۱۳ پیش بینی برای وضعیت سئو در سال ۲۰۱۹

سئو در سال 2019
زمان مطالعه: ۷ دقیقه

تا امروز تقریبا دو ماه از سال ۲۰۱۹ گذشته است و اگر تا امروز به فکر بروز رسانی تکنیک های سئو خود نبوده اید، بهتر است هرچه زودتر شروع کنید! ۱۳ پیش بینی که ما در این مقاله برای شما جمع آوری کردیم، وضعیت سئو در سال ۲۰۱۹ و همچنین در سال نو شمسی را بررسی خواهد کرد و با استفاده از آن ها می توانید سایت خود را برای هر تغییری آمده کرده و بهترین استراتژی سئو را در پیش بگیرید. این پیش بینی ها شامل موارد زیر می شوند که در ادامه در مورد آن ها توضیح خواهیم داد.

۱. پاسخ دادن به سوال ها ترافیک بیشتری برای شما به ارمغان می آورد

وقتی که کاربر یک عبارت سوالی را سرچ می کند، باکسی با عنوان People Also Ask در نتایج جستجو نمایش داده می شود که سوالات و پاسخ های مرتبط را نمایش می دهد. گرچه این باکس بیشتر در سرچ انگلیسی استفاده می شود، ولی گفته می شود با به کار بردن Structured Data می شود در چنین باکسی حضور پیدا کرد. در سال ۲۰۱۸ این باکس به نحو انفجار گونه ای پر طرفدار و پر اهمیت شد.

هدف گوگل این است که به سوالات پاسخ دهد و می خواهد این کار را روی دستگاه های مختلف انجام دهد و از همین سو وب سایت هایی را بالا می برد که پاسخ های مختصر و مفید و ساختارمند فراهم کنند. برای سئو در سال ۲۰۱۹ روی فراهم کردن پاسخ های طبیعی تمرکز کنید و از این طریق برای کاربران اعتبار برند خود را بالا ببرید.

۲. بهینه سازی برای جستجوی گفتاری همچنان بی فایده خواهد بود!

سرچ گفتاری

راس جونز یکی از متخصصان سئو Moz در این خصوص می گوید که مانند قبل جستجوی گفتاری یا Voice Search همچنان نقطه ی تاریکی برای ما باقی خواهد ماند و بهینه سازی برای آن همچنان بی فایده خواهد بود. تنها کاری که برای جستجوی گفتاری می توان کرد این است که با استفاده از داده های ساختار یافته برای Features Snippet ها سایت خود را بهینه کنید تا شاید بتوانید در جستجوی گفتاری هم موفق باشید. البته باید در نظر بگیرید که فعلا جستجوی گفتاری برای سرچ انگلیسی پر کاربرد است و هنوز برای زبان فارسی گسترش نیافته است.

۳. تمرکز روی دستگاه موبایل برای سئو در سال ۲۰۱۹

باید بگوییم که اگر برای سال جدید تصمیم گرفته اید که نسخه موبایل وب سایت خود را بهبود بدهید، باید بگوییم همین الان هم خیلی دیر شده است! تقریبا تمامی ویژگی های گوگل با در نظر گرفتن موبایل به عنوان الویت طراحی شده اند. علاوه بر این، در ماه های گذشته ایندکس شدن سریع تر روی موبایل گسترش پیدا کرده است.

در نتیجه، اگر قصد دارید سئو سایت خود را تکانی بدهید، یکی از پیش بینی ها برای سئو در سال ۲۰۱۹ این است که سرچ موبایلی بیش از قبل اهمیت خواهد داشت، پس بهتر است برای آن آماده باشید.

۴. پر رنگ تر شدن SERP features در جستجوی ارگانیک

serp features

باید انتظار داشته باشید که گوگل بیش از پیش راه هایی را پیدا کند که جستجوی ارگانیک را با فیچر های خودش جایگزین کند. SERP Feature ها روش هایی مدرن برای نمایش دادن اطلاعات در نتایج جستجو هستند که به جای شیوه سنتی نمایش داده ها استفاده می شوند. همان طور که برای یافتن اطلاعاتی مانند دمای هوا، پروازهای یک فرودگاه و … این شیوه های مدرن سایت های سنتی را جایگزین کرده اند، پیش بینی می شود که این روند همچنان ادامه پیدا خواهد کرد. در نتیجه پیشنهاد می شود که با استفاده از Structured Data سایت خود را برای SERP feature آماده کنید.

۵. نتایج ویدئویی پر رنگ تر خواهند شد

فیچر های گوگل برای محتوای ویدئویی شامل Featured Videos، Video Carousels و Suggested Clips می شوند. این فیچر تا حد بسیار زیادی سرچ های “چگونه” یا How-to را تحت سلطه خودشان قرار داده اند.

اگر در حوزه انواع آموزش ها و دستورالعمل های مختلف فعالیت دارید، از نقش پر رنگ ویدئو ها برای سئو در سال ۲۰۱۹ به هیچ وجه غافل نشوید.

۶. نتایج جستجو تعاملی تر خواهند شد

شروع نتایج جستجوی تعاملی با باکس های People Also Ask بود. بسته به سوالی که پرسیده می شود، دو یا سه سوال دیگران در این باکس به نمایش در خواهد آمد. این سوال ها باعث می شوند که تعاملات کاربر با نتایج جستجو بیشتر و طولانی تر شود و از این سو گوگل فرصت بیشتری برای یافتن هدف اصلی کاربر خواهد داشت.

۷. اهمیت بیشتر سئو محلی برای کسب و کارها

local seo

گوگل به پرسیدن سوال در مورد کسب و کار شما ادامه خواهد داد و سوال های او شخصی و شخصی تر خواهد شد. گوگل این کار را برای بیشتر خدمت کردن به مشتری ها انجام خواهد داد.

آیا این کسب و کار قابل دسترس است؟ جو محیط کسب و کار شما چگونه است؟ چقدر تمیز است؟ چه نوع نورپردازی دارید؟ و غیره.

اگر گوگل بتواند چنین اطلاعات دقیقی را در مورد کسب و کارها به دست اورد، در نتیجه می تواند کمتر به سیگنال های وب سایت شما وابسته باشد و اطلاعات بسیار دقیق و درست تری را برای کاربران به نمایش بگذارد. پیش بینی می شود که اهمیت سئو محلی برای سئو در سال ۲۰۱۹ بسیار بالا خواهد بود.

۸. نزدیکی محل کسب و کار به کاربر همچنان فاکتور رنک دهی مهمی برای سئو محلی خواهد بود

در گزارشات اخیر وب سایت Moz در زمینه سئو محلی عنوان شد که در سرچ محلی، گوگل روی نزدیکی محل کسب و کار به کاربر تمرکز زیادی دارد و بیشتر اوقات فاصله را نسبت به کیفیت در اولویت قرار می دهد. پیش بینی می شود که این مساله نقش بسیار پررنگی برای سئو در سال ۲۰۱۹ داشته باشد.

تمرکز روی فاصله تا مقصد می تواند به بعضی از کسب و کارها کمک زیادی کند، امّا به استثنای مواقع اضطراری، اکثر کاربران ترجیح می دهند که کیفیت مد نظر قرار بگیرد، نه صرفا نزدیکی محل به آن ها!

۹. افزایش سرچ های پولی در سئو محلی

چیزی که باید در سال جدید منتظرش باشید این است که بخش نقشه های محلی در نتایج جستجو بیشتر و بیشتر تحت تاثیر سرچ های پولی قرار گیرد؛ هم از طریق AdWords و هم از طریق روش های جدید تر گوگل.

باید در نظر بگیرید که این فضا بیش تر از پیش رقابتی خواهد شد و باید این مسئله را برای سئو محلی خود در نظر بگیرید.

۱۰. تست سرچ های پولی برای جستجوی گفتاری

گوگل و آمازون دارند به سمت تولید نمایشگرهایی می روند که با استفاده از آن ها بتوانند راحت تر تبلیغات پولی را در سرچ های گفتاری قرار دهند. جالب است که ببینیم آن ها چگونه سعی خواهند کرد که این نمایشگرها را به خانه ها ببرند و چگونه تبلیغات را در آن ها نمایش می دهند.

به هر حال این حرکت های جدید بیشتر روی سئو در سال ۲۰۱۹ برای سرچ های انگلیسی تاثیر خواهد داشت و خیلی زود است که در مورد آن ها برای سرچ فارسی صحبت کنیم.

۱۱. بازاریابان تمرکز بیشتری را روی نتایج جستجو قرار خواهند داد

گوگل

از آن جایی که گوگل تمام تلاش خودش را می کند که برای کاربران پاسخ فراهم کند و آن ها را بیشتر در صفحه نتایج جستجو نگه دارد، پیش بینی می شود که تمرکز بیشتری روی نتایج جستجو و تحلیل آن ها لحاظ شود.

امروزه موتورهای جستجوی بیشتری مانند Google Shopping، Google Jobs، Google Flights و یا Google Hotels معرفی شده اند. علاوه بر این، محتواهای عمیق تر جامع تر راه خود را به بخش Featured Snippet و People Also Ask پیدا کرده اند.

با این پیشرفت های جدید پیش بینی می شود که بازاریابان تمرکز بیشتری را بر روی میزان دیده شدن برند در نتایج جستجو بگذارند. برای سئو در سال ۲۰۱۹ مسئله ای که بیش از پیش اهمیت دارد این است که باید تمامی المان های داخل نتایج جستجو در نظر گرفته شود و نه فقط رنک خود.

۱۲. هدف قرار دادن موضوعات از هدف قرار دادن جملات سودمند تر خواهد بود

در سال ۲۰۱۹ ما شاهد این خواهیم بود که تمرکز از عبارات تکی برداشته خواهد شد زیرا افراد بیشتر روی دسته ای از عبارات مربوط به یک موضوع خاص تمرکز دارند. بخش People Also Ask اهمیت موضوعات را برای صنعت سئو بیش از پیش پر رنگ کرده اند. در این شکی وجود ندارد که گوگل به فکر این است که تجربه سرچ را حول محور رضایت کاربر در یک موضوع خاص قرار دهد و نه صرفا یک عبارت خاص. با در نظر گرفتن این حقایق، برای سئو در سال ۲۰۱۹ باید بر روی مجموعه عبارات حول یک موضوع خاص تمرکز کرد تا میزان دیده شدن برند در حوزه یک موضوع رقابتی افزایش پیدا کند.

۱۳. نقد و بررسی ها همچنان یک فاکتور رقابتی خواهند بود

نظرات کاربران

یکی از مسئولان گوگل اخیرا اعلام کرد که بیش از یک سوم سرچ های محلی با هدف خواندن نقد و بررسی ها انجام می شود. این امر بسیار مهمی است. کسب و کارهای محلی که تعاملات خوبی با کاربران دارند بسیار موفق تر از کسب و کارهایی خواهند بود که نقد ها و نظرات کاربران را نادیده می گیرند .

Share:

ارسال یک پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *