ابزار های یافتن کلمات کلیدی

کلمات کلیدی
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ابزار های یافتن کلمات کلیدی بسیار ضروری است چون یکی از موثر ترین راه های افزایش رتبه سایت در سرچ گوگل پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب است! یعنی حتی اگر شما یک محتوای عالی بنویسید ولی کسی نتواند آن را پیدا کند، صرفا یک محتوای توخالی به حساب می آید.پس دقیقا باید روی کلماتی کار کنید که مردم آن را سرچ می کنند. قطعا  اگر شما  محتوای جامع داشته باشید و کلیدواژه مناسبی انتخاب کنید به تعداد زیادی از سؤالات مشتریان خود از طریق مطالب  پاسخ می دهید و از طریق سرچ گوگل، مشتریان مورد نظرتون رو جذب کنید.

کلمات کلیدی

 اما یافتن کلمات کلیدی مناسب برای هر محتوا کار چندان آسانی نیست. گوگل چندین ابزار را برای یافتن کلمات کلیدی مشخص کرده که در این مقاله اون هارو معرفی میکنیم.

ابزار های یافتن کلمات کلیدی

 در این بخش به صورت اختصاصی  google adwords keyword planner tool ( گوگل کیوورد پلنر) را توضیح می دهیم.

یکی از بهترین ابزار های یافتن کلمات کلیدی گوگل کیبورد پلنر است. چون این ابزار رایگان می باشد, به شما کلیدواژه پر رقابت بر اساس کشور و مناطق مختلف و همچنین بر اساس زمان و تاریخ را می دهد. اما به صورت مستقیم با گوگل ادوردز ارتباط دارد. برای دسترسی به آن باید اکانت تبلیغات گوگل بسازید. کیبورد پلنر برای مراحل اولیه تحلیل سئو سایت هم مناسب است.

روش پیداکردن کلمات کلیدی از طریق گوگل کیوورد پلنر

اول وارد اکانت ادوردز می شوید و از قسمت بالا ابزار Tools  رو انتخاب می کنیم و بعد از آن گزینه ی keyword planner رو بزنید :

کلمات کلیدی

۲ گزینه براتون باز میشه که باید find new keyword رو انتخاب کنید.

پیدا کردن کلمات کلیدی با کیوورد پلنر 

کلمات مد نظرتون رو در این قسمت تایپ کنید و  Get started رو کلیک کنید.

یافتن کلمات کلیدی

 در نهایت آمار های دقیقی از سرچ و همچنین کلمات کلیدی مشابه پر سرچ را به ما نشان می دهد که میتوانیم از آن ها به عنوان لیست کلمات مفید برای محتوا سازی استفاده کنیم. 

توضیح ابزار های سرچ دیگر را در صفحات مربوطه مطالعه کنید.

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *