اشتباهات رایج Google Ads و نحوه ی رفع آن ها

google adwords mistake
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

google ads یکی از بهترین راه های کسب درآمد و بازاریابی در موتور های جستجو یا SEM می باشد. همان طور که قبلا درباره ی گوگل ادوردز به صورت کامل توضیح داده شد، علامت “ad ” یا به فارسی ” تبلیغ ” در کنار سایت ها همان تبلیغات کلیکی گوگل می باشد. مهم ترین سرویس تبلیغاتی گوگل، google ads می باشد که بزرگترین منبع درآمد این شرکت می باشد. تبلیغات google ads بسیار مفید می باشد اما برای به ثمر بخشیدن تبلیغ و افزایش CTA باید به نکات مهمی در بستن کمپین ها دقت کرد. در ادامه به توضیح بعضی از این نکات می پردازیم.

google ads

دستور کار تبلیغات گوگل برپایه گرفتن کلیک است. گاهی اوقات به سادگی  و با انجام دادن یک خطا ساده  که از دست رفته است ترافیک و کلیک بر روی وبسایت را از دست میدهید.ما در تیم تاپ سئو شما را با تمام این خطا ها آشنا میکنیم تا درصد اشتباه شما هنگام کار با google ads پایین بماند.

با یادگیری و اجتناب از این اشتباهات، می توانید به هدف نهایی خود نزدیک شوید – ترافیک بیشتری را به سایت خود هدایت کنید و اهداف بازاریابی برای کسب و کار خود را برآورده کنید.

برای ثبت تبلیغات گوگل  دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

تماس با ما

اشتباهاتی که توسط سفارش دهندگان در google ads رخ می دهد:

 • تبلیغات نامفهوم و غیر مرتبط

وقتی به کاربر به صورت گسترده تبلیغات نامفهوم و غیر مرتبط فرستاده می شود، باعث هدر رفتن کلیک ها می شود چون در بیشتر این موارد افراد به امید کسب و کار و یا برند دیگری هستند که بخاطر اشتباه سفارش دهنده، روی تبلیغ کلیک می کنند. همچنین نباید در کمپین google ads از کلمات کلیدی و جمله هایی که با نوع تبلیغ مرتبط نیست استفاده کرد. برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار کلیک کنید.

 • مشخص نشدن منطقه خاص

اگر کسب و کار شما مربوط به یک منطقه ی خاص می شود توجه داشته باشید که برای گرفتن کلیک به صورت کاملا هدفمند باید منطقه ی جغرافیایی را مشخص کنید و حتی از تبلیغ در سطح کشور یا استان پرهیز کنید.

عمولا ۲ نوع تبلیغ  وجود دارد ، در نوع اول افرادی را داریم که در تبلیغ گوگل تمرکز روی یک منطقه بسیار کوچک دارند، مثلا هدف فقط یک شهر میباشد. در نوع دوم تبلیغ، افراد تصمیم می گیرند که خیلی جدی و وسیع تر کار کنند، یعنی تبلغاتی را در سطح ملی با بین المللی داشته باشند.

پس در نظر گرفتن منطثه تحت پوشش برای تبلیغات بسیار اهمیت دارد. اگر شما صاحب یک کسب و کار محلی هستید، مثلا یک رستوران یا کافی شاپ ، بازار هدف شما در همان شهر و مناطق اطراف و نزدیک رستوران شما میباشد.

برای کسب و کارهای بزرگ تر که در طیف بیشتری از مناطق فعالیت میکنند، ایده خوبی است که یک منطقه جغرافیایی بزرگتر را در تبلیغات خود آزمایش کنند و بازخورد ها را مشاهده کنند. با این روش پی میبرند که فروششان در چه مناطقی میتواند ادامه داشته باشد و در چه مناطقی تماس و کلیک بیشتری میگیرند.

 • درج آدرس صفحه ی نامرتبط در تبلیغ

دقت کنید لینکی که به کمپین google ads برای تبلیغ می دهید باید کاملا مرتبط باشد. چون وقتی کاربر روی لینک کلیک می کند و وارد آن صفحه می شود باید به طور کامل به هدف خود برسد. ارجاع دادن کاربر به صفحه ی اصلی به امید پیدا کردن پیام مورد نظر ما یا محصول کار بسیار اشتباهی است و باعث هدر رفتن هزینه می شود.

 • بستن کمپین های نامحدود و بدون کنترل هزینه

برای کمپین های تبلیغاتی google ads بهتر است به صورت دستی هزینه ی هر کلیک را مشخص کنیم، چون قیمت هر کلمه متفاوت است و ممکن است یک کلمه هزینه ی بسیار بالایی داشته باشد. بنابراین باید برای کمپین برنامه ریزی کرده و بودجه بندی روزانه مشخص کنیم. در همین راستا پیشنهاد می کنیم بر روی “کلمات کلیدی بلند” تمرکز کنید چون کلمات کوتاه از نظر google ads گران تر می باشد.

 • استفاده نکردن از کلمات کلیدی در متن تبلیغ google ads 

از کلمات کلیدی ای که برای رسیدن کاربر به سایت خود استفاده کرده اید حتما در متن و شعار تبلیغاتی هم استفاده کنید. چون عدم استفاده از آن ها باعث کاهش نمره ی کیفی در google ads می شود.

 • عدم وجود کلمات کلیدی منفی

کلمات کلیدی منفی این کمک را می کند که جستجوگر های نامرتبط نتوانند بر روی تبلیغ google ads کلیک کنند در این صورت هزینه هدر نمی شود. مثلا اگر نمی خواهید محصول یا کالای خود را به صورت رایگان در اختیار کاربرها قرار دهید از لغات منفی ” ارزان ” و ” مجانی ” استفاده کنید.

در Google Ads، ضروری است که فهرست کلمات کلیدی منفی مربوط به کسب و کار خود را بر اساس نیاز روز و جستجوی مردم حداقل در هر هفته افزایش دهید.

شما باید با یک لیست استاندارد از کلمات کلیدی منفی مربوط به کسب و کار خود داشته باشید، این کلمات را با استفاده از ابزارهای آنلاین مانند kwfinder و keyword planner و همچنین پیشنهاد های گوگل تهیه کنید . این کلمات کلیدی اگر به درستی انتخاب شوند به میزان قابل توجه ای هزینه های مصرفی شما در تبلیغات گوگل را کاهش میدهند، زیرا این لغات به تبلیغات شما اعتبار بخشیده و نرخ کلیک کاربر را افزایش میدهند.

 • انتخاب display work برای شبکه های تبلیغاتی

هنگامی که یک کلمه کلیدی را برای تبلیغ هدف قرار می دهید، باید این تبلیغات در گوگل و شبکه هایی که انتخاب میکنید اتفاق بیفتد. اگر Display Network را انتخاب کنید، Google سعی خواهد کرد آگهی شما را در وبسایت های مربوطه قرار دهد، اما به افرادی که به طور فعال در شبکه و محدوده جستجوی شما نیستند، تبلیغاتی نشان نمیدهد. از این رو انتخاب Display Network برای شما هدر رفتن سرمایه تان را در پی دارد، زیرا شما ترافیک واقعی و لازم را دریافت نمیکنید.

نکته : هنگام تنظیم کمپین، شبکه های جستجو را بر حالت پیش فرض را انتخاب کنید.

 • عدم استفاده از بهترین لیست کلمات کلیدی PPC 

پس از این که لیست اولیه کلمات خود را آپلود کردید، به عبارت جستجو در زبانه کلمات کلیدی بروید و به جست و جوی کلمات کلیدی دقیق تری که کاربران سرچ میکنند و به شما پیشنهاد داده میشود ، بپردازید. این کلمات بسیار با ارزش و اعتبار هستند و در سری های بعد تبلیغات خود میتوانید از آنها استفاده کنید زیرا با وجود آنها نحوه سرچ کاربران به خوبی دستتان می آید.

 •  ایجاد تنها یک آگهی تبلیغاتی

یکی دیگر از اشتباهات معمول Google Ads  این هست که فقط فقط یک آگهی در هر گروه تبلیغاتی یا فقط یک آگهی ایجاد کنید. اگر می خواهید میزان تبدیل خود را افزایش دهید و هزینه ها را کاهش دهید، مهم است که چندین آگهی در هر گروه تبلیغاتی داشته باشید.

باتوجه به اینکه شما از یک عنوان و توضیحات در تمام تبلیغات خود استفاده می کنید، مهم است که چندین آگهی مختلف داشته باشید و عنوان و توضیحات متفاوت و آنها را آزمایش کنید تا بفهمید که کدام یک از آنها بیشترین و بهترین باز خورد را به شما میدهد. هنگامی که یک آگهی برنده و عالی پیدا میکنید، میتوانید از همان در تمام تبلیغات خود استفاده کنید.

نکته: هدف گذاری بهتر است برای حداقل ۲ تا آگهی متفاوت در یک گروه تبلیغاتی باشد.

 • عدم استفاده از افزونه های google ads

گوگل به شما اجازه می‌دهد که امکانات کاربردی و فوق‌العاده دیگری را هم به متن اصلی تبلیغ خود اضافه کنید. این امکانات ضافه همان افزونه‌های تبلیغات گوگل یا Ad Extensioans هستند. افزونه گوگل ادوردز به شما اجازه می‌دهد تا اطلاعات بیشتری از خدمات و محصولات خود را به کاربران ارائه دهید و کاربران با استفاده از آن‌ها می‌توانند سریع‌ تر به اهداف خود برسند.

مهم‌ترین مزیت افزونه‌های ادوردز این است که با استفاده از آن متن تبلیغ شما برجسته‌تر خواهد شد که همین مزیت موجب می‌شود تا متن شما نسبت به رقبایتان کلیک بیشتری دریافت کند. همچنین، اکستنشن‌ها متن تبلیغ شما را جذاب‌ تر کرده و علاوه بر کاهش هزینه‌ها، رتبه تبلیغ شما را بالاتر خواهند برد.اما همه چیز به اینجا ختم نمی‌شود! کلی مزیت دیگر در استفاده از این افزونه‌ها وجود دارد که دانستن آن‌ها واجب و ضروری است!

یکی از مهم‌ترین کارهایی که در تبلیغات گوگل و بخصوص پس از راه‌اندازی آن باید انجام دهیم، کاهش هزینه‌های تبلیغات گوگل است. یکی از بهترین راهکارها استفاده از همین افزونه‌های ادوردز است. افزونه‌هایی که امتیاز شما را افزایش می‌دهند که در نتیجه آن، هزینه‌های شما کاهش خواهد یافت.

همچنین امکاناتی که این افزونه‌ها در اختیار ما قرار می‌دهند بسیار جذاب و موثر است. شما می‌توانید شماره تماس خود را به تبلیغ اضافه کنید، می‌توانید چند لینک از سایت خود را در تبلیغ قرار دهید، می‌توانید تخفیف‌های خود را اعلام کنید و کلی مزایای دیگری که با استفاده از این اکستنشن‌ها نصیب شما خواهد شد!

به گفته خود گوگل، هر افزونه به تنهایی می‌تواند تا ۱۵% نرخ کلیک تبلیغ شما را افزایش دهد!

 • انتخاب کلید واژه ضعیف

یکی از رایج ترین و شاید مرگبارترین اشتباهات تبلیغات Google ، انتخاب کلید واژه اشتباه و ضعیف برای تبلیغات در کسب و کار شما میباشد. انجام تحقیقات برای انتخاب کلمه کلیدی اگر با دقت کافی صورت نگیرد. نمیتوانید بازخورد خوبی را از تبلیغات گوگل داشته باشید در نتیجه هزینه های شما هدر خواهد رفت.

نکته : کلمات کلیدی مناسب و پر جست و جوی کسب و کار خود را بیابید تا نرخ کلیک CTR پس از تبلیغ رفتن با گوگل اوردز بالا باشد.

اشتباهات رایج در google ads

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

topseo logo

با توجه به پیشرفت روزافزون علم اینترنت و افزایش رقابت‌های تجاری در دنیای وب، متخصصین ما گرد هم آمده‌اند تا تمام تجربه، تخصص، سابقه و تلاش خود را در جهت آسان‌تر کردن مسیر هدف و رشد شما بگذارند و تمام سعی ما بر این است تا شما در مدت‌زمان کوتاه به بالاترین حد خود برسید.

خبرنامه

برای آگاهی از جدیدترین اخبار و مقالات تاپ سئو ایمیل خود را وارد کنید.