نباشید. با این حال، اگر صفحات بیش از حد تکراری دارید، باید قبل از هر گونه اقدام علیه سایت خود، این مشکل را رفع کنید.

قدرت سئو محلی برای کسب و کار شما چیست ؟

Local SEO power for businesses

SEO محلی برای ارتقاء اعتبار کسب و کار محلی شما در جستجوی مبتنی بر مکان است.  هدف موتور های جستوجو گر این است که کسب و کارتان توسط افراد نزدیک به شما پیدا و معرفی شود.

برای استفاده از مزیت های سئو محلی ، حتما باید سایت کسب و کار خود را در  google map  ثبت کرده باشید. گوگل از شما اطلاعاتی درباره شرایط خاص جغرافیایی مانند شهر، استان، کد پستی و مکان های «نزدیک به شما» را میگیرد، با این اطلاعات گوگل مکان کسب و کار شما را بهتر درک میکند و در نتیجه به افرادی که هدف شما هستند، سایتتان را معرفی میکند.

google-locationاگر شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید، بهینه سازی کسب و کار محلی خود در جستجوگرها می تواند بسیار اعتبار و سودمند باشد. بیایید نگاهی به برخی از مزایای SEO محلی بیاندازیم:

۱. سئو محلی به مشتریان هدف در کسب و کار شما کمک می کند. بسیاری از جستجوهای محلی توسط افراد غیر بومی صورت میگیرد، که در جستجوی یک کسب و کار مانند شما هستند، و معمولا اکثر افراد برای جست و جوی های خود از گوگل استفاده میکنند، پس ثبت سایت و کسب کار شما در گوگل و جدی گرفتن لوکال سئو میتواند باعث جذب مخاطب و مشتری بیشتری شود.

۲. لوکال سئو به مشتریان اطلاعاتی را که نیاز دارند از جمله :زمان فعالیت کسب و کار ، شماره تماس و آدرس دقیق محل را ارائه میدهد و درواقع خلاصه ای سودمند و جذاب به همراه نقشه محل مورد نظر را دریافت میکند.

نکته : حتی اگر کسب و کار شما وبسایت ندارد، SEO محلی به کسب و کار شما کمک می کند تا در جستجوی محلی خود را نشان دهد و به جذب مخاطب و ترافیک بیشتر از طریق آنلاین منجر شود.

bread crumb چیست ؟

پودرهای سوخاری seo

پودرهای سوخاری یا  Breadcrumbs لینک هایی هستند که به کاربر امکان می دهد مسیر خود را از صفحه ای که در حال مشاهده آن هستند  به صفحه اصلی وب سایت ردیابی کند.

آنها به بالای صفحه شما نزدیک می شوند و ساختار سایت شما را نشان می دهند.

استفاده صحیح از breadcrumbs می تواند به بخش درونی صفحه شما محتوا و زمینه بدهد و چندین فاکتور منفی را کاهش دهد که در نتیجه تجربه کاربری روی سایت شما بهبود می یابد.

انواع  breadcrumbs:

برای راحتی کار بهتره این مسئله رو با مثال هایی از breadcrumb navigation بررسی کنیم

طبق breadcrumb navigation، پودرهای سوخاری معمولا به سه دسته تقسیم میشوند که عبارت اند از:

موقعیت breadcrumb

Location Breadcrumbs :

امروزه این مدل رایج ترین انواع breadcrumbs  در وب است. آنها موقعیت صفحه را در سلسله مراتب سایت قرار می دهند. با استفاده از این مدل، کاربرها می توانند یک صفحه ای را مشاهده کنند که میزبان صفحات مشابه است.

 

مسیر breadcrumbs

Path Breadcrumbs:

همانطور که از نام این مدل مشخص است، این مدل خرده نان مسیر کاربر به یک صفحه وب را نشان میدهد.  همان محتوا در وب سایت را می توان با استفاده از مسیرهای منطقی مختلف مشاهده کرد که توسط Path Breadcrumbs نشان داده می شود.

Attribute or Keyword Breadcrumbs

این مدل مشابه پودهای سوخاری موقعیت هستند تنها تفاوت این دو مدل در تگ عنوان است، این مدل به جای تگ عنوان از کیوورد و مابقی تگ های مختلف برای نشان دادن استفاده میکند از این مدل معمولا برای سایت های تجارتی استفاده میشود.

نکته: قابل ذکر این است که مدل کیوورد خیلی بهتر از مدل موقعیت است چراکه دو نوع دیگر ممکنه باعث بشن که بردکرامب تکراری ایجاد بشه و این امر باعث ایجاد رتبه منفی میشه.

چگونه خرده نان ها بر SEO اثر می گذارند

  • آنها کلمات کلیدی را به برخی صفحات اشاره می کنند
  • به موتورهای جستجو کمک می کند تا درک کنند که چگونه صفحات متفاوت مرتبط هستند.
  • آنها ساختار پیوند داخلی سایت شما را بهبود می بخشد
  • پودر کامبوج می تواند مزایای اضافی را در صورت همراه شدن با لینک متنی به صفحات مربوطه خود اضافه کند.
  •  باعث می شوند تا ربات های موتور جستجوگر متوجه شوند که مسیر آن ها چیست  به این ترتیب،  شانس ظاهر شدن در  SERPs برای کاربران بیشتر است.

breadcrumbs

serp چیست و به چه معناست

مخفف کلمه search engine result page است، همان طور که از اسم آن مشخص است به معنای صفحه نتایج موتورهای جست و جو در هنگام سرچ یک کلمه یا عبارت است.

به عبارت راحت تر به صفحه ای که نتیجه جست و جو شما رو ظاهر میکند serp گفته میشود.

نتیجه serp امر بسیار مهمی برای متخصصان سئو است، چراکه وقتی عبارتی رو جست و جو میکنید نتیجه آن هر دفعه متفاوت است و وابسته به وب سایت هایی است که طبق اصول سئو به صفحه اول و نتایج برتر راه پیدا کرده اند

به همین منظور طبق اصول سئو به صفحه اول و نتایج برتر راه پیدا کرده اند و  serp  زیر مجموعه ای از  seo و در واقع دست اورد ظاهری و نهایی کار  SEO  است.

serp

روش افزایش بازدید سایت بعد از کاهش رتبه

اگر وب سایت شما برای مدت کوتاهی پایین آمده است، هیچ دلیلی برای ترس و اضطراب وجود ندارد. حتی اگر گوگل احتمالا موقع رتبه بندی رنک شما را کاهش دهد، هنگامی که سایت شما دوباره زنده شود و به فعالیت های درست و به موقع اداه دهید ، آنها دوباره باز خواهند گشت.

افزایش بازدید سایت

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *