بک لینک چیست؟ خرید بک لینک واقعی و معتبر

خرید بک لینک
زمان مطالعه: ۱۱ دقیقه

بک لینک یکی از پر کاربرد ترین و مهم ترین بخش های فرآیند سئو و بهینه سازی سایت است. اهمیت بک لینک سازی و دریافت لینک های خارجی معتبر برای رشد سایت ها بر هیچ کس پوشیده نیست، امّا اگر به تازگی پا به عرصه سئو گذاشته اید یا جدیدا برای خود سایت ساخته اید، ممکن است با بک لینک ها آشنایی چندانی نداشته باشید. در این مقاله قصد داریم تمام نکات ریز و درشت در مورد بک لینک ها و لینک های خارجی را در اختیار شما قرار داده و راهی برای خرید بک لینک واقعی و معتبر را به شما معرفی کنیم. اگر مایل هستید با جادوی بک لینک سایت خود را متحول سازید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

بک لینک چیست؟

به طور خلاصه و به بیانی ساده، بک لینک ها هر لینکی هستند که از یک صفحه وب به وب سایت یا صفحه شما اشاره می کنند. هرچه تعداد این لینک ها بیشتر باشد، میزان محبوبیت و شناخته شدن سایت شما بیشتر می شود. امّا توجه داشته باشید، در حالی که بک لینک های خوب می توانند موجب رشد و بهبود رتبه شما در نتایج گوگل شوند، بک لینک های بد می توانند اثر کاملا عکس داشته، به وب سایت شما ضرر برسانند و یا حتی موجب پنالتی شدن وب سایت شما شوند!

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد پکیج های بک لینک و آشنایی با تعرفه ها با ما تماس بگیرید

تماس تلفنی با شماره ثابت: ۰۵۱۳۸۸۴۸۵۰۸ و شماره موبایل: ۰۹۱۰۷۲۵۴۸۶۱

از آن جایی که این روزها همه از اهمیت بسیار بالای بک لینک ها برای سئو سایت با خبر هستند، بک لینک سازی به یک ترند داغ تبدیل شده است و حتی بسیاری از افراد به خرید بک لینک روی آورده اند. امّا همانطور که گفته شد، بک لینک های بد و اسپم نه تنها هیچ کمکی به سایت شما نمی کنند، بلکه سئو سایت شما را تخریب نیز می کنند. به همین دلیل اگر قصد دارید به خرید بک لینک و بک لینک های پولی روی بیاورید، باید حتما توجه داشته باشید که لینک های معتبر و با کیفیت برای سایت خود تهیه کنید. در ادامه با معرفی ویژگی های بک لینک خوب شما را در کار ساخت بک لینک کمک خواهیم کرد.

انواع بک لینک – تفاوت بین لینک های Dofollow و Nofollow

dofollow and nofollow

موتورهای جستجو سایت شما را بر اساس لینک هایی که به آن اشاره می کنند و کیفیت آن لینک ها قضاوت می کند. به همین دلیل، بک لینک یا لینک خارجی که سایت شما دریافت می کند می تواند روی سئو سایت شما و جایگاه شما در گوگل تاثیر زیادی داشته باشد.

برای اینکه کاملا تفاوت بین لینک های فالو و نوفالو را درک کنیم، لازم است ابتدا توضیحاتی در مورد نحوه کارکرد لینک ها و جایگاه آن ها در سئو را در اختیار شما قرار دهیم.

زمانی که یک صفحه لینکی را دریافت می کند، آن صفحه امتیاز سئو دریافت می کند. اگر لینک ها را به صورت امتیاز در نظر بگیریم، با بیشتر شدن لینک ها، امتیاز شما نیز بیشتر می شود.

گوگل تمام این امتیازات را زیر نظر دارد، تعداد لینک های ورودی به هر صفحه را می شمرد و در نظر می گیرد که لینک ها از چه صفحاتی دریافت شده اند. پس زمانی که گوگل می بیند صفحات زیادی در حال اشاره کردن به یک صفحه خاص هستند، آن صفحه را مهم در نظر می گیرد و آن را در نتایج جستجو نمایش می دهد.

برای اندازه گیری امتیاز لینک ها، گوگل فرمولی را با عنوان PageRank دارد. با استفاده از این معیار، گوگل امتیاز لینک ها را سنجیده و بر اساس آن ها به یک صفحه رنک می دهد.

حال برای تعریف لینک های فالو (Follow یا Dofollow) می توانیم بگوییم:

لینک های فالو لینک هایی هستند که برای صفحه ای که به آن اشاره می کنند امتیاز محسوب می شوند، به آن اعتبار می بخشند و موجب بهبود سئو و رنک آن صفحه می شوند.

از طرفی دیگر، لینک های نو فالو لینکی هستند که برای پیجی که به آن اشاره می کنند امتیاز محسوب نمی شوند، موجب بهبود رنک پیج نشده و تاثیری روی جایگاه صفحه هدف در نتایج گوگل ندارند. در واقع، یک لینک نوفالو به موتورهای جستجو می گوید که هنگام دنبال کردن این لینک ها به صفحه هدف اعتباری نبخشند.

ساختار یک لینک فالو:

<a href=”http://www.google.com/”>Google</a>

ساختار یک لینک نوفالو:

<a href=”http://www.google.com/” rel=”nofollow”>Google</a>

تفاوت بین لینک های فالو و نوفالو باید در بحث خرید بک لینک و همچنین در زمینه استفاده از آن برای در سایت خود نیز در نظر گرفته شود. اگر مخاطبین و خوانندگان خود را در مقاله و هر بخش از سایت خود به سایت دیگری ارجاع بدهید، با استفاده از یک لینک فالو در واقع به آن سایت اعتبار و قدرت بخشیده اید. به همین دلیل خیلی از وب سایت ها کلیه لینک های خارجی خود را در حالت nofollow قرار می دهند که امتیازی به وب سایت های دیگر داده نشود.
اما این روش ممکن است از نظر گوگل زیاد پسندیده نباشد و طبیعی به نظر نرسد، چراکه یک وبسایت خوب از اینکه در مقالات خود به وب سایت منبع و معتبری لینک و اعتبار بدهد ترسی ندارد و به طورکلی روند لینک سازی طبیعی به همین نحو است. پس حتما در لینک های خارجی خود و در هنگام خرید بک لینک به dofollow یا nofollow بودن آنها دقت کنید.

اهمیت بک لینک برای سئو سایت

در مورد اهمیت بک لینک برای شما توضیحاتی ارائه دادیم و گفتیم که چگونه با بک لینک سازی یا خرید بک لینک می توانید سئو سایت خود را بهبود دهید. امّا ممکن است مایل باشید بدانید بک لینک ها چگونه به سایت شما اعتبار می بخشند. در ادامه، دلایل اهمیت بک لینک را برای شما شرج می دهیم.

کمک به برندینگ و بهبود میزان شناخته شدن شما

قطعا گرفتن بک لینک از سایت های معتبر و با آتوریتی بالا روی سئو سایت شما تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت. امّا در کنار بهبود سئو سایت، دیده شدن نام و برند شما در سایت های معتبر موجب بهبود برندینگ شما شود. وقتی که نام شما توسط کاربران در سایت های بزرگ دیده شود، در ذهن کاربران این برداشت ایجاد می شود که برند شما هم رده سایر برند های بزرگ است.

بهبود رنک ارگانیک

بک لینک ها به شما کمک می کنند که در موتورهای جستجو رنک بهتری بگیرید.

اگر محتوای شما از سایر سایت ها لینک دریافت کند، رنک محتوا در نتایج جستجوی گوگل به صورت طبیعی بهبود خواهد یافت. در زمینه بک لینک سازی یا خرید بک لینک باید هدف شما دریافت لینک روی تمامی صفحات به علاوه هوم پیج سایت شما باشد.

ایندکس سریع تر صفحات سایت

ربات های موتور جستجو با دنبال کردن بک لینک های موجود در سایر سایت ها، صفحات جدید را کشف می کنند و آن ها را ایندکس می کنند. امّا اگر سایت شما بک لینکی نداشته باشد، کار پیدا کردن محتوای سایت شما برای ربات ها سخت تر خواهد شد و در نتیجه ممکن است صفحات شما دیرتر ایندکس شوند. اگر سایت شما تازه تاسیس باشد، بک لینک ها می توانند به سایت شما کمک کنند تا سریع تر و راحت تر توسط ربات ها پیدا شوند.

افزایش ترافیک ارجاعی

یکی از مهم ترین فواید بک لینک سازی یا خرید بک لینک این است که برای شما ترافیک ارجاعی می سازند. کاربری که در حال خواندن یک مقاله است، ممکن است روی لینک هایی که در این مقاله وجود دارد کلیک کند و اگر یکی از آن لینک ها لینک سایت شما باشد، بدین ترتیب روی سایت شما ترافیک ایجاد خواهد شد. از آن جایی کاربران معمولا با خواست و اراده خود روی لینک ها کلیک می کنند، امکان اینکه زمان طولانی تری روی صفحه شما بمانند بیشتر خواهد بود.

بک لینک خوب و بک لینک بد

بک لینک

همان طور که گفتیم، هر بک لینکی خوب نیست و بک لینک بد نه تنها به سئو سایت شما کمک نکرده بلکه موجب بدتر شدن اوضاع سایت شما نیز می شود!

به طور کلی، بک لینکی ارزش دارد که از سایت های معتبر و یا دومین آتوریتی بالا گرفته شود. ویژگی های یک بک لینک خوب شامل موارد زیر می شود:

 • سایتی که به شما لینک می دهد مرتبط با حوزه کاری شما باشد
 • لینک از داخل یک مقاله بلند، با کیفیت و با ارزش دریافت شود
 • بهتر است که لینک در دل محتوا واقع شده باشد
 • برای سئو سایت بهتر است لینک ها follow باشند. اگرچه، لینک های nofollow هم با وجود اینکه روی سئو تاثیر مستقیم ندارند، امّا با افزایش ترافیک ارجاعی می توانند برای شما مفید باشند
 • بهتر است که بک لینک از طرف نویسنده محتوا اضافه شده باشد
 • بک لینک از وب سایتی دریافت شود که دومین آتوریتی (Domain Authority) بالایی داشته باشد
 • آنکر تکست بک لینک عبارتی باشد که به صفحه هدف مرتبط باشد و جزو کلیدواژه های مدنظر شما باشد

از طرفی دیگر، بک لینک های بد ویژگی های زیر را دارند:

 • بک لینک از سایتی دریافت شود که با حوزه سایت شما نا مرتبط است
 • بک لینک در صفحه ای باشد که دارای محتوای بی ارزش و اسپم باشد
 • زیاده روی در دریافت لینک از یک سایت و استفاده بیش از حد از لینک شما در فوتر سایت های دیگر
 • دریافت لینک از یک سایت با دومین آتوریتی پایین
 • ساختن شبکه وبلاگی فیک و دریافت بک لینک از آن ها
 • خرید بک لینک پولی از وب سایت های بی ارزش و بی اعتبار
 • بک لینک هایی که از طریق CSS داده می شوند یا مخفی هستند
 • بک لینک ها با آنکر تکستی که کلیدواژه ها در آن به صورت اسپم گونه جای داده شده باشند
 • لینک هایی که از سمت ویجت ها گرفته می شوند مناسب نیستند و باید حتما نوفالو شوند

شاخص های بررسی کیفیت بک لینک های خوب

بک لینک

باید در نظر داشته باشید که سئو سایت یک کار کاملا تخصصی است. متاسفانه برخی از موسسات سئو صرفا هر بک لینکی را خوب در نظر می گیرند و با تصور اینکه هرچه بک لینک بیشتر باشد بهتر است، ممکن است اعتبار و جایگاه سایت شما را به طور کلی تخریب کنند! از طرف دیگر، اگر قصد دارید که کار بک لینک سازی سایت را خودتان انجام دهید، باید شاخص های کیفی را در نظر بگیرید و از ساخت یا خرید بک لینک بی کیفیت خود داری کنید. در ادامه به شما شاخص هایی را معرفی می کنیم که با در نظر گرفتن آن ها می توانید کیفیت بک لینک ها را بررسی کنید.

 1. مرتبط بودن بک لینک ها – مهم ترین فاکتور برای بررسی کیفیت بک لینک ها، مرتبط بودن حوزه و محتوای سایت لینک دهنده به سایت شما است. منظور از مرتبط بودن حوزه این است که موضوع سایتی که به شما لینک می دهد باید با موضوع سایت شما مرتبط باشد. اگر احساس می کنید بک لینک های دریافتی از سایتی وارد شده است که هیچ ارتباطی با شما ندارد و کاملا نا مرتبط است باید آن ها را لغو کنید.
 2. ارزشمند بودن لینک برای کاربر – بک لینک با ارزش بک لینکی است که در ساخت آن کاربر نیز در نظر گرفته شده باشد و فقط برای ربات های گوگل ساخته نشده باشد. این لینک ها باید کاربر را به صفحه ای که کاربر می خواهد هدایت کنند، باید برای کاربر مفید باشند و دقیقا همان چیزی را ارائه دهد که کاربر انتظارش را داشته است.
 3. ارزش و اعتبار صفحه لینک دهنده – لینکی که از یک سایت ارزشمند و معتبر دریافت شود به سایت شما ارزش و اعتبار می بخشد. از طرفی دیگر، دریافت بک لینک از سایت های بی کیفیت و بی ارزش چیزی جز بی اعتباری برای شما به ارمغان نخواهند آورد. باید حتما اعتبار دامنه و وضعیت فعلی سایت لینک دهنده را در نظر بگیرید.

روش بک لینک سازی یا خرید بک لینک

خرید بک لینک

حال که کاملا با ماهیت بک لینک ها آشنا شدید، ممکن است سوال بعدی شما این باشد که چگونه می توان برای سایت خود بک لینک با کیفیت به دست آورد. همان طوری که گفته شد، طبیعی ترین و بهترین حالت این است که سایت های معتبر با خواست خود به سای شما لینک دهند، ولی چنین چیزی برای سایت های تازه کار امکان پذیر نباشد، زیرا سایت های معتبر معمولا به سایت های با اعتبار کمتر لینک نمی دهند. با در نظر گرفتن این مسئله، چگونه می توان برای سایت خود بک لینک خرید؟ آیا امکان خرید بک لینک با کیفیت وجود دارد؟ در ادامه، پاسخ این سوال ها در اختیار شما قرار می دهیم.

روش های دریافت بک لینک با ارزش و طبیعی

 1. نوشتن مقاله کامل و غنی – اگر می خواهید سایت ها به شما لینک دهند، باید دلیلش را برای آن ها ایجاد کنید و بهترین دلیلی که می تواند یک سایت را مجاب کند که به شما لینک دهد داشتن یک مقاله عالی و تمام و کمال است. مقاله شما باید حل کننده یک مشکل خاص باشد. با دیدی منحصر به فرد به مسئله نگاه کند، خوانا وکاربر پسند باشد و نیاز کاربران را برطرف کند. احتمال اینکه چنین مقاله ای بک لینک دریافت کند بسیار بالا خواهد بود.
 2. نوشتن پست های مهمان – یک استراتژی لینک سازی این است که روی بلاگ سایر سایت ها به عنوان مهمان پست بنویسید. این استراتژی guest blogging نام دارد. از این راه می توانید در مقاله ای که برای سایت مدنظر نوشته اید لینکی برای سایت خود قرار دهید.
 3. گفتگو در انجمن ها – با ساخت اکانت در انجمن ها و قرار دادن آدرس سایت خود در آن ها می توانید برای وب سایت خود بک لینک بسازید.
 4. ثبت نظر برای سایر مطالب – زمانی که یک مقاله مرتبط با سایت خود را می خوانید، می توانید با ثبت نظر برای آن و درج لینک سایت خود در نظر برای سایت خود بک لینک بسازید.

ممکن است با شنیدن «خرید بک لینک» تصور کنید بک لینکی که برای آن پول پرداخت می شود بی ارزش است و از سایت های بی اعتبار دریافت می شود. در حالی که بک لینک های پولی بی ارزش بسیار زیاد هستند، امکان خرید بک لینک هایی وجود دارد که کاملا با ارزش هستند، از سایت های معتبر و مرتبط دریافت می شوند و لینک های فالو هستند. تیم تاپ سئو، به عنوان یکی از برترین ارائه دهندگان پکیج های بک لینک معتبر به شما این امکان را می دهد که با هزینه ای مناسب برای سایت خود خرید بک لینک داشته باشید و این اطمینان خاطر را داشته باشید که بک لینک ها کاملا با اعتبار هستند و تاثیر کاملا مثبتی روی سئو سایت شما خواهند داشت.

پکیج برنزی

۱

 • ۵۰ سایت وبلاگی وبلاگ های معتبر فارسی
 • وبلاگ های معتبر خارجی
 • فالو آتوریتی بالا
 • امکان درج کلمه کلیدی دلخواه
 • ۲۵ هزار تومان

پکیج نقره ای

۲

 • ۵۰ لینک از وبسایت های معتبر با آتوریتی بالا
 • فالو ، نوفالو
 • امکان درج کلمه کلیدی
 • امکان ساخت سایت به صورت رایگان
 • ۵۰ هزار تومان

پکیج طلایی

۱

 • ۵۰ لینک قدرتمند از دامنه های edu و org دارای آتوریتی بالا
 • فالو ، نوفالو
 • لینک با کلمه کلیدی
 • لینک سازی توسط تیم تاپ سئو
 • ۷۵ هزار تومان

اشتباهات رایج در مورد بک لینک ها

اشتباهات رایج

با وجود اهمیت بسیار بالای بک لینک ها در سئوی سایت، تصورات و باور های غلطی بین صاحبان وب سایت ها و سئو کاران تازه کار شکل گرفته است. این باورهای غلط می تواند نهایتا منجر به آسیب به سئو سایت شود، در نتیجه رفع ابهامات در مورد بک لینک ها ضروری است. در ادامه برخی از این اشتباهات رایج را نام می بریم.

بک لینک همان تبلیغات پولی است!

بسیار از افراد تصور می کنند که بک لینک ها در واقع همان تبلیغات پولی هستند که در سایت های دیگر می بینند و فرض می کنند که با پرداخت هزینه ای مشخص می توان تعداد زیادی بک لینک دریافت کرد. این در حالی است که بک لینک فرای یک متن بلیغاتی هستند و قطعا بک لینک واقعی و طبیعی با پرداخت هزینه به دست نمی آید.

هرچه بک لینک بیشتر باشد بهتر است!

در زمینه بک لینک ها این کیفیت است که اهمیت بالایی دارد، نه کمیت! سایت های بسیار زیادی وجود داشته اند که هزاران بک لینک بی کیفیت از سایت های بی ارزش دریافت کرده اند و سپس دچار پنالتی گوگل شده اند.

لینک های نوفالو هیچ ارزشی ندارند!

درست است که لینک های نوفالو به سایت هدف ارزش و امتیاز منتقل نمی کنند، امّا به هر حال پلی برای انتقال کاربران یک سایت به سایت دیگر هستند. کاربرانی که از طریق یک لینک به سایت شما وارد می شوند ترافیک سایت و بازدید آن را بالا می برند و این مسئله خود روی سئو سایت شما تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

سخن پایانی

به طور کلی، هدف نهایی گوگل جلب رضایت کاربر است. اگر سایت شما به بهترین نحو رضایت کاربران را جلب کند، بی شک رضایت گوگل را نیز به دست می آورد. زمانی که گوگل از شما راضی باشد، سایت شما نیز به مرور زمان رنک خوب، اعتبار، ارزش و ورودی بیشتر دریافت می کند. در زمینه ساخت بک لینک و بررسی بک لینک های خود نیز باید همین اصل را در نظر بگیرید و اساس کار خود قرار دهید. امکان خرید بک لینک همیشه وجود دارد، ولی قطعا با ارزش ترین بک لینک لینکی است که به صورت طبیعی حاصل می شود. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود.

برای دریافت مشاوره سئو سایت و یا بررسی وضعیت بک لینک های خود می توانید همیشه روی کمک کارشناسان تیم تاپ سئو حساب کنید. 

برای دریافت مشاوره رایگان در مورد پکیج های بک لینک و آشنایی با تعرفه ها با ما تماس بگیرید

تماس تلفنی با شماره موبایل: ۰۹۱۰۷۲۵۴۸۶۱

Share:

نظرات

۴ نظرات

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *