ساخت اکانت دولوپر اپل (Apple Developer) برای انتشار اپ در اپل استور

اکانت دولوپر اپل
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

امروزه بازار اپلیکیشن های موبایل بسیار داغ است و با وجود اینکه در حال حاضر میلیون ها اپ مختلف در مارکت ها وجود دارد، روند تولید اپلیکیشن ها متوقف نشده و توسعه دهندگان در سرتاسر دنیا در حال تولید اپلیکیشن های کاربردی مختلفی هستند. امّا به عنوان یک برنامه نویس، اگر مایل باشید اپلیکیشن یا بهتر است بگوییم “حاصل دسترنج” خود را به جهان معرفی کنید، کاری که باید انجام دهید این است که اپلیکیشن خود را در یک مارکت جهانی مانند گوگل پلی یا اپ استور اپل منتشر کنید. پیش نیاز انتشار اپلیکیشن نیز داشتن اکانت دولوپر (حساب توسعه دهندگان) در این مارکت ها است. در این مقاله قصد داریم نحوه ساخت اکانت دولوپر اپل برای انتشار اپلیکیشن در App Store را در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

در حال حاضر تاپ سئو خدمات ساخت اکانت توسعه دهنده اپل را ارائه نمی دهد

آموزش ساخت اکانت دولوپر اپل

شما می توانید با داشتن یک اپل آیدی (Apple ID) به صورت رایگان یک حساب دولوپری اپل ایجاد کنید و توجه داشته باشید که اگر در حال حاضر اپل آیدی ندارید امکان ساخت حساب برای شما وجود نخواهد داشت. پس ابتدا باید یک Apple ID بسازید. بعد از ساخت اپل آیدی، می توانید مراحل زیر را برای ساحت حساب دولوپر خود طی کنید.

 1. به سایت دولوپر اپل (Apple Developer) مراجعه کرده و از بالای صفحه روی گزینه Account کلیک کنید.

appledev1

 1. در صفحه بعدی اطلاعات Apple ID خود را وارد کرده تا وارد حساب اپل خود شوید.

appledev2

 1. بعد از اینکه با موفقیت وارد حساب خود شدید، در صفحه بعد روی گزینه «Join the Apple Developer Program» کلیک کنید.

appledev3

 1. در صفحه بعدی شما می توانید کلیه اطلاعات در مورد انواع حساب های دولوپر اپل را ببینید. بعد از اینکه اطلاعات لازم را کسب کردید، روی دکمه Enroll در گوشه ی سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید.

appledev4

 1. در مرحله بعد شما باید نوع حساب مدنظر خود را انتخاب کنید. حساب Individual برای استفاده شخصی است که با استفاده از آن اپلیکیشن تحت نام خود شما منتشر خواهد شد. حساب Organization نیز برای شرکت هایی است که مایل هستند دسترسی حساب را در اختیار چند نفر بگذارند و اپلیکیشن را تحت یک نام شرکتی منتشر کنند. بعد از انتخاب نوع حساب روی دکمه Start Your Enrollment کلیک کنید.

appledev5

 1. حال باید آدرس ایمیل، نام و کشور خود را انتخاب کنید (امکان انتخاب کشور ایران وجود ندارد) و سپس نوع یا Entity type حساب خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر نوع شرکتی را برای ساخت اکانت دولوپر اپل انتخاب می کنید نیاز خواهد بود که اطلاعاتی در مورد شرکت خود را وارد کنید. پس از اتمام روی دکمه Continue کلیک کنید.

appledev6

 1. در صفحه بعدی از شما خواسته می شود اطلاعات تماس خود را وارد کنید.

appledev7

 1. بعد از وارد کردن اطلاعات از شما خواسته می شود قوانین دولوپر اپل را بخوانید و قبول کنید. تیک پذیرفتن را بزنید و روی دکمه Continue کلیک کنید.

appledev8

 1. در مرحله بعدی از ساخت اکانت دولوپری اپل ، از شما پرسیده می شود که آیا مایل هستید تمدید سالانه خودکار را برای حساب خود فعال کنید یا خیر. بعد از تصمیم گیری در این مورد روی دکمه Purchase کلیک کنید.

appledev9

 1. مجددا از شما خواسته می شود که اطلاعات اپل آیدی خود را وارد کنید. این کار را انجام داده و روی Sign In کلیک کنید.

appledev10

 1. نهایتا صفحه مربوط به اطلاعات خرید را وارد کرده و با کلیک روی Continue خرید (پرداخت ۹۹ دلار + مالیات) را انجام دهید.

appledev11

 1. تا ۲۴ ساعت بعد از خرید، اپل برای شما ایمیلی ارسال خواهد کرد و و اکانت دولوپر اپل شما تایید خواهد شد.
Share:

نظرات

یک نظر

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *